bugün

tüm futbolseverlerin yakından tanıdığı bir ifadedir, bu memnuniyetsizlik hali. Kaleci abimiz maç içerisinde önemli bir kurtarış yapar. Kurtarıştan sonra doğal olarak kameralar kalecimizin yüzüne odaklanır, yakın plan alınır. Ve o değişmeyen memnuniyetsizlik ifadesi ile karşı karşıya kalınır, sizin oynanayacağınız futbolun da yapacağınız defansın da içine turpppp sıkayım ben ifadesidir bu.

Anlamıyorum, futbolcular gol atınca akla gelen tüm saçmalıkları kullanarak çılgınlar gibi seviniyorlar da bu kaleci abilerimiz yaptıkları kurtarıştan sonra niye böyle Zeki Müren görmüş Bülent Ersoy triplerine giriyorlar ki?
Siz de sevinin toramanlar, koşun, çıldırın, birbirinizi parmaklayın. Yaşasın mutlu kaleciler.
esasında kurtarışına sebep olan durumu rakip yaptığı için rakibin her hareketine kızacak doğal olarak, kendi kurtarışının sevincini bile bastırır niteliktedir. zaten maçta gol dışında hemen hemen hiçbir harekete sevinilmez racon böyle.
"ben olmasam bittiniz ibneler, niye vurduruyonuz lan her önüne gelene" hareketidir... kendini beğenmişliğin bir başka çeşidi olarak da algılanabilir...
''s.keyim sizin yaptığınız defansı'' bakışıdır.daha sonra da,''ulan ne kurtardım be..ben olmasam y.rağı yediydiniz''diye artis bir bakış atar.
aynı kaleci gaza gelip arkadaşlarına bağırır da bazen pis pis.
güiza nın vuruşunu zorlanmadan çıkarmış kalecinin yüz ifadesidir.
volkan demirel bu yüz ifadesine ek olarak defansa ana avrat söver.
kurtardım, ya gol olsaydı gibi duygulardan kaynaklanır. hiçbir kaleci gol pozisyonundan haz almaz. zor anlardır onlar için.
(bkz: leo franco) - http://galeri.uludagsozlu...iz-y%C3%BCz-ifadesi-7596/
mahalle takımında yer bulmaya çalışan çocuğun iç sesini yansıtan ifadedir bu.
ulan yine kurtardım,elim kırılaydıda kurtamasaydım.hep kaleye koyucaklar artık beni.
zaman zaman defans oyuncularına sitem niteliği taşır.
(bkz: ah o topa ben vuracaktım ki!)
(bkz: oliver kahn) memnuniyetsiz yüz ifadesini geçtim, "o adamı içeri aldınız ya sizin trakanızı sikecem maçtan sonra" tadında bir bakışları vardı ki, aman diyorum.
- lan sizin gibi defansın amığakoym ben! lan ibneler! o ne biçim pozisyon lan! ben olmasam ne bok yiyeceğniz?

+ abi sakin gel böyle..

- sus lan!

+ abi tamam geçti..

- bırakırım lan kaleyi! süzgece dönersiniz lan!

+ ...

- defansa gelin laaağğğn!!!

+...
genelde neden olduğu yazılmış ama, gayet karizmatik duran soğukkanlılık bildiren ifadedir.
(bkz: lan kornere çeldik ama)
içinden defansına '' lan sizin yüzünüzden yine maymun gibi ordan oraya atlayıp, zıplıyorum a.k. '' diyen kalecinin yüz ifadesidir.
yok yere yordunuz beni yine ifadesi.
"takımım için büyük, benim için küçük bir kurtarıştı" demek istiyor olabilir mi?
kalecinin kurtarış yapmak zorunda kalması defansının kademede hata yapmasından ileri geldiğinden, kameralara oynamak için değil, defansının hatasının verdiği endişeden kaynaklanan hadisedir. ki penlatılara giden bir maçta kurtarış yapan bir kalecinin, bahsi geçen yüz ifadesini takınması söz konusu bile değildir. takılanıda varsa hakem maçı başlatmadan hemen bi koşu çay koysun gelsin.
aziz yıldırım' a vereceği hesabı düşünen kalecinin yüz ifadesidir. ulan şu topu üzerime atmayın be!
devlet memurunun yüz ifadesidir. Bak yarrama görevi olanı yapıyor bir de tripler tripler.
rüştü reçber'de anlam kazanan ifade.gerçi o her an memnuniyetsiz olabiliyordu ama.neyse artık.
rüştünün turgayın şutunu kurtardığı anda ki yüzünün ifadesi geldi aklıma. güldüm lan gece gece.
rakibin vuruşu out a çıkınca, bazen de tehlikenin t si yaşanmamışken defans adamlarına bagıran, küfreden kalecinin kankasıdır. Defanstaki kasaplar öküze bağlayıp sus pus ileri dogru yürürler. En şaşırdıgım durumdur.