bugün

kutup ayılarının olmazsa olmazıdır. benim için hayatta kalma meselesidir. özledim sizi -35 ler...
(bkz: ben)
yaz pop müzikse kış klasik müziktir.
kar üstünde mangal yapmak. evet.
insana huzur vermesidir.
Kıyafetler cezbediyor beni açıkçası vücudumu sevmiyorum ne kadar kapatırsam o kadar rahat hissediyorum.
Yazın ortalık güllük gülistanlıktır fakat karanlık olunca insana çok koyar, nedensizce kederlenirim. Kışın böyle değildir genel olarak sakin ve karanlık olduğu için kış akşamları insana huzur verir.
Çektiğin her nefesin ciğerlerini doldurduğunu hissedersin kış aylarında,
Ayrıca yaşını başını almış insanlar dahi çıkar kartopu oynar kış aylarında yazın çıkayım da sokağa bi misket oynayayım diyen 60'lık dede görmedim ben hiç, Gerçi artık bunu diyen çocukta görmüyorum ya neyse.
Kar yağması,renkli bereler, mont, yağmur, kar, kar, kar, usumek.. Ozlemisim kışı..
yorganla uyumak.

yazda üzerimi örtemiyorum, klima sabaha kadar her tarafımı yamultuyor. her gün odun taşımış kadar yorgun uyanıyorum lan. ama kış gelince mis gibi yorganla uyuyup sabah yumuşacık kalkmak gibisi yok. aslında kışı sevmem ama yorgan olunca akar sular durur * çocuk iken nefes alışımızı engelleyen beton babaanne yorganları vardı, o zamanda severdim yorganla uyumayı. bak duygulandım şimdi..
soğukta götümüzün buz tutması?
benim gibi fmf hastası iseniz eklemlerin şişme olasılığı artar, arttığı zaman ağrıdan kıvranırken az da olsa gece uyuduğunuzda anne babanızın içeri girip normal zamanlarda yirmi iki senedir göstermediği ilgiyi sizi uyuyor sandıklarında göstermesini sağlar. teşekkürker kış. acı ile bile olsa mutlu edebiliyorsun.
Güzelliğin eziyetini çektiğimiz canım aylar. Daha samimi ve kesinlikle daha sıcak sohbetlerin ayı. Kışın doğmuş olmak bu sevgiye etken olabilir.
soğuk.

Bayılıyorum böyle burnun donma derecesine gelecek kadar soğuk olması.

Sabah kalktığında soğuktan tir tir titremek.

Dişleri fırçalayıp dışarı çıktığında o soğuk havanın bütün vücutta hissedilmesi.

Banyo yaptıktan sonra uzun saçtan damlayan suyun enseden sırta doğru akıp gitmesi ve o soğukluğu.

Ev ahalisinin sobalı odaya doluşması senin ise en soğuk odada takılman.

Üni arkadaşlarının evine gittiğinde üşenip yakılmayan sobayı görmen ve hepsinin battaniyeye bürünmesi senin ise şort ile takılman.
Leş gibi terlememek.
sessizlik, kahve, yağmur.
sinek yok diye seviyorum şahsen.
sıcak değil o yüzden.
Kardır elbette. insanların büyük bir çoğunluğu kışı kardan dolayı sever. Kar topu oynamak, kardan adam yapmak ve kaymak dünyanın en eğlenceli şeyleri arasında.
Asosyalliğim gözüme batmıyor.*
Soğuk havaları sevdiğim için kışı çok seviyorum. Bir de kar yağdığı zaman izlemeyi seviyorum.
uyuması da gezmesi de yemek yemesi de kısacası yapılabilecek tüm aktivitelerin daha rahatlık ile yapılabilmesi sebebidir. yazın sıcaktan korunamassın ancak kışın soğuktan korunmak basit neredeyse.

aslında yaz kış falan değilde 4 mevsimde sonbahar olsa.. en olmadı ilkbahar.
kışın aylak biri değilim. soğuk ama olsun.
Çok neden var. Kar birinci neden.
kış mevsimi güzeldir. giyersiniz montu çekersiniz kapşonu saklanırsınız sokaklarda kar ya da yağmur yağarken. kış mevsimi güzeldir. kar yağar beyaz rengin yakıştığı tek güzellik kar. kış güzeldir sıcak gibi bunaltmaz insanı bi kere çekersin yorganı alırsın kahveni ya da açarsın bi film. film arasında terlik ve kapşonlu giyersin balkona çıkmak bi sigara molası için. o sigara içinizi ısıtır o anda. kış mevsimi güzeldir. yoksullara ve sokaktaki hayvanlara yardım için bi şanstır. kış güzeldir öyle işte.
beyaz tenli kalıyorum.