bugün

1. ing. seviye
2. bir oyun dergisi
incelemeleri ve düşünceleri benim fikirlerimi yansıtan dergi.
türkiyenin en çok satan oyun dergisi. (kendilerine göre ayda yaklaşık 18.000 tane) o dergiyi yıllardır alan kaç kişi için derginin çok satması önemli ki? pIII-600 makinesi olup da sırf o sıcak ortama ucundan kıyısından dahil olabilmek için yıllarca dergiyi almış insanların mı umrunda? ayın birinci gününden onuncu gününe kadar hergün bayiye gidip dergiyi soran insanların mı umrunda? yoksa devir değişiyor, şartlar zorlaşıyor level da değişmek zorunda tarzında yazılar yazan editörlerin mi umrunda derginin çok satması? evet farkındayım yıl sonu bütçesindeki açıkların öpücükle ya da sevgiyle azalmadığının, ama bu mudur? 9 yıl sonra geldiğiniz son nokta bu mudur? türkiyenin en çok satan oyun dergisi yerine 1000 kez türkiyenin en iyi oyun dergisini tercih ederim.
atlanan şey.

(bkz: level atlamak)
Hiç sevmediğim ama başrılı bir dergi.
Magazin dergisini andırıyor içerik olarak.
1997 yılından beridir, yayın hayatını hızlı adımlarla geliştirerek zirveye yerleşmiş başarılı pc ve konsol oyunları dergisi.
yıllar yılı, birçok defa eleştiriye maruz kalmış olmasına karşın; kendine has üslubu, ilkeli yayın felsefesi, canayakın yazarları, (bazen taraflı olsa da) olabildiğince tarafsız oyun incelemeleri yayınlayan başarılı dergi.

vogel yayıncılık bünyesinde basılmak ve dağıtılmaktadır.
yazı işleri müdürü; sinan akkol dur.

transferleri ile olay dergidir. pc gamer dergisinden transfer ettikleri, tuğbek ölek ve serpil ulutürk, pro gamer dergisinden fırat akyıldız dan sonra; en büyük rakiplari olarak görülen cd oyun dergisinin baş editörü, çılgın metalci yazar; göktuğ yüksel i aralarına katmışlardır.
ayrıca; tuğbek ölek ve serpil ulutürk, geçtiğimiz aylarda; bu uzun birlikteliklerini, mutlu sonla noktalayarak dünyaevine girmişlerdir * *...

ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim; ekim ayında, dergiyle birlikte verdikleri dvd nin sorunlu çıkması ile önce deliye döndüğüm, daha sonra; kendilerine, bu sorunu bildiren bir mail attığımın hemen 1 hafta sonrasında, yepyeni, cillop gibi dvd yi, evime yollamaları ile; hayranlık katsayımı tavan yaptıran bir dergidir. bu özelliklerini suistimal eden birçok kişiye bakmaksızın, yeni dvd göndermeleri büyük bir incelik olarak görülebilir.
Ayın 1'inde çıktığı görülmeyen dergi.
şu anda yazar arayışı içinde olan, ** türkiye'nin en iyi oyun dergisi.
(bkz: level kasmak)
aydın doğan dergiyi satın aldığı için yazı işleri müdürü, yayın yönetmeni ve önemli yazarları istifa etmiştir. fazlasıyla kan kaybetmiş olan dergi.
Sitesinden el değişimini açıklayan dergi.

Vogel Burda'nın Doğan Burda'ya satışı hakkında resmi duyuru.

Birçoğunuzun bildiği üzere Level, RPS2D, CHIP ve ITB gibi markalara sahip olan Vogel Burda, yani şirketimiz, Doğan Burda'ya satıldı. Buna bağlı olarak birtakım köklü değişiklikler yaşandı. Öncelikle bu gelişmelerden sizi haberdar etmek istiyoruz.

ilk olarak, ne yazık ki Resmi PlayStation 2 Dergisi'nin Eylül sayısı piyasaya çıkmayacak. Mali problemlerden dolayı şimdilik bu dergiyi üç ayda bir çıkacak olan bir özel sayı olarak konumlandırdık. Ancak Doğan Burda'daki gelişmelere göre yeni yıldan itibaren bu konuda size, PlayStation severlere bir sürprizimiz olabilir. Bu noktada altını çizmek istediğimiz bir şey var: Resmi PlayStation Dergisi'nin bu sayısının çıkmamasının ya da üç ayda bir çıkacak olmasının nedeni şirketimizin Doğan Burda'ya satılması değil. Bu, -mali problemler nedeniyle- uzun zamandır planladığımız bir şeydi.

Level Dergisi'nde de bu süreçte bazı değişiklikler yaşandı ve çalışma arkadaşlarımızın bir kısmıyla yollarımız ayrıldı. Gerek Vogel yönetiminin, gerekse çalışma arkadaşlarımızın bazı istekleri doğrultusunda yaşanan bu ayrılıktan sonra Level Dergisi son halini aldı: Bundan sonra Level ve Resmi PlayStation 2 Dergisi'nin Genel Yayın Koordinatörlüğü görevini Fırat Akyıldız yürütecek.

Bu kritik dönemde, Level ve Resmi PlayStation 2 Dergisi'nin Genel Yayın Koordinatörlüğü görevini üstlenen Fırat Akyıldız'a ve Level Dergisi'nde emeği geçen ama bir şekilde bizle yolları ayrılan değerli çalışma arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz, desteğimiz onlarla olacak.

Level, eski mizacını koruyarak "eskisinden çok daha güçlü bir şekilde" yoluna devam edecek.

Serbest Yazar / Editör kadrosunun son halini ve Ekim sayısından sonra planladığımız değişiklikleri / sürprizleri yakın bir gelecekte sitemizde duyuracağız.

Bugün itibariyle ayrılıklar ve yeni görev tanımları resmiyete / kesinliğe kavuştuğundan, eski çalışma arkadaşlarımızın Level Forumları'na yazmış oldukları veda mesajlarını -forum kurallarına uygun bir şekilde, reklamlardan arındırılarak- yayınlıyoruz:

Sinan Akkol:

Arkadaşlar, üzülmeyin ya bu kadar, henüz 100% ayrılıyoruz diye bir şey yok... Büyük bir ihtimal var, evet, ama bakın 10 yıllık Level arşivini söz verdiğimiz gibi hazırladık, veriyoruz eylül sayımızla. Bomba gibi bir sayı geliyor yine!

Ayrıca Fırat OPS2M'i yıllardır neredeyse tek başına idare ediyor, ondan önce de çok uzun süre GamePro'yu idare etmişti.

Level'ı başarıyla devam ettirebilecek birisi daha varsa o da Fırat'tır!

Gelişmeler için burayı, eğer buraya erişiminiz iptal edilirse bloglarımızı takip edebilirsiniz.

Tuğbek Ölek:

Arkadaşlar biz her şey resmileşmeden bir açıklama yapmak istemiyorduk. Ama siz her zamanki gibi bir yerlerden kazıyıp bulmuşsunuz haberleri. Bu durumda erken bir vedadan başka yapılacak bir şey yok. Evet Level ülkemizdeki başarılı dergilerden biri ve bugüne kadar herhangi bir kriz yaşamadı. Ama iş dünyası çok farklı bir yer ve şirketlerin ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Zaten Vogel Burda ve Doğan Burda Rizzoli kardeş şirketlerdi. DBR'nin Vogel'i bünyesine katarak güçlenmek istemesi de, Vogel'in bu birleşme ile daha büyük bir grubun olanaklarından faydalanmak istemesi de çok doğal. Bu birleşme bence de Vogel'in dergilerini güçlendirecektir.

Biz tamamen kişisel sebeplerden farklı bir yoldan gitmeye karar verdik. Bugüne dek her zaman haklarımızı kollayan yöneticilerimize de, nerdeyse 8 senedir ekmeğini yediğim bu şirkete de bir kızgınlığım yok, tersine müteşekkirim. Onlar bu şirket ve dergileri için doğru olanı yaptılar. Ne yazık ki bu doğrular bizim uyum sağlayabileceğimiz doğrular değildi. Bu yüzden hem kendimizi hem de dergimizi düşünerek böyle bir karar aldık.

Bundan sonra Level'ı yönetecek olan Fırat'ın işi zor olacaktır. Ancak o çok daha zor ortamlarda başarılı işler yapmış biri olarak bunun üstesinden gelecektir. Elbette Level aynı Level olmaz. Fırat'ın kendi çizgisini oluşturup, farklı bir güzellik yakalayacağına eminim. Bizden aldığını devam ettirmekle yetinmeyecektir. Ama bana sorarsanız bu kötü değil iyi bir şey.

Sanırım bu Level forumuna attığım son mesaj olacak. Hepinize yıllardır bu sayfalardan ettiğimiz hoş sohbetler için teşekkür ederim. Ara sıra kimilerinizle tartışsak da umarım hiç birinizi kırmamışımdır şu yedi sene dokuz ayda. Level'a olan vedamı Eylül sayısına saklıyorum. Yaklaşan gelişmelerden habersiz, tesadüfen de olsa bir veda sayısı hazırlamış gibi olduk sizlere.

Lütfen bu sayıyı ve Level arşivini kaçırmayın. Bugüne dek dergi sayfalarından sizlerle paylaştıklarımızın daima elinizde olacağını bilmek bizi mutlu ediyor.

Ayrıca bu değişim hoşunuza gitse de gitmese de bu sayfalardan Level'a kırıcı şeyler yazmamanızı rica ediyorum.

Tekrar görüşene kadar, kendinize çok iyi bakın...

Serpil Ulutürk:

Türkiye medyasında olup da bu kadar uzun zamandır aynı yayın kuruluşunca, aynı dergide, aynı ekiple çalışabilmek sadece Level'ın ve dolayısıyla Vogel'in çalışanlarının sahip olduğu özel bir şey gibi gelirdi bana, öyleydi de. Ama bir noktada sona ermesi doğaldı.

"Level'da yazdığım son sayı" diyerek, severek saklayabileceğim, bence çok anlamı olan bir Eylül sayısı hazırladık size.

Bundan sonrasını üzülerek filan değil heyecanla bekliyorum, size de aynısını öneriyorum. Hem Level için hem dergiden ayrılan bizler için yeni bir dönem başlıyor. Yazılıp okunacak milyonlarca sayfa var önümüzde...
ekim sayısıyla birlikte gözümde bütün değerini yitirmiş olan dergi. ayrıca yazı işleri müdürü olan fırat akyıldız'ın da forumda eleştiri yapanlara verdiği cevaplar takdire şayan. bir küfür etmediği kalıyor adamlara.
(bkz: oyungezer)
gameshow dan sonra bir diğer efsaneydi, o da bitti. ayrılan yazarların ayrı bir dergi çıkaracağı ve daha samimi yazıların olacağı söyleniyor. bu saatten sonra zor bile olsa eğer çıkarsa ve dedikleri o sıcaklığı verebilirlerse yeni bir efsane daha başlayabilir.
http://www.level.com.tr resmi internet siteleridir.
aralık 07' sayısıyla beraber painkiller adlı oyun tam sürüm vererek oyunculara kıyak geçen 6.25 ytl lik fiyatlı oyun dergisi.
Antalya'nın ilçelerinde bulamayacağınız dergi. Migros'a bile gelmemektedir.
orijinal oyun vererek piyasaya tutnmaya çalışan tipik bir aydın doğan dergisi.daha iyisi için: (bkz: oyungezer)
yıllarca takip etmiş olduğum fakat mali sebeplerden dolayı uzun süre önce takip etmeyi bıraktığım oyun dergisidir.

oynayamayacak olmama rağmen iyi oyunu kötü oyundan ayırmama çok yardımcı oldu. içinde aktif olarak bulunamadığım oyun dünyasında bir yön göstericiydi. hala öyle mi bilmiyorum ama ben okurken madd hala yazıyordu, ayrılışını falan bilirim, duruyor hala.

son halini merak edemiyorum, çok pahalı çünkü. ayrıca asla ayın ilk haftasında bayilere gelmez. şanslıysanız ayın ortasında alırsınız.
(bkz: benim takoz bilgisayarım)
silkroadda bayagı zor olan atlayamadıkca cıldırılan seviyesiz seviye.
eskiden her ay düzenli takip ettiğim oks sürecinde iyice uzaklaşıp -çünkü hem sınav hem oyun birarada yürümüyor efendim-; öss sürecinde yüzünü bile görmediğim oyun dergisi. ayrıca pahalı fiyatı ile bütçeleri de sarsmakta...
bu ay ki gta 4 incelemesinde oyunu piç etmiştir hıncal uluç tabiriyle. incelemeyi yapan elif kızımız demiş ki; "Gta San Andreas'a göre kötü bir oyun ben hiç beğenmedim, rpg ögeleri yok"

Be hey cahil kapitalist sistemde türünün en ileri özellikleri kullanılmış bir ürün olur mu? Olmaz. Ya bir çok farklı üründe farklı branşlarda üstünlük sağlarlar, ya da her seferinde modeli artırıp s.k başı kadar bir yenilik koyarlar. Hal böyleyken adam bir üst sürümde hem grafiksel açıdan devrim yapmış hem de oynanış açısından harikulade bir ürün sunar mı piyasaya? Gta 5'te ne kullanacak?

Aldığım duyumlara göre -ki söyleyince ağzınız bir karış açık kalacak- Yeni karaktere plastik cerrahi operasyon bile yapılabileceği söyleniyor.
(bkz: legoel odaburda)
red alert 3'e 8,2 puan vererek gözümden tamamen düşmüş olan dergidir.

oyungezer in yokluğunda almıştım level ı son bir şans olsun diye ama bu şansı iyi kullanamadılar. belli bir seviyenin üzerine çıkamayan oyun dergileri arasında şuan en okunabilir olan dergi oyungezer e devam...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar