bugün

Ozlem duyulandir.
kömürden türemiştir.
şu ana kadar hiç kurulmamış sistemdir. sosyalizm evet ama komünizm asla kurulmadı.
emperyalistlerin bir avuç kitleyi elde tutmak için desteklediği dikta rejimi. halk diktası falanda değildir, zaten halk diktası olmaz nasıl olacak anasını satayım. * halkçı bir rejimde değildir, bilakis insanlığın doğasına düşmandır, eşitlik sadece aşağı tabakada söz konusu iken komünist bürokratlar evlerinde malın dibine vurmuştur. krallık gibi bir şeydir en son kuzey kore'de yaşandı işte babası gitti oğlu geldi.

kekolar yine aynı keko.
en iyi yönetim, düşünce, politik hareket ne derseniz deyin aslında en iyisidir. ama insanlar komünizmi hak edecek kadar ne adil ne de iyidirler.
Che Guevara ve Fidel Castro'nun Küba'ya yaptığı eşitliğe dayanan müthiş devrimdir.
machiavelli olsun, hobbes olsun, zamanında insan doğasının flawed yani defolu, hatalı, kusurlu, kötüye meyilli olduğunu kabul ettikten sonra bazı insanların gerçekten inanarak desteklediğini düşünemediğim, kesinlikle arkasına gizlenip de başka amaçlar için kullandığına inandığım görüş. ayrıca marx'ın tarihsel süreç anlayışına göre proleter rejimden sonra geleceği plânlanan ve hegel'den çakmasına göre ultimate freedom, yani sonsuz özgürlükle sonuçlanacağını düşündüğü halkadır. materyalist olmasının yanı sıra, sonsuz bir ideale ulaşılabileceğini düşündüğünden ve tarihsel süreci bitirdiğinden ötürü bir o kadar da idealist görüştür.
sen, ben, o...herkes kıçını yırtsa dahi sahip olamayacağımız sistem. insanlar böyle kapitalist düşündükçe bana da 'sahip olamayacağız' demek düşüyor. böyle şeylerin geçerken bizim köylere uğraması biraz imkansız. aslında imkansız diye bir şey yoktur efendim, savunduğunuz düşünce uğruna kıçınızdaki donu bile söküp alacak, sizi açlıktan gebertebilecek bir yönetim ve insanlık vardır.
din konusundaki tezleri dışında katildiğim, mantikli bulduğum politik harekettir.az farkli bir diğer şekli olan sosyalizmin de sempatizaniyim.
bu düşünceyi savunanların dahi kabul ettiği bir ütopyadır.
kadınların kafasına sıkacak kadar faşist bir sistemdir.

görsel
şu zamanda hala prim yapabildiğine inanmak istemediğim bir tür yaşam şekli.
sivas'tan, dersim'den daha bir faşist bir sistem değildir... hatta faşizmle özdeşletirilemeyecek kadar onurlu bir sistemdir ki sosyalizmle karşılaştırılaması propagandisttir.
tam olarak uygunlandığı takdirde bu yönetim şeklinde yaşayan tüm insanlar mutlu olurlar. tüm insanların mutlu olacağı, herkesin karnının tok olacağı tek sistem.
faşizmdir. komünist çinin uygur türklerine yaptığı işkenceler ile tekrar ve tekrar kanıtlanmıştır. sovyet rusyanın öldürdüğü 40.000.000 insanda cabasıdır.

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

insanların işkencelerle mutlu olduğu bir sistem... karınları'da günde 1 dolara doyuyor.
yıllarca rusyada, çinde, kamboçyada, afrikanın onlarca ülkesinde komünizm uğruna ne kadar insanın öldürüldüğünü tüm dünya biliyor. şu ana kadar vahşetten başka bir şey getirmemiş olan bir ideoloji nasıl olurda eşitlik vaad edebilir? insanların kendine ait bir mülkünün olmaması nasıl bir anlayıştır? Tek adam sistemi nasıl bir özgürlüktür böyle? sorularunı akıllara getiren düşünce biçimi. dünyaya fayda sağlamayacağı onlarca kez denenerek görülmüştür.
Komünizm batan bir gemidir ve bu gemide çok denizler gezmiştir.
birçok insanın bitti sandığı aslında kaldığı yerden devam eden görmek isteyenlerce kolayca görülebilecek olan sistem.şöyleki sscb yıkılınca insanlar komünizm bitti dedi evet sscb komünizmin en önemli kalelerinden birisiydi fakat ta kendisi değildi hiçbir zamanda olamadı komünist rejimin her zaman en önemli iki kalesi olmuştur çin ve sovyetler birliği sovyet sisteminin çökmesi konusuna girmiyorum orası apayrı bir konudur ama şu kesindirki komünizm kaldığı yerden devam etmektedir nasılmı ?
latin amerikada devam etmektedir
israili tanımayan hondurasta
busha eşek deme cesaretine sahip hugo chavezde
abdyi tanımayan euroyu ve doları ülkesine sokmayan kübada
devam ediyor arkadaşlar bir honduras bir küba bir venezuela olamayanlar utansın.
ulan neresini eksilediniz amerikan uşakları ? eksileme sebebinizi özel mesaj olarak atın tamam dicem valla.
medeniyet, insanlık, insan hakları ve hümanizm gibi kavramların antitezi.
Parasız bir öğrencinin parayı buluncaya kadar olan zaman zarfına denir. Parayı bulduğunda komüniz yalan olacaktır, türkiyede bu yüzden pek başarılı olamamaktadır. Siz hiç zengin komünist gördünüzmü. *
mutlak sıçış ve en boktan ideolojidir. eğer aksini söyleyen varsa özel mesaj atsın. fena konuşurum. mümkünse atmasın.
aslına inildiğinde en uygun ve en güzel yönetim biçimi olabilecek bir rejim türüdür.amerikanın soğuk savaş döneminde yaptığı propagandaların etkisi günümüzde hala sürdüğü için şakirt ve faşist kesim tarafından nefret edilen bir rejimdir aynı zamanda.
tüm dünyada hükum süren kapitalist ideolojinin insanlığı türlü araçlarıyla tekrar bir "post" orta çağ'a sürüklediği şu dönemde, yine aydınlanmanın, eşitliğin ve özgürlüğün biricik adresi olan, halkların ve insanlığın biricik ortak kurtuluş yoludur.

işçilerin birliği gericiliği de yenecek, faşizmi de yenecek!
ve daha önemlisi bu iki dalın tutunduğu kökü, yani sermaye'yi, onun diktatörlüğünü bir daha başını kaldıramamacasına gömecek çukura!
varsanı içerisinde çeşitli rüyalar gören çocukların hala umut beslediği ideolojidir. bitmiştir komünizmin kafası ezilmiştir. türkiye'de toplasan fenerbahçe stadını doldurabilecek kadar sayıya sahiplerdir onlarda zaten kendi kafalarını kendileri ezmektedir.

70 tane fraksiyonumuz var yea!
üretim araçları ve tüketim materyalleri üstündeki mülkiyetsizlik.