bugün

kız kardeş: lens takçam ben

abi: takamassın çok pahalı onlar

kız kardeş: yoo hiçte bilene aylık 30 lira.

abi: aylık mı? akbil mi kızım bu ne aylığı?

not: meğersem öyleymiş, aylık günlük haftalık diye olayları varmış bu lensin. ben sanıyorum bi alıyosun ömürlük. vay amk bu yaşımıza geldik yeni öğreniyorum.

dur ben öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler başlığına gidiyim.
kendilerine gözlüğü yakıştıramayanların faydalandığı harika mercek. o değilde onu nasıl göze yapıştırıyorlar çözebilmiş değilim. göz yani neticesinde. lenste yabancı bir cisim sonuçta. kullanabilene imrendiğim cisimcik. ben gözlüğüde lenside kullanmayı redederek kör kalmayı garantiliyorum gün be gün...
başlangıçta garipsenen ancak kullandıkça alışılan ve gözlüğün aranmamasına yol açan güzel icat.
asla ağlayamazsınız, gözünüzü hiç kırpmasanız bile yanmaz, gece unutulup yatması çok tehlikelidir. Gözünüzün üst kısmına kaçabilir ve sonra çıkartana kadar kırk takla atarsınız benim gibi. Hijyenine dikkat edilmezse takılınca gözleri feci yakar.
Gözlükten on sekiz kat daha rahat kullanıma sahip dahi buluşu.
day&night çeşitlerinde uzun süre pc kullanımı cidden kuruluğa yol açıyor. ekran ile arada mesafe olmasına dikkat edin. ama her aksam tak çıkart daha cok sıkıntı o yuzden 1 aylık kullanımda ideal.
Gözünde bazen gökyüzü rengini taşıman bazende yıldızları yansıtman bazende yeşilliğin güzelliğini sunman bazende menekşe çiçeği gibi olmasıdır.
göz buluşu.

astigmatım 3 benim ve kullanmakta çok kararsızım. bilgili bi insan evladından yardım bekliyorum.
ilk başlarda takıp - çıkarırken sizi zorlasada zaman ilerledikçe rahatına alışıp vazgeçemeyeceğiniz hede.
böyle rahatlık olamaz, yanarım lisede 4göz gezdiğim yıllara yanarım. takıyorum aylık olanı ee 2-3 ay sonra çıkartıyorum. uyuyorum, uyanıyorum, duşa giriyorum. ne zaman batmaya başlıyor o zaman çıkarıp yenisini takıyorum.

kendi gözüm gibi, yanarım o gözlüklü fotolarımın mazimden çıkıp çıkıp gelmesine yanarım.
en rahati en guzeli biofinity'dir. oksijen gecirgenligi daha fazladir ve daha az goze batar. sahsen iki yildir kullaniyorum. hatta sacma sapan kulandigim bile soylenebilir. her gun cikarmam gerekirken bi ay sonra bile cikarsam sorun yok..
Gözlüğe alternatif günlük yaşantıyı kolaylaştıran bir nesnedir.

Arkadaşlar sağ gözüm ile sol gözümün numaralari farklı sol gözümü etkilemeyen lens sağ gözümü kıpkırmızı yapıyor yaşartıyor ağrı yapıyor. Sizce sebebi ne olabilir. Bu arada sağ gözümün numarasi fazla lens de biraz kalın baska fark yok.
cingene karası kızlarımızın mavisinden takıp etrafa piksel piksel baktığı hede. keşke hiç renkli lens üretilmeseymiş diyorum bazen.

aynı zamanda, sağlık alanında yaşam kalitesini arttıran en büyük medikal buluş.

hayatının hiçbir döneminde numaralı gözlükten, güneş gözlüğüne hicbir cesitin yakışmadığı insanların kurtarıcısı.

direkt lensle başladığım için uzun sureli gözlük kullanımı hakkında bi fikrim yok ama kırk yılda bir evin içinden dışarı çıkana kadar kullandığım süreler icinde hic kullanışlı değildi.

öyle lensle çok uğraşmanıza da gerek yok aslında.
aylık lens takıp batana kadar çıkartmayabilirsiniz.
benimki üç hafta sonra rahatsız ediyor. uyuyorum, duş alıyorum, makyaj yapıyorum, ağlıyorum, soğan doğruyorum, hunharca oyarcasına ovuyorum bir şey olmuyor.
göz doktoru da gözde, korneada sıkıntı olmadığını söyledi.
tabi siz böyle yapmayın.

yok toz gelince cizilirmis, yok beynine kaçarmış, yok gözüne yapışırmış kör olurmuşun yok öyle bir şey.
ha gözünüzün icine kaçmıyor mu kaçıyor.
ovarken katlanıp yukarılara yada aşaglara gidiyor ama ucunu bulup çekiyorsunuz.
ki bu da her zaman olan bise değil.

lensle ilgili rivayetlere de aldırmayın, olsam ben kör olurdum.
gönlünüzce kullanın.
Numaralı olanlarının yanında estetik açısından albeni oluşturma adına takılanları vardır . Kısmen özgüven eksikliğinden kaynaklanan problemler yüzünden lens takılmaktadır . Unutmayın doğal ( orjinal ) olan meyveler bile 2 katı fiyatına satılır .
Eski lensten sonra alınan yeni lens, yeni bir sevgili gibi diyebiliriz. Kullanan arkadaşlarımız bilir durumu.
kullanımında çok titiz olmak gerekir.
zira sonrasında kızarmış ve kaşınan bir gözle gezersiniz.
ayrıca marka seçimi de çok önemlidir göz yapısına göre...
bazılarında oluşan batma hissi oldukça rahatsız.
gözlük numaraları büyük olanların ekseriyetle tercih ettikleri göz üzerine takılan şeffaf laylon. (bkz: naylon)
yaklasik 10 yildir gozluk kullanmamdan mutevellit lens hatta lazer olayini sorgulama asamasina beni.getiren hede. zor olmuyo mu lan her gun goze tak.cikar iysssh.
Numaralı gözler icin hayat kolaylaştırır (bkz: ben)renkli olanlarındansa kosarak kaçınmalıdır .özellikle kizlar yapmayın bunu
sahi nedir bu gençlerdeki lens merakı gözlerde sahte olursa insan neye bakıp meraklanmalı?
eger benim gibi cekik gozluyseniz almayin o lanet şeyi 2 gundur takamadim. olmuyo iste oturmuyo.

yardimci olabilecek varsa yesillendirsin.
Renkli olarak en doğal duran hangisi merak ettiğim göze takılan şeffaf cisim.
bol kufur yiyen icat. be aminakodugum zaten gozbebegimin disinda daire seklinde okuz gibi belli ediyosun, gozumu kurutup ebemi sikiyosun, biktim lan 2. gunumde biktim.
Dynamo Kiev'e gidince kendine yazık eden futbolcu. Göze hoş gelen, seri ve teknik bir futbol anlayışı vardır.
Kaç numaraya kadar olduğunu merak ettiğim optik yanıltıcı. Ayrica fiyat ve ne kadar sürede değiştirmek gerekliliği hakkında bilgi alsam da fena olmazdı.