bugün

evet efendim...

radyoda en sevdiğim müziği dinlerken validemin soyup meyve getirdiği anda ilk dilimi ağzıma atıp hayata dair tebessüm ederken aklıma gelen müthiş tespit.
laiklik kısaca ele aldığımızda din ve devlet işlerinin ayrılması demek. fakat bunu neden ayırıyorlar sizce? dinimizin getirdiği emir ve yasaklar bu laiklik kisvesi altında türlü türlü gayri ahlaki olaylar gerçekleştirmek isteyen kişilere ters geliyor çünkü. işte bu noktayı kavradığınız anda laikliğin ne kadar, ya ben söylemek istemiyorum neyse.

arkadaşlar az evvel aklıma geldi laik ülkelerde bakire kız oranı çok düşük oluyor. müthiş bir tespit bu. misal bakın fransa'Ya, bir tane bakire kız var mıdır? hadi söyleyin bana arkadaşlar.

şimdi laikliğin çok ahlaksız, ırzi birtakım problemleri olan şey olduğundan dolayı saldırdığımı düşünmeyin ama. yalnız gerçekleri söylüyorum.

ya isveç'te? 15 yaşında kızlar hamile kalıyor, mesela yasa çıktı erkek erkeğe sevişebiliyorlar sapkın kefereler afedersiniz. ya burda bekaret var mıdır? içinizden geleni söyleyin, gerçeği yani.

ya türkiye? mesela izmir? hangi kız bakire?

köylerdeki ve türbanlı bacılarımız hariç?
bu cümleyi kuran zihniyetler, parklarda bahçelerde sevişen imam hatipli kızlarımızı görmemişlerdir.
tamamen yobaz biri tarafından yapılmış tespittir. zira sözüm ona dindar biriysen eğer başkalarının bekaretinden sanane? velev ki ilgileniyorsun diyelim o halde kaç kişiyle anket yaptın da bu sonuca ulaştın veya hangi bilimsel veriye dayanıyorsun. sözüm ona laik olmayan arabistandaki bırak bakire kızları, gay populasyonundan haberin var mı demek istiyorum. özetle laiklik nedir bilmeyen biri tarafından yapılmaya çalışılmış tespittir.

(bkz: yazar bu entrysinde sıçmış)
sapık bir saptamadır. ne dedi bülent arınç:
"herşey alkol ve seksten ibaret değildir".
doğru. haklı.
o zaman neden yobazların aklında, aklınızda sürekli seks var. da laikliği bile onla sınıflandırıp, değerlendiriyorsunuz?
her türbanlıya namuslu, ahlaklı; her izmirliye kaşar, oruspu demek yanlıştır. türkiye cumhuriyeti de laiktir ülkemizdeki kızlara böyle itham edilmesi başlı başına yanlıştır. yabancı ülkelerin mezhepleri geniştir bizi ilgilendirmez.
Aslinda baeis bi sekilde yanlis bir tanimdir.
insanlar baskida olduklari zaman yasak olan seyleri yapmaya denemeye daha deneyimlidir. Ama hep gizli kalindigi icin bilinmez.
Ozgur bir ortamda da daha rahattir insan ve denemek istediklerini yapar cekinmez.bu yuzden de goze batar cok fazlaymis gibi gelir.
ahlaki değerlerin farklılık göstermesinin mantıksız kıldığı tespit.
tespit sahibi bir zar için çeşitli toplumları yargılamakta fakat unutmamalıdır ki soğanda da zar var.
bekarete önem veren laik yok mudur?
biraz daha laik olsak da, birileri hızını alamayıp şunu da patlatsa.
tespitin müthiş olduğunu kendi karar verecek kadar orijinal olması da gariptir.
tespit doğrudur cunku laik ülkelerde namus kavramı yoktur kızı babasının yanından alıp evinize götürebilirsiniz modern laik ülke ya ondan.

-bu gece kızınızı alıyorum
+fakat nasıl olur
-öhö öhö yoksa siz yobazmısınız
+tabiki hayır
-o halde kızı aldım gece bende kalcak
+tamam yavrum fakat
-fakat ne ?
+hiiiiç
varoşlarda kuzenine mutfakta tecavüz eden akpli yobazların çok sayıda olduğu bir ülkede bekareti olmayan kemalist laik kızlarla evlenmek için gereken sayısız sebepten sadece biri.
kendi kızlarına tecavüz eden yobaz babaların fazlalığındandır.
muhafazakar ülkelerde ensest ilişkilerin , pedofilinin çok olduğu gerçeği diye başlık açsam
saçma olur , rahatsız edici olur ama en önemlisi terbiyesizlik olur . açmayayım o zaman .
o kadar hasta ruhlu olamam ,olmamalıyım .

(bkz: anladın sen onu)
cinsel özgürlük kavramının oturmasından kaynaklanır. baskı yoktur çünkü. bizim toplumumuzda şimdiye kadar cinsellik hep öcü gibi gösterildi, oysa bu normal, insani bir ihtiyaç, cinsel güdüler insanın ilkel benliğinde bulunan bir şeydir zaten, bunu karşılamak da doğal hakkıdır.

aşırı baskıcı ve dini normların etkili olmadığı, kişisel özgürlüklere ve kişinin kendi ahlaki değerlerini, kendisinin belirlediği toplumlarda görülür.
Bir tür genellemedir.
Fakat asıl merak edilen her genellemenin bir temele dayanmasıdır.
Acaba yazarımız bu genellemeyi neye dayandırarak yapmıştır diye sordurtur insana...
(bkz: şeytan bunun neresinde)
neden inkar ediyorsunuz ki çağdaşlık olarak algıladığız kıçlarına kadar giydikleri eteklerle gece yarılarında barlarda içki içip sigara içen genç kızlarmız bakire mi yani kim inanır buna yaa(tabiiki istisnalar vardır amaa)genel gidişat belli sizde biliyosunuz ama inkar ediyorsunuz kızlarımızın durumu vahim valla içki sigara gece hayatı sevgili değiştirme ooo hepsinide çağdaşlığın altına sığınarak yapıyolar sizde türk erkeği olarak buna göz yumuyorsunuz aferin sizeee iyi halt ediyorsunuz.
öyleyse medeniyet dediğn tek kişi kalmış kalamardır.
laikliği başka yerlerinden anlayanları kapsayan yargı.
(bkz: cemaat abisinin cemaat ablasını eve atması)

hep laikligin sucu bunlar (!) *
(bkz: teokratik ülkelerde cahil adamın çok fazla olması)
engellemek için kadın sünneti şart tabi. neden biz de laik olmak yerine bir somali olmuyoruz, hadi en kötü endonezya olalım mesela.
insanların bakireliğinden sizene abicim.

sen seks yapıyorsun kerhanelerde fink atıyorsun da kız bunu yaptığında suçlumu oluyor?

orospu mu oluyor?

kaşar mı oluyor?

sen ne oluyorsun o zaman sayın erkek arkadaş.

karaköyden, tepecikten vip üyelik alıp sokaklarda fink atmayı biliyorsun.

hep bu şakirtler.

işleri güçleri milletin bacak arası.

bırakın arkadaşım ilgilenmeyin böyle şeylerle.

sen git bakire bi kız bul onunla evlen milletinkine karışma.
Dini devletin bağrına sokmuş ülkelerdeki pedofili ve eşcinsel olmayan sayısının yanında devede kulaktır.
Sorun laiklikte falan değil zihniyette ve ahlaki değerlerde ne Türbanlı insanlar gördük parklarda korularda neler yapıyorlar. Ama onlara bakarak da başörtüsünü aşağılamıyorum. Bence bunu onlar gayet güzel bir biçim de başarıyorlar