bugün

camı tamamen açıp sol kolunu dışarıya çıkararak araba süren şofördür. muhtemelen müzik de son sestir.
tek eliyle araba kullanan şofördür, candır.
açık ve net kırodur.
gözünde gözlük varsa yaninada full ses ismail yk dinliyorsa tiksinilesice söfördür.
kendininkini geçtim.
(bkz: başkalarının hayatını önemsememek)
sorgulaması kimseye düşmeyecek durumdur. öyle rahattır o insan.
tır şoförüdür. hiçbir tehlike arz etmez göbeğiyle direksiyonu sabitlemiştir zaten.
tamponuna kurban olduğum şahinin havasından mıdır? suyundan mıdır? nedir? benim de yaptığım eylem. barzo olmak için ne gerekirse arabaya binince içimden geliyor.
(bkz: şeytan bi siktir git olum ya)
(bkz: şahinciyim ezelden işim olmaz dizelnen)
(bkz: kolu dışarıda araba)
son günlerde türedi bunu yapan maganda tipi. evvelden şahindir, torostur gibi klima fasilitesi olmayan arabalarda görür "normal la, camdan klimalı" derdik, ama hadi focus, fluence gibi klimasız versiyonu olmayan orta sınıf arabalardan, Q7, X5 gibi üst sınıf araçlarda da var bunlardan.

bi de böyle el havada gelen rüzgarı tokatlar pozda oluyor artık ne skime merhemse o hareket. tabii insanların mallık ve öküzlük hakları, hele de bu memlekette engellenemez ama sen kolunu çıkaran maganda, klimayı aç da efendi gibi takıl arabanda hem koltukaltın kurusun leş gibi kokma, hem de kliman büyük ihtimalle açıktır, cam açıkken fazla çalışıp daha çok CO2 salacak, kapat da az salınım yap dünyaya. zaten varlığın yeter, bi de CO2'ni musallat etme dünyaya.
o direksiyonu çift elle tutmazsa bi gün o direksiyonun dürülüp bükülüp biyerine gireceğini bilmeyen şofördür.
ülkem insanının maganda gördüğü tip, eğer magandalık ise ben hep yapıyorum böyle, he böyle kullanıyorum aracımı, neresi magandalık lan bunun diye sormak istiyorum, biz insanların otobüste tutacakları tutup zincire vurulmuş kürek çeken korsanlar gibi durmasına laf ediyormuyuz mesela etmiyoruz, arabanız yok çekemiyorsunuz lan işte tek açıklaması bu,
Trafik sıkışık ne bekliyorsunuz yani, istanbul trafiğinde köprüyü geçmek 3 saat iken 3 saat boyunca 2 el direksiyonda araba filan mı sürelim,açıyorum camı yarıya kadar koyuyorum dirseğimi oturuyorum arabamda bunun sana ne zararı var, bunun kroluk ile ne alakası var, sen evde boxer don ile dolaşırken iyi, balkonda sigara içip dışarı atarken iyi, sözlükte küfür ederken iyi, karıya kıza bakarken iyi ben kolumu camdan dışarıda tutunca magandayım kroyum, hadi be ordan,
Arabası olmayanlar bunu ne zannediyor yorumları okudum çözemedim, tek el ile direksiyon tutuyor diye o direksiyon götüne girer diyen var, iki elle direksiyonu tutmaz isen uçarsın bir yere , insanların hayatı filan diyen var, görende formula 1 de 320 ile giderken sigara yakıyoruz zanneder.
Bir gün entel görüneyim derken göçüp gideceksiniz fakirmisiniz nesiniz çözemedim, dünyaya tek el ile araba kullandığı için maganda olur gözü ile bakan insanların olduğunu bana gösterdiği için sözlüğe teşekkür ediyor, arabası olmayanlara otobüste tutacaklara tutunup klimasız iyi eğlenceler diliyorum.
o kolun parmağında sigara vardır.
ayni zamanda o kolla tesbih sallayani da mevcuttur.
sigara içiyordur.