bugün

(bkz: papara)
içeriğinde Tavuk eti ve yağı, Mısır, Pirinç, Pancar, Keten ve Kalsiyum bulunan, köpeklerin gelişimlerini destekleyici özel besin.
bilinen en iyi markaları:
(bkz: propilan)
(bkz: ekanauba)
(bkz: hills)
(bkz: royal canin)
yukarıda yazılanlar 1.sınıf mama olup ortalama 15 kg'lık paketleri 150 ytl'ye tekamül eder.
köpekler yesin diye yapılmış ambalajlanmış para tuzaklarıdır. köpekler pekala bizim yediğimiz yemekleri kendi mama kaplarına konulması suretiyle tüketebilmektedirler. eskiden ne güzel et yerlerdi. köpek maması çıktı mertlik bozuldu.
köpek yiyeceğidir. insan halimizle alamadığımız gıdayı, vitamini alır bunları yiyen köpekler. tabi bunlara köpek denmemeli. alınıp büzüle bilirler.
izmir'de akp tarafından dağıtılmış hede. köpekleriyle yatanların tepkisiyle dağıtımı durdurulmuştur.
annemin comfleks e ısrarla köpek maması demesini hatırlatan yiyecek türü.
hayvan bunu neden yemiyor da kuru fasülyeyi, çorbayı bitiriyor diye sorarken merak edip tadına bakmamla kriz geçirmem bir oldu. Ne pis bir şeymiş arkadaş o.
yurtta bir arkadaşımın ,bir arkadaşımın çok severek yediği mısır gevreği için kullandığı tabir.
Koku olarak insanların ağız lezzetine uygun olmasa da yendiğinde öldürmeyen bir mama çeşitidir. Özellikle kaliteli mamalar ve avrupa mamalar köpeğin gelişiminde de aktif rol oynamaktadır bakın burdan kaliteli mama fiyatlarını inceleyin ki fikir sahibi olun.
Kedi mamasına göre proteini ve tuzu daha az olan mamadır.
+merhaba! kolay gelsin, mamalar ne tarafta acaba?

-bebek için mi? kaç aylık?

+bir yaşında

-peki söyle buyurun efendim yardımcı olmaya çalışırım ben.

------

+aa bunlar değil bunlar çocuk maması! ben köpeğime arıyorum!

- !@#$/^^@*!(!&@/!$!^$$@@#
-pekii, tercih ettiğiniz bir marka var mı?

+siz standı gösterin ben bakar seçer alırım.

-peki

>>onbeş dakika sonra hanim abla kasaya yönelir

-ohm ee sanırım bulamadınız markayı yanılıyor muyum.

+yoo buldum da biftekli yok bunlar hep balık falan. benim kızım yiyemiyor biftek harici.

amk ben param yatmadı bir haftadır öğlen yemeği tavuk durum ayran yiyip içiyoruz...
Köpeğim varken çuvalla alırdım.
Acana en iyisi.
bu akşam markete girerken bir köpek gördüm. markette alacağımı aldıktan sonra aklıma geldi, 2,5 tllik konserve mamadan aldım. çıkınca tamamını köpeğin önüne döktüm. hapur hupur yedi.
mama bildiğin sebzeli etli bir şeydi. kuru değildi yani. umarım bir sıkıntı çıkmaz.
Tadini bilen var mi merak ettiğim.
içinde protein vardır, yenebilir.

fakat tadı için aynı şeyi söyleyemem.
evimde hayvan besleyemiyorum fakat sokak hayvanlarına (ki kedi köpek )almadan edemediğim üründür. evet son zamanlarda fiyatı artan ürünlerin başında geliyo ama napiyim lan onların mamayı yerkenki mutlulukların, köpeklerin size teşekkür ediyormuş gibi halleri değiyo herşeye. uygun fiyat ve kaliteli olmasına çalışıyorum aldığım mamaların.. veteriner bi arkadaşım mamayoldayı tavsiye etti. şimdilik ordan alıyorum bakalım. umarım fiyatlarda oynama olmaz. hayvanlara sadece kış aylarında karlı havalarda mama vermek olmaz, her ay ve her mevsim beslemek gerekiyor. inanın artık her yer beton ve bu canlar yiyecek bulmakta zorlanıyo.
teşvik olması için paylaşayım dedim kardolar.
Kokusu bile berbatken tadına mı baktınız gerçekten. Fiyatları da son zamanlarda iyice arttı.
Kediler tarafından tüketilemeyen mama türüdür. Ancak kedi maması köpekler tarafından tüketilebiliyor.
bir zamanlar köpeler evsel atıklarla beslenirdi ve hiç bir köpek kimlik krizi yaşamazdı.
Köpek mamasını bilmem ama evde 2 tekirsu'm var 10 kilo mama olmuş 1.5k !
Yumuşak sulu olsun daha iyi.

Ramazandaki o lastik gibi etleri vermezdim ona üzmem hayvanı.