bugün

gündelik hayatın yamuk rutinlerine çoktan mündemiç olmuş.

yemek yerken de oluyor. domateslere dikkat ettim de, kifayetsizlik var hepsinde. ezik büzükler. biraz odaklanarak baksan "al işte, olacağı buydu" diyecek gibiler. ulan yıllardır bu mevzuya nasıl uyanamadık? şimdi istersen vergi mükellefi ol, borçsuz adam ol. neye yarar?

hezeyan içindeyim. kalbimin gözleri mahmur, uykusuzluk perdesi, bitmek üzre olan son oyun bu küresel ısınma. lan o kadar üzülecek bir şey yok. sonuçta olacaktı bir gün.

fakat düşündükçe domateslerin sinsi sinsi güldüğünü görüyorum. hissiz bir intikam alma peşindeler. öç almayı bile kutsallaştıran insanoğlu bunu mu beceremeyecek?

yürüyün ey kavmürrezîl!
eğer ki; küresel ısınma olmasaydı dünya şu anda yeniden buzul devrine girmeye başlayacaktı.

(bkz: yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal)
bilinmeyen gerçekler;

bugün sizlere çok çarpıcı bir gerçeği açıklıyorum.
bilim adamları küresel ısınma diyerek bizleri psikolojik olarak soğuklara hazırlamak istemişler. aslında küresel ısınma yok, küresel soğuma varmış. bunun neresi küresel ısınma lan benim götüm donuyo burda. bu mu küresel ısınma?
teorileriniz sizde kalsın soğuklar da size girsin.
(bkz: küresel göt donması)

edit: boynum tutuldu soğuktan lan.
--spoiler--
gulf stream ya da körfez akıntısı kuzey atlantik akıntısı'nın bir parçası olan, meksika körfezi'nden başlayıp ingiltere'nin kuzeyine kadar devam eden sıcak su akıntısı. kuzey ekvator akıntısı'nca beslenir. avrupa'nın kuzeyindeki iklimi yumuşatarak yaşanabilir kılar.
--spoiler--

üstteki tanım vikipediadandır.
küresel ısınma sonucu buzulların erimesiyle kuzey avrupa' ya ılıman iklimi veren gulf stream artık soğumakta bu da iklimleri sertleştirmektedir.
küresel ısınma götten uydurma bir olaydır. bilim adamlarının canı sıkıldıkça, toplumda ilgi çekecek teoriler üretirler. bi bok bildiklerinden değil yani. donuyoruz a,q ne ısınması. küresel ısınma yalanını yaz ayında pompalayın millete o zaman inandırıcı oluyor.
tarihin en büyük yalanıdır.
küresel soğuma olarak değiştirilmesi gereken önermedir efenim.
rüzgar nerden eserse evrilmesidir. 10 sene önce inekler çok osuruyor ondan bu gaz salınımı atmosferi ısıtıyor dendi. bu sene ise mini buzul çağı gelecek deniyor...

doğa bu kendini korur ısınmaya da soğumaya da karşı şerbetlidir...
çok büyük yalanmış lan bu.
nisan 15 oldu hala götümüz donuyor.
yok küresel şöyle ısındı, yok böyle yanıcaz diyorlardı.
hani lan nerde ısınma?
küresel soğuma olmasın o?
bu sene gelen doğalgaz faturalarından sonra gerçekliliğini yitiren bir hipotez.
* görsel
kutup ayısının çölde olma nedeni.
Günümüzün en büyük sorunu. Ülkelerin Çözülmesi için bamya kadar şey yapmadığı felaket senaryosu.
(bkz: kuresel ikinma) kadar büyük bir felaket değildir.
bazı kişilerin inanmadıkları şey.
"Kuzey kutup dairesinin içinde bulunan Kangerlussuaq/grönland kasabasında 10 Temmuz günü sıcaklık 24,6 santigrad derece olarak ölçülmüştü ve bu ölçülen en yüksek sıcaklıktı: Danimarka Meteoroloji Enstitüsü verilerine göre kasabanın Temmuz ortalama sıcaklığı daha önceleri en yüksek 16,3 derece ölçülmüş. 30 yıllık ortalamanın 8 derece üstü! Bir dünya rekoru. Ve çok muhtemelen, bu daha bir başlangıç!"

-açık radyo/yazbahar raporu-
erzurumlu dedeye sormuşlar;
+küresel ısınma hakkında ne düşünüyorsunuz ?
-vallah sobanın yerini heç bişey tutmir.*
yalandır. itirazı olan?
genellikle kış aylarında hiç hatırlanmayan ısınma çeşidi. *
görsel
Küre sen ısınma nolur.
gelecek nesillerin dusunmesi gereken problem belki gorur belki gormem, ama bizim gencligimizde buralar hep tarlaydı.
aslında yoktur. insanlara korku aşılamak için medyanın kullandığı bir araçtır.
sebepleri çok tartışılan küresel bozulma olayıdır. ben sebebini buldum.

http://galeri.uludagsozlu...-%C4%B1s%C4%B1nma-442168/
kabul edilme, inanilma orani en buyuk yalanlardan biridir. uzuldugum nokta; akli basinda egitimli bir cok insan da inaniyor. insan korkmayi seviyor sanirim.

bu muhabbet ciktigindan beri her kisimiz tarihin en soguk kisi, her yazimiz en sicak yazi diye ittirilmekte.

90'lardan bu yana medyanin insanlari korkuttugu fakat sonunda fos cikan bir cok seyden biri.

bir ara da ozon deliniyordu, guney amerikadaki herkes kanser oluyordu 10 sene icinde...

sanirim ozona sikinti yaratmayan deodorantlarla cozduk bu isi.

hayir dunyanin amina koyalim demiyorum, keriz olmayalim diyorum, isimize bakalim diyorum.