bugün

luc besson'un en iyi filmidir.
otomobil devlerinden seat'ın ,sportif bir araba modeli... leon.
tüm film yerine sadece son kısmı verilse( herkes hangi sahne olduğunu anladı) beğenisinden birşey kaybetmez ve seyirciyi doyururdu.
Lisedeyken sıra arkadaşımın ısrarı üzerine bayıla bayıla izlediğim filmdir.
Natalie Portman'ın oscarlık hatun olacağının daha o günlerden belli olduğu, "shape of my heart" gibi kumar anlatan bir şarkının nasıl bu kadar insan üstünde etki yaratabileceğini ve ilk izlediğimde küçükken saksıdaki çiçeklerin bahçeye ekilince daha güzelleştiğini öğreten filmdir. Filmi 2 sene önce izlediğimde 5 gün tekli koltukta uyudum. Jean Reno'nun en başarılı filmidir kanımca. Süt içmeyi bana nasıl sevdirdiyse deli gibi kahvaltıda, akşam yemeğinden sonra içerim, candır.
izlemekte çok geç kaldığım ancak sonunda salya sümük ağladığım film.
tipik bir ergen filmi.

her bişeyi klişe amk.

sizi bu entrymi eksilemeye davet ediyorum sayın yazar.
bana kalırsa ne tam bi aşk filmidir ne aşırı duygu yüklü bi film. Ben sonunda ağlamadım ama hikayesini çok sevdim. Oyuncuların tüm duyguyu yansıtabildiği, film müziğiyle cuk oturmuş bi film leon. Ama beni en çok etkileyen gary oldman'ın oyunculuğudur sevgili sözlükseverler. izlediğinizde asla pişman olmayacağınız bu filmi hala izlemediyseniz koşun izleyin.
Luc Besson'na saygılar hayal gücüne sevgiler film müziğine hürmetler "olmazsaolmazmış" olan Jean Reno gerçlekliğidir.
fazlasıyla abartılan filmlerden biri.

oyunculuklar müthiş, hele natalia portman o yaş kategorisi için tüm zamanların en iyi performanslarından birini ortaya koymuş belki de ama onun dışında bu film için tüm zamanların en iyi filmlerinden biridir demeyi gerektirecek tek bir done bulamadım ben.

evet iyi film ama o kadar.

dün twitterda bir arkadaşla konuşurken ona da söylemiştim, şimdi de burada yazayım; insanlar, sahip olmadıkları şey onlara sunulunca heyecanlanıyorlar. bu filmde yer alan fedakarlık olgusuna duyulan hayranlık bu filmi bu kadar sevdiren.
izlediğim en sikko filmlerden diyebilirim.

yeşilçam senaryolarının kurgusu bile daha sağlam oluyor.

filmin şefkatten, sevgiye, sevgiden aşka, aşktan pedofili cinsel sapıklığına dönmesi ise filmin duygusal yapısını oluşturuyor.*
pedofili kimseler varsa izleyip duygulanabilir, onun dışındakiler için:

1- 120 dk hayattan çalıyor.

2- sinir bozuyor.
Izledigim en iyi filmlerden 5 dakika once ikinci kez izledim bir kere Gary Oldman, Natalie Portman ve Jean Reno"nun oyunculuklari muhtesem akici aksiyonda var,müzikler güzel. Tek bir dalda bile Oscar"a aday yapmayan akademi üyelerinin ne kadar mal oldugunu göstermistir yalniz anlamadigim golden globe da o kadar güzel seye ragmen drama kategorisinden bile adaylik cikmamis cok ilginc.
güzel film.
kiralık katiller felan.
adam kiralalık katil
ama cocuklugunu yasamamis
oyuncular iyi oynamış
mükemmel bir film
uzun lafin kısası
adamlar yapmis agai.
(bkz: gary oldman) kötü rolünü çok iyi oynamış ve (bkz: jean reno) ile çok iyi bir ikili olmuşlardır.
95 senesinde turkiye'de vizyona girmis film. Simdi 35'li yaslarinda olan birine jean reno'nun bir fotografini gosterirseniz "tetikci adam, yaninda da kucuk bir kiz vardi hani" diye bir cevap alacaksinizdir.
her izleyişte farklı bir anlam kazanan film.
izleyen kızların bir süre etkisinden çıkamadığı gerçeği.
izlediğim en güzel film değildi ama en iyilerinden biriydi. jean reno'nun ve natalie portman'ın müthiş oyunculukları, güzel senaryo, çok yerinde ve dozunda atraksiyon, 1v20 olan çatışmaların bile mantıksal çerçevede gelişmesi filmi inanılmaz bir hale getiriyor.

yaşım 20 ve bu filmi ilk defa bugün izlediğim için kendimden utandım.

--spoiler--
abi filmin sonunda kız çiçeği gömerken sting'in shape of my heart şarkısı çaldı ya.. acayipti.. ki ben duygusuz bir insanımdır ama ağlamak istedim bildiğiniz hıçkıra hıçkıra..
--spoiler--
güzel evet ama bana sanki bir şeyler eksik gibi gelen film. eksik olan bir şeyler vardı kesinlikle.
Mathilda: Bitkini çok seviyorsun, değil mi?
Léon: En iyi arkadaşımdır. Hep mutludur, soru sormaz. Ve bana benzer, kökleri yok.
Mathilda: Eğer onu gerçekten seviyorsan, onu bir parka dikmelisin ki kök salsın.

beni keşkelere belkilere sürükleyen replikler bulunduran film.
mathilda ile arasındaki ilişkinin mahiyeti bir türlü anlaşılamayan işinin profesyoneli karakterdir.
shape of my heart eşliğinde muhteşem bir finali vardır ki kaçırılmaması gerekir.
Leon filmini Sevginin Gücü diye çeviren adamın kafasından istiyorum.
insanin aklindan silip silip tekrar izlemek istedigi gelmis gecmis en iyi filmlerden biri.