bugün

Gidin en olmadık kişiye aşık olun,
gecelerce düzelmeyen ilişkinizi düşünmekten uyku düzeninizi kaosa çevirin
efkardan sigaraya başlayın,
aşkı düşünmekten işiniz pise sardığı için stres de yaptınız mı ,
fitsiniz.
öperim
yiyerek zayıflama yalanına inanmayın. yiyerek zayıflanır mı lan?
çok basittir. kıçınızın üstüne oturarak zayıflayamazsınız. en kısa zamanda bir spor salonuna kayıt olunmalı ve verilen liste uygulanmalıdır. şunu unutmayın bir şeyi kendiniz isterseniz başarırsınız. başkası istediği için değil.
yağ, tuz, şeker öncelikle bunlardan uzak dur.
asıl işin kilo vermek değil onu korumak olduğu bilincine varmayı deneyin.
sabah, öğle, akşam + gece ot yiyin, arada meyve yiyin, sonra yine ot yiyin, her iki saatte bir ot yiyin, sonra arada meyve yiyin.

doymazsanız daha çok yiyin ot, meyve. ot, meyve. ot, meyve. ot, meyve..

bunu hegün tekrar edin korkmayın ölmezsiniz, tecirube konuşuyor. pardon yazıyor..

hadi kolay gele..
imkansıza inanmayanız varsa hemen inansın ve boşuna kilo vermek için uğraşnasın bu tavsiyenin ata babasıdır .
Obezite tarzı hastalıklı insanlara '' şişko, dombili, yarmagül, tosun..'' gibi şeyler söyleyin utansınlar kilo versinler. Diye tavsiye veren sağlık bakanımız var. (bkz: )http://www.vucudunsifresi...aber_makale.asp?RecID=584
Dengeli beslenme , spor ve L-carnitin seviyesini iyi bir düzeyde tutabilmektir.
lütfen pazartesi haricinde bi gün başlayın, çünkü artık hiçbirimiz yemiyoruz, çünkü pazartesi başlanmıyo.
yagi kes, abur cuburu kes, 19:00 dan sonra bir sey yeme, az ve sik ye.. beyaz ekmekten kacin, hafta bir kilodan fazla veriyordan dengesiz zayifliyorsun demektir (ilac, olum diyeti vb.) verdiginin iki katini hemen alirsin, ilk hafta 2-3 kilo verebilirsin sonra kilo vermen durur, ihtiyacin olan kaloriyi sik ve az yiyerek al, yagdan, abur cuburdan ve yedisen sonra yikinmaktan vaz gec, haa aksam cok aciktin kucuk bir ekmek peynir olabilir
biri size bir şey ikram ettiğinde kafanızı sağa-sola hareket ettirin.
- abur cubur ve meşrubatın her türlüsünü kesin.

- protein ağırlıklı beslenin. özellikle kırmızı et ve yumurta, diyetinizde mutlaka yeteri kadar olmalı.

- enerji kaynağınızı karbohidrata yüklemeyin. yarı yağ yarı kompleks karb. alın.

- yağ kaynaklarınız hakiki tereyağı, zeytinyağı ve kuruyemişler; karb. kaynaklarınız tam tahıllı ekmekler ve kuruyemişler olmalı.

- kas kütlenizi geliştirecek sporlara yönelin. kas kütleniz arttıkça metabolizma hızınız da artar. bu da yağ yakımını hızlandırır. korkmayın öyle "çok kaslı" bir vücuda sahip olmazsınız. olamazsınız zaten, o iş sadece spor yapmayla olmaz.

- günde 2,5 litre su için.

- kesinlikle aç kalmayın. vücut savunma sistemi olarak alacağı ilk besini yağa çevirir. diyetinizden yağı sakın kesmeyin, vücut içeride yağa büyük ihtiyaç duyar. eğer siz dışarıdan yağ alımını keserseniz, vücut salak bir şekilde gelen karbohidratı yağa çevirir.

- kaç kilo olduğunuzu siktr edin, ayna karşısındaki görüntünüzü esas alın. 90 kilo kaslı vücut, 80 kilo yağ oranı %20 olan vücuttan çok daha estetik görünecektir, hatta kıyaslanamaz bile.

daha geniş bilgi almak isteyen varsa özelden ulaşabilir.
tv.deki ezbere konuşup can sıkan kıl diyetisyenleri, doktorları takmayın. her vücudun yapısı, yağ yakma hızı, kemik kas yağ kütle oranı değişiklilik gösterir. kiloyu da takmayın amacınız orantılı, hımbıllıktan uzak diri bir vücut olsun.
(bkz: koşun)
kan tahlili olup diyetisyen yardımıyla kilo verin.
kesinle spor yapılmalı. spor yapmadan kilo vermek imkansızdır. ögünleri azaltmak açlık hissini uyandırmaktan başka işe yaramaz. meyve ve sebze tüketilmeli. yemeklerdeki yağ, tuz ve şeker oranı azaltılmalı. bunları uygulayıp doyurucu bir şekilde beslenilmelidir.
Günde 3 litre su.
yemeyin kardesim tutun girtlaginizi ayyy su icsem yariyor hadi canim yedigin baklavanin uzerien icersen yarar tabi, sen hic somalide valla aciz ama bir gram veremiyoruz diyen duydun mu yok cunku neymis yemiyecekmissin
onu yap bunu yap demek kolay. liste doserim ben buraya. 10 senedir bu dertle ugrasiyoruz, incigini mincini biliyorum olayin... ama bilmekle olmuyor, her seyden once motivasyon lazim.

Ne bu motivasyonu ben verebilirim, ne de gidip markete satin alabilirsiniz. En guzel motivasyon, kiz arkadas / erkek arkadas bulmaktir. Oyle bir gaz verirki, o hizla gider gerekirse definisyon yapacak kadar canini cikarirsin. *
Benim tavsiyem spor salonuna 1000 tl verip senede toplam 3 gun gideceginize vakkoya gidin, en havalisindan ustunuzde fit duran bir kiyafet alin. Bir geceligine bir porche veya ferrari kiralayip reyna gibi elit bir bara gidin. Gitmeden 3-5 bardak icin zaten, kafa mayhos olsun. O ickinin etkisi, + havaniz ile ozguveniniz yerine gelecektir. Bu olayin iki sonucu var:

- o aksam saglam bir kiz goturulur. onun verecegi gazla sen kilo vermek icin motivasyonu zaten bulursun. fark edersin ki, zayif ve yakisikli olunca insan, her gunu bu kadar havali oluyor.
- o aksam bir sikim yapamsiniz. Fark edersiniz ki durum farkinda oldugunuzdan da vahim. depresyona girmek yerine hemen kilo vermeye baslayin...

Ayrica er arkadaslara guzel bir haber. vucut ne kadar yag almaya meyilli ise kas alma potansyeli o kadar fazladir. Spor salonunu dolduran, protein tozu gibi yapay urunlere ihtiyac duyan pisirklardan cok daha cabuk sekle girip, cok daha hizli kas alacaksaniz. 1 ay icerisinde fark edilebilir degisimler baslayacak vucuduzda... Spor yaptikca, ve kilo verdikce bu degisim zaten zsize gerekn motivasyonu ve gazi verecektir...

Not: kendimden biliyorum oyle yazdim... Detaylara girmeyecegim ama, lise hayatim boyunca agirlik kaldirmayla ugrastim, isi profesyonellerden ogrendiysem de bir turlu duzene oturtamadim. Liseyi 3 basamakli kilolarda bitirdim. unversite 1. sinifta neye ugradigimi sasirdim, alisana kadar spor yapmadan 1 sene gecti... universite 2de Hayatima yildirim hiziyla girip cikan 1-2 kiz hayatimi ve yasamimi degistirdi... Bu gun haftada 6 kere sabah 5te kalkip spora gidiyorum. 6 ay icinde 120 kilodan 115 kiloya indim *, hayvan gibi kas alip, deli gibi yag verdim... xxl bedenden l'a dustum... 1 gram yemegime dikkat etmedim, etsem eminim daha hizli olurdu bu degisim.

Onemli olan motivasyon, hareketlilik ve spor... Her gun uykunuzun 3 saatinden feragat ederek, gune sporla baslayarak hem daha saglikli hem daha zinde bir hayat gecirebilirsiniz yeterki isteyin...
epek sormaktan vazgeçin!
Zararın neresinden dönülse kardır. Başlayın şu diye ya. Bol bol su için ekmek hiç yemeyin. Midenize lokmaları küt diye indirmeyin ağzınızda iyice çiğneyin.
Ne kadar yemezseniz yemeyin zayiflayamiycaksinizdir. Spor olmadan nah zayiflarsin. Caninin cektigi her seyi ye ve haftada 2gun mutlaka spor yap. Sadece zayiflamak icin degil saglikli ve tas gozukmek icin yap bari amk kaldir o kicini artik.
mantı yemeyin kendiliğinden gider kilolar.
yedikten sonra tuvalete de uğrayın.