bugün

Osmanlı döneminde yaşanılan dönem.
Sibel Can şarkısı.
Show Tv de yeni sezon dizilerinden biri.
ne iğrenç bir dizidir bu yahu. emina sandal resmen ölü balık gibi bakıyo mübarek bi de ağzı azıcık yamuk ama hoş hatun yine de. neyse efendim bu dizi hayatta tutmaz gerçekten çok sıkıcı.. üniversite mezunu ev kızı moduna girdiğim şu günlerde nerdeyse her diziyi takip ediyorum ama bu dizi izlenmez. bi kere iki kardeş arasında bu kadar fark olamaz. birazcık da olsa benzerler. birisi resmen kaşarella diğeri ise meryem ana. tolgahancım o diziye hiç yakıştıramadım seni. inşallah yayından kalkar da daha güzel bi diziye transfer olursun da şu gözlerimiz bayram yapar.
emina türkcan sandal yerine başka bir oyuncu yer alsaymış iyi olurmuş. seslendirme kötü ve emina tolgahandan yaşça büyük ve bu çok belli oluyor serenay sarıkayayla oynasaymş keşke başrolü emina da kaşar abla olsaymış. ayrıca sanırım çınarın gerçek babası amcası. amcası anneye aşık heralde.
kesinlikle gördüğüm en salakça dizidir. yalılara, lüks araçlara, havuzbaşı görüntülerine, partilere, şımarık zenginlere yeterince doyamamıştık, sağolsun bu dizi kapattı eksiği. başroldeki kadın oyuncunun dublajlı sesi, boş bakışları, kocaman gözleri, kapkalın dudakları ve kemikleri sayılacak kadar zayıflığı ile kadından çok uzaylıya benzemesi ise diziyi daha da berbatlaştıran nedenlerden biri.
az önce fragmanını izlerken farkettim ki: hatice arslan'ın ağlayıp zırlayıp kendini yerden yere attığı boş yere performans kastığı bir sahne var. hiç gerek yok boş yere zorlamış o kadar. bu diziye değmez. nuri bilge ceylan, 3 maymun, cannes film festivali, natalie portman'dan tebrik falan, sen oralardan buralara...
2. bölümünde bir çekim hatası tespitlediğim dizidir.
lale isimli kızın yırtık kardeşi, şefik isimli piç kılıklı herifle mesajlaşırken adamın kıza gönderdiği mesajın saati 20.44 tü, adam hemen cevap yazdı mesaj kızın teline geldiğinde kızın telinde saat 23.57 idi. eğer yırtık kızın ya da piç herifin tel saatleri yanlış değilse bu kayıtlara geçsin amk.
onu bunu bilmem ama mustafa sandalın karısından başka kadın başrol oyuncusu bulamadınız mı bilader? dizinin yarısı canlı ses çekilmiş bi kadına dublaj yapmışınız. ablanın oyunculuğu ise statik ,sabit ve mimiksiz oyunculuk diye bi okul varsa o ekolün öncülerinden.
kesinlikle tutmayacağını düşündüğüm dizi. özellikle emina sandal izlememe nedenlerinden biri.
ne vakit bu diziyi izlesem adamlar keyiflerinde, paranın dibine vurmuşlar. biraz önce izledim adam kızın yatağına kahvaltısını götürüyor o derece enteresan. yapımcılara sesleniyim: zenginlerin aşk hayatından bize ne? yaprak dökümü' ne olan saygım arttı şerefsizim. adamlar acı-tatlı ne varsa veriyor; bu sözde dizideyse aşk tavan yapmış, adam para sıçıyor afedersin. en büyük acı heralde çocuğun annesinin gelinini reddetmesi, o da kimi üzecekse artık.

edit: emina sandal' ın sesini dublaj yapan zihniyet diğer oyunculara niye bu kıyağı yapmıyorsunuz?
bir izin gününde kanalları gezerken rastlanan, dizi furyasına bende katılayım diyerek izlenen ama hiç keyif alınamayan dizidir efenim. emina sandal olmamış be güzelim.
(bkz: aşk-ı memnu çakması dizi furyası)
bir insan ne kadar rol yapamaz?'In cevabını emina türkcan, jahovic, sandal mı artık neyse, işte o kızın verdiği dizi.

izleyenler hatırlayacaklardır. dün akşamki bölümde bir akşam yemeği sahnesi vardı.
kendisi yemek bile yiyemiyor, daha doğrusu yer gibi dahi yapamıyordu. utancından yerin dibine geçmiş, ezik bir hali var her sahnede. gülerken bile ağzını sımsıkı tutuyor, kasıntı bir halde hep. bir de tabii bayık bakıyor.

üstelik ilk oyunculuk deneyimi imiş.
o halde neden bu kadın? çıtır bir manken, oyuncu, şarkıcı falan değil. ünlü ve aranan bir insan değil. magazinel biri değil. eskiden yeri yerinden oynatmış, süper icraatlar yapmış biri değil. bizim ülkemizde şarkıcı bile değil. sanırım mankenlik yapıyordu, ama bırakalı yıllar oluyo. zaten o zaman da pek parlak bir isim değildi. alelade bir manken işte. ne zaman mustafa sandal'la evlendi, "musti nin eşi" olarak magazin sayfalarında yer aldı. o şimdi çocuklu, evli, barklı ve yaşı epey ilerlemiş bir kadın.
yaşı ilerlemiş pek tabii ki yüzü çökmüş, yaşlanmış, eski halinden eser yok. yine de fiziği gayet fit görünüyor tv'den ama sırf fizikle olacak iş değil. işte bu sebeplerden dolayı anlamıyorum, neden bu kadına başrol verildi? yapamıyor işte, beceremiyor. partneri tolgahan sayışman'la "aşık" rolü yapması gereken sahnelerde utanıyor, sıkılıyor. odun gibi duruyor öylece.
madem bu kızı seçtiniz ey senarist, ey yönetmen, ey yapımcı, o halde biraz çeki düzen verin kendisine.

ve de nedense hatice aslan da rol yapmayı unutmuş. ona da bir haller olmuş. vamp oluyum, cadoloz oluyum, entrikacı pislik oluyum, tam bir firdevs oluyum derken acayip kasıntı ve komik hallere bürünüyo. çok abartı hareketler sergiliyo. biri herhalde "firdevs olacaksın" demiş, kendisi de çok ciddiye almış. ama olmuyor, biraz rahatla. kasma bu kadar. valla ben izlerken geriliyorum. zaten aynen "samanyolu" dizisindeki rolüne burda devam ediyo. komik valla. iki sezondur iki farklı dizide aynı rolü oynuyo yemin ederim.

ayrıca kabak gibi ortada ki, dizi şöyle gelişecek;
--spoiler--
- yasemin -serenay sarıkaya- eniştesi -tolgahan sayışman- ile yakınlaşacak.
- bu yakınlık yasak aşka dönüşecek.
- çınar -enişte işte- lale'yi -emina- aldatacak. (yasemin, yani lale'nin öz kardeşiyle)
- hep pişman olacak ama dayanamayıp yine sevişip, yine yiyişecekler.
- gizli gizli buluşacak, adrenalinleri tavan yapacak. seyirci de "ha şimdi yakalandılar, ha yakalanacaklar" diye her hafta bekleyecek.
- yiyişmeler, sevişmeler, gömüşmeler devam ederken lale şüphelenmeye başlayacak ama konduramayacak.
- derken çınar bu yasak aşkı bitirmek isteyecek, ama yasemin inat edecek.
- ilişkiler böylece bir çıkmaza girecek.

bildiğin aşk-ı memnu.
--spoiler--
tabii dizinin bu kadar ömrü olursa olacak bunlar. ama fazla şans vermiyorum bu diziye. ne yazık ki fos bir yapım.
(bkz: biraz gerçekçi olun ya)

daha ikinci bölümde aşık olan evlenen, üçüncü * bölümde fırtınalı ayrılıklar yaşayan kendilerini yağmurlara atıp ıslanan kişilerin oynadıkları dizidir. gerçek hayatla biraz bağlantı kurun be. daha geçen bölümde kız, aşık olmak istiyorum, o beni sevsin ben de onu diyordu. bu gün evlenmişler bir de ayrılmışlar da tekrar birleşiyorlar..
gereksiz, brezilya dizisi kıvamındaki dizi.
(bkz: lale devri televizyon dizisi) *
son derece klişe bir senaryosu olan , asla tutmayacak olan show tv dizisi . başrole mustafa sandal'ın gönlü olsun diye emina türkcan'ı koydular bilemem ama çok fazla sırıtıyor yerinde , dublajı da çok kötü .
lale'nin kaşar kardeşinin lale deyişine dikkat ettiniz mi, daha doğrusu diyemeyişine. o nası bi lale diyemeyiştir yahu. kız konuşamıyo, üstelik güzel de değil, yetenek desen o da yok.emina da partnerinin ablası gibi gösteriyo. sanırım yeni bir (bkz: unutulmaz)vakasıyla karşı karşıyayız. ona da bitsin artık diyoduk , yeni bölümlerle yine sizlerleyiz diyodu geçenlerde.
show tv'nin boş bulduğu her anda yayınladığı dizi.
ne zaman zap yapsam lale devrini görüyorum.
çok güzel hatunlar oynuyo lan bu dizide. hayran kaldım valla abla-kardeşe.
bu kadar salak bir dizi olamaz. gördükçe ifrit oluyorum. hayır onu bunu geçtim böyle bir kadroya, bu kadar yakışıklı bir adama * böyle senaryo yazılır mı lan ? melül melül bakıyor çocuk bin beş yüz bölümdür etrafına lan! * * *
mükemmel bir şarkıdır.sibel canın yorumuyla dahada mükemmel olur.
koskoca bir medeniyetin çöküş öncesi sefahat dönemi.
yayından kaldırılan dizi.
http://www.aydinses.com/lale-devri-dizisi-reytinge-kurban-gitti.htm
Yine saçma bir dizi.
Herkesin birbirine laf soktuğu tuhaf bir dizidir. Konuşurlarken hep imada bulunup birbirlerine karşı açık açık laf sokarlar. Cevabı da alırlar. Biz de burdan cevap veriyoruz arada merak etmeyin * * * *
saçma sapan, çok kötü senaryolu biran önce yayından kaldırılması gereken dizi.