bugün

işçi sınıfının önderliğinde üretim araçlarının mülkiyetinin kolektifleştirilmesini hedefleyen ve tüm dünyada herkesten yeteneğine göre, herkese ihtiyacı kadar ilkesi doğrultusunda sınıfsız, sınırsız ve sömürüsüz bir dünya kurmayı amaçlayan legal veya illegal olarak örgütlenen, silahlı kanadı da bulunabilen siyasi parti.(wikipedia)
kapitalizmin tanrısı amerika'da bile bulunan parti türü.*
israil'de de vardır.*
bu düşünceyi savunmak ve yaygınlaştırmak için kurulmuş bir partidir.

(bkz: sosyalizmin kısa tarihi)

(bkz: ilk komünist partisi)
tkp'den ayrılan atılım kongresi grubunun önderliğinde kurulan ikinci komünist partimiz. amblemi klasikleşen orak çekiç olmuş.
aydemir güler ve kemal okuyanın kurduğu partidir.aydemir güler yine isim konusunda önce davrandı *
tkp mk'sıyla anlaşamayan ve ayrılan partisir. bu partiye gönül veren bilgili bir arkadaş bana leninizm konusunda iki tarafın ayrışma yaşadığını leninizm'in tekleştirdiğini fakat htkp'nin buna karşı geldiğini söyledi. tekleştirmeyi neden bu denli savundu anlamış değilim.
2 gün önce çanakkale'de bir protesto gerçekleştirmiş ve diktatörün kolluk kuvvetleri tarafından darp edilerek gözaltına alınmış . diğer gün ise 9 kişi hakkında yakalama emri çıkartılmış.9 kişiden 6'sı mahkemeye sevk edlmiş diğer 3 kişi ise serbest kalmış, duruşmadan sonra mahkemeye sevk edilen 6 kişide serbest kalmıştır. selam olsun tiranlığa karşı boyun eğmeyenlere...
birakin komunist partiyi falan. hepimiz hdp catisi altinda toplanalim bu donemde. cunku solun mecliste ifade hakki bulmasi tek bu yolla gerceklesir. chp bildiginiz gibi muhalefette yeterli olamiyor.
bugün yaptıkları eylem ile gündeme oturmuş örgüttür.

resmen devleti trolledi adamlar, girdiler taksime.

sezar'ın hakkı sezar'a. helal olsun.
Sen ne güzel bir adamsın Fatih Mehmet Maçoğlu demek yeterlidir.
taksim'e çıkmak için gitmiş ve çıkmış partidir.

diğer liboş yae'ciler gibi çıkamamak için oraya gitmediler. helal olsun komünist partiye.
otelden çıkmadı komünist partililer, hanın içinden çıktı.

bari bok atacaksın, gözlerini dört aç videoları izlerken niğdeli...
Truva yaparak taksim' e girmiş partidir.
helal olsun yürekli insanlara. bugün taksim barikatını aşıp alana girdiler. demek ki 20 bin polis taksimi kapalı tutmaya yetmiyormuş. yığın yığın. gelecek sefere daha da büyütün sürüyü.

edit: ahanda böyle çıkmışlar: http://haber.sol.org.tr/t...aksime-nasil-cikti-115321
1 mayıs ta istanbul emliyetinin ve emliyete o emri verenlerin (saraydaki başta olmak üzere) karizmasını çizdirmiş parti.

siz yasak koydukça işi hallettik zannediyorsunuz ama el elden üstündür, insanoğlunun yasak delme isteği yasak koydukça artar ve bu şekilde yaratıcılık gelişir.

şimdi bu efendiler gelecek seneki 1 mayıs ta çevrede ne kadar han, otel, restaurant vs. varsa hepsinin içini boşaltırlar, çünkü kafayı iyice yediler bu olayla, müstehak onlara beter olsunlar...

komünist parti li gençlere de helal olsundur.

edit: bunu sıcağı sıcağına paylaşacaktım ama 5 gündür nete giremiyordum, içimde kalmasın şimdi yazayım dedim...
%0.0 oy almıştır.

(bkz: milletçe alkışlıyoruz)*
Düzen partileri gibi sisteme uymayıp sosyalizm mücadelesini büyütme çabasında olan parti. Canım partim...
sanırsam türkiye'yi en doğru ve bağımsız okuyan sosyalist oluşum. umarım çizgilerini bozmazlar, umarım ilerleyen zamanlarda sırf solculuk adına kürtçülüğe prim vermezler htkp gibi.

gözlerinizden öpüyorum yoldaşlar.
ülkede 'sol'un dahi gericilikle kolkola girip, islami referanslar kullandığı bir dönemde bile 'sol' argümanından vazgeçmeyen, kürt milliyetçiliğine de türk milliyetçiliğine de prim vermeyen, sözünün eri parti.
bence türkiye'de temiz kalan pek nadir şeylerdendir. ilkesiz, birikimsiz, duygusal solculardan ayrılırlar. asla pkk kuyrukçusu olmamışlardır.

http://www.ntv.com.tr/vid...le,HXe64ENjp0iD_9Lb6vxP8w
Sürekli bölünme ile çoğalmaya çalışan parti.
Baraj sorunu olmasa oyumu yapıştıracağım parti.
Oylarını bu seçimde 5 kat artırarak, bariz bir şekilde seçimin en büyük kazananı olan parti.

http://m.radikal.com.tr/p...amp;utm_campaign=politika
KÜTAHYA merkez deki bir sandıkta 211 oy almıştır. *
görsel