bugün

Bir anda tüm dikkatleri üzerine topladığını düşünen,sorduğunuz her sorunun altında ona yazdığınız hissine kapılıp iğneli cevaplar veren,sürekli benim gibisi yok edalarıyla ortalıkta dolaşan,çirkinliğini markalı kıyafetler ve pahalı aksesuarlar ile kapattığını zanneden,bir kaç bölgesi estetikli,genellikle bronz,babası zengin kız tipidir.
Görüldüğünde derhal uzaklaşılmalıdır.
görüldüğünde depar atıp ortamdan uzaklaşılması gerekmektedir.
türk kızlarının büyük coğunluğu bu kategoriye girer.
kendini güzel sayıyorsa zaten güzel kızdır. kime göründüğü değil ne gördüğü önemli olan kızdır.
(bkz: göreceli kavramlar)
tedirgin adımlarla yaklaşılıp, yüzünde kocaman bir gülümsemeyle, kızın gözlerinin içine bakarak, fazla heyecanlı ya da hiç heyecan olmayan bir ses tonuyla kıza soru soran erkeğin aldığı cevap sonrası sarfettiği söz.

kıza bu imkanı veren erkek kendini düzetmediği sürece bu sözü hayatı boyunca kullanacağı gerçeğide aşikardır.

tam tersi için:
(bkz: sakız gibi yapışan kız)
güzel kızlara yakışan işveli ve cilveli konuşmayı, hal ve hareketi sergileyip, karşıdakinden de güzel kızlara gösterdiği tavırları bekleyen kız çeşididir.
güzel kızlarla arkadaş olup, kendilerini ona benzetmeye çalışan kızlardır.
sayıları oldukça fazladır. kısa boylarının güzelliklerine mani olmadığını da ben yüz mankenliği yaptım gibi beyhude laflarla kapamaya çalışırlar.
(bkz: kendini çirkin sanan güzel kız)dan daha ölümcül bir ego makinasıdır.
peltek peltek konuşup kalçası geride göbek içerde göğüs dışarıda yürüyen kazma kılardır efenim kendileri.
türk erkeğinin şımarttığı türk kızıdır.
erkek türünün dolduruşuna gelmiş kızdır. sırf kız olduğu için etrafında pervane olan bir dolu erkek görünce "-dur ya, ben amma da güzelim galiba! evet ya, yahu çok güzelim!" sanrısına kapılır, sonra da yürü ya kulum şeklinde tavırlanır...
güzel kızların seksapelitelerini kullanıp avantaj sağladığını görüp, kendisi de işve ve cilve ile hayatı kolaylaştıracağını sanan kızdır. farketmediği şey ise kız olmak değil güzel olmaktır önemli olan.
etrafinda cokca abazan erkek oldugu icin kendisine gosterilen ilgi sonucu mantigi korelmis kiz.
bu kızın ayran içerken bıyıkları olduğundan zorlanabilmektedir.
Bos bir kafa tasıyan insandır.
Evet güzel oldugunu hissetmek güzel şeydir.
Her insan ne oldugunun farkındadır.Ama dısarıya karsı saglam durmalıdır.
Zira bu tipler sert bir kayaya çarptıklarında yüzlerinde patlıcan morunu anımsatan bir renk görebilirler.
ben bazen bu modele giriyorum. ne biliyim hacı, makyaj falan yapınca bi şeye benziyorum sanki.işte o zamanlarda kendime kısa bi süreliğine de olsa güzel hissediyorum. napalım panpa çirkinsek, ölek mi?
her kör satıcının kör alıcısı vardır sözünü hayat felsefesi yapmış olan kızdır.
(bkz: cehennem başkalarıdır) *
makyajı fazla kaçırmıştır, saçını sarıya boyatmıştır. çirkinleştiğini farketmeden prensese dönüştüğünü zanneder.
(bkz: götü kalkmış)
kendi kendini şişiren bir balondur.
makyaj,estetik ve abazan erkeklerin aşırı ilgisi ile çirkin olduğu halde kendini güzel sanan ve etrafına öyle kabul ettirmek için uğraşan kızdır..

biraz makyaj,biraz estetik,biraz peşinden abazan erkek koşturma ve biraz da miyavlayarak konuşma ile işlem tamamdır..

yemek tarifi gibi değil mi ? ama öyle..
naber pınar dediğinizde '' uff sanane be slak '' diyen kızın kuzenidir .