bugün

süper bir ayten alpman parçasıdır.
sözleri..

Bir aksam gozunde ask tuterse
Gecmis gunler aklindan gecerse
Kalbin bombos umitler biterse
Sen uzulme ben varim

Neler gecti kimbilir basindan
Sevgi umdun hep baskalarindan
Aglama gidenlerin ardindan
O giderse ben varim

Zaman durdu sanki
Beklerken seni
Ben bir tek sevgiye
Bagladim kalbimi

Ayrilmam istersen hic yanindan
Cagirsan gelirim cok uzaklardan
Eskiden korkardim yalnizliktan
Korkmam artik sen varsin

Zaman durdu sanki
Beklerken seni
Ben bir tek sevgiye
Bagladim kalbimi

Ayrilmam istersen hic yanindan
Cagirsan gelirim cok uzaklardan
Eskiden korkardim yalnizliktan
Korkmam artik sen varsin
ağlatan şarkı..
kafayı bulduktan sonra saatin 3.30'nda balkonda bağıra çağıra söylenebilen güzel şarkı.
dinlenmesi kesinlikle tavsiye edilen şarkı.o kadar sevdiriyor ki gün boyu ard arda dinler buluyor insan kendini...
Aliye dizisinde sık rastlanılan şarkılardan biri...
aşkı en güzel ifade eden şarkılardan biridir. defalarca dinlense de doyulmaz. sözleri öylesine alıp götürür ki, aşkı özlersiniz. film izlerken kendini kahramanla özdeşleştiren insanlar gibi şarkının anlattığı kadar sevilmenin hayallerini kurar, ufka bakarsınız.
edit: kişiler gayet güçlü kuvvetliyken de sevilmeye ihtiyaç duyabilirler. ayrıca herkesin zayıf anları vardır. aksini iddia eden yanılmaktadır.*
sen uzulme, ben varim.. ancak kendine guvenen bunyelerin edebilecegi turden bir laftir, balik burclari icinse sevdiginiz kisiden duymak isteyeceginiz bir cumledir/sarkidir.
anlamli, güzel bir sarkidir, dinlenesidir.
(bkz: korkma ben varım)
tam bir aşık şarkısı, ne olursa olsun, her şeye rağmen diyenler için...
sözleri fikret şeneş tarafından yazılmış. ayten alpman'ın o güzel sesiyle hayat bulan bulan şarkıdır.
dinlemeyenlerin çok şey kaybedeceği, dinleyenlerin kendini kaybetme olasılığı yüksek, akla zarar güzellikteki aşk şarkısıdır.
omzuna yatılası insan modeli...
var mısın yok musun ' un cevabı. ve bir kadın için, belki birçok şeyden daha fazla anlamlı şarkı sözleri. benim kendi fikrimce, tek değil 10 taş pırlanta yüzükten, ve buna benzer pahası biçilemez olarak adledilen metalardan, fani diyebileceğim birçok şeyden, daha fazla anlamlı sözler bunlar. umudunuzun en tükendiği an da, biri çıksa sen üzülme ben varım de se, işte sonsuz güven duymak için bir sebep daha. çünkü inanmak ister kadın, güvenmek ister. *
herkes devasa kötülük karşısında korkup geriye çekildiğinde gözleri ışıldayarak ileri çıkan insanın cümlesi.
surekli 70li yillardan kalma plaklari dinlememim yegane sebeplerinden biri, cok anlamli. icirtir, aglatir, saatlerce dinlettirir, biktirmaz.
(bkz: i m in)
bir özer atik şarkısı.
yıllar öncesine ait olmasına rağmen dillerden düşmeyen, bıkılmayan şarkı. bu sözü, bir insanın ağzından duymaksa, paha biçilemez bir duygudur.

ayrilmam istersen hic yanindan
çagirsan gelirim cok uzaklardan
eskiden korkardim yalnizliktan
korkmam artik sen varsin.
"var misin?" sorusu bir gruba yoneltildiginde soylenebilecek olasi cevap cumlesidir. genelde ilk "ben varim" zor cikar, gerisi birbirinden cesaret alarak ve biraz da suru psikolojisiyle daha cabuk gelir.
hani belki bir gün olur da söyleyebilirim umuduyla hayallerle dinlediğimdir.

o giderse ben varım...
birine varım demek için illa ki onun var olması mı gerekir?
(bkz: ben de varım)
o giderse ben varım sözleriyle beni benden alan şarkı..nedense bana bu sözle sezen aksunun farkındayım adlı şarkısındaki "öteki olabilmeyi, yerine koyabilmeyi geride durabilmeyi öğreniyorsun" sözlerinde gördüğümüz vefakarlığı hissettirir.
birileri hayatı boyunca sadece birine yollamıştır bu şarkıyı. o kadar özeldir. hatırlanıyor mudur acaba.

"korkmam artık sen varsın..."
"o giderse ben varım..."
söylemesi büyük bir yürek ve bir o kadar büyük sevgi isteyen söz. ben varım demek öyle pekte kolay olmasa gerek, böyle cesur adamlar nerdeeeee ayrıca. *
ayten alpman'ın nostaljik bir o kadar da güzel şarkısıdır.

''ben birtek sevgiye bağladım kalbimi''