bugün

saçma sapan konularla gündeme gelmekten çekinmeyen*, her fırsatta Sayın Başbakanımıza* ismiyle hitab eden ve küçük gören*, hiç bişey bilmemesine karşın çok şey biliyomuş gibi görünen*, milletin arkasından kuyu kazan* kısa boylu siyasetçi
kankisi neler demiş öyle? (bkz: istiklal marşı nı mehmet akif ersoy yazmadı)
yetim hakkı yiyen rant peşinde koşan, devleti sömüren hortumcu bir sima olmaması bile onu kabul etmeye yeter.
başbakan recep tayyip erdoğan'ın, isparta'da yaptığı konuşmada kendisine yönelik 'bilmediğin aşı yeme, davul gibi şişesin' demesi üzerine

rahat durmamış ayarı sahibine iade etmiştir.
--spoiler--
allah'a çok şükür boğazımızdan aşağı haram lokma inmedi. allah'a çok şükür, çiğ yemedik ki karnımız şişsin. ama, senin aklın fikrin yemekte.

nerede bir şey olsa, yemek... fındık diyorum, fındık yemekten bahsediyor, kayısı diyorum, yemekten bahsediyor. yiye yiye doymadın mı? allah

gözünü doyursun. bırak, biraz da millet doysun. bunlara dersini vereceğiz. fakir-fukara edebiyatı yapanlar, allah, peygamber diyerek din

sömürüsü yapanlar, hepsi han hamam sahibi oldu.
--spoiler--
mantıkta hatalı sollama yapmayalım lütfen. Kılıçdaroğlu Kemal tek başına chp değildir. chp iktidara gelsin en ücra taşra teşkilatından çankaya belediye meclisine kadar bu memleket nasıl soyulur öğrenirsiniz.
(bkz: memur kemal bey/#8932656)
konuşmayı bilmeyen ana muhalafet lideridir.Kızını vakıfbank'ın başına 40 kişinin içinden hukuk müşaviri olarak atamasını sağlayarak torpilin kralını yapmıştır,yeni adıyla "memur kemal efendi" olarak siyasetin rezil sayfalarında yerini alacaktır
ben memur kemal'im ama kalpazan kemal değilim dedi, yağlarımız eridi, helal olsun.
elma fiyatlarıyla anayasayı karıştıran , kalpazanlık yapmamış ama çalıştığı kurumu ciddi zararlara uğratan chp genel başkanı.
chp ye çok oy kaybettirecek bu adam böyle devam ederse. hayır da hayır vardır ben memur çocuğuyum demekten başka bi şey anlatmıyor.
mesela neden hayır ? chp belediyelerin de taşeronluk devam ediyor mu etmiyor mu falan. bu konulara girmiyor pek nedense.

ben buradan kendisine bir öneri söyleyeyim. ona göre bir neden bir daha ki sefere öyle desin. ''yeni anayasa uludağ sözlük okunma oranını arttıracak mı ? o zaman hayır..
(bkz: bay kemal)
kendi haline bırakın, çevreden soyutlayacaktır kendisini.
kemal kılıçdaroğlu yanlısı insanların onu başarılarıyla veya yapacaklarıyla övdüğünü değil de şunu yapmadı, bunu yapmadı diye savunmaları ilginç. yani hiçbir şey yapmayan ve yapmayacak olan birini mi seçmemiz isteniyor.

şunu yapmayacak demek yerine, biri bana desin ki ; şunu yapacak veya yaptı. şu konuda şu önerisi var. yav biz bu adama ne yapacak diye oy vereceğiz? sadece akp'den veya rte'den kurtarsın diye mi?

cumhuriyet yanlısı diyenlere de bir çift sözüm var. dersim olaylarında sorumluları suçluyordu. kimdi sorumlular? geçmişteki chp, yani atatürk, inönü ve diğerleri. 27 nisan e-muhtırasına da sahip çıkmadı. o muhtırayı veren eller cumhuriyeti savunmuyor muydu? cumhuriyeti savunanlara arka çıkmayan bir chp nasıl cumhuriyet yanlısı olur?

üç gün sonra chp içinden üzerine yürürlerse hiç şaşmam. belki zaten referanduma kadar gidip, sonra geri çekilmek için cumhuriyet karşıtlığı yapıyordur. bu tutumuyla chp de durdurmazlar. akıllı olsun. böyle giderse chp ya parçalanır ya birileri birilerini vurur.
referandum'da hayır oyu verin temasındaki mitinglerinde iyiden iyiye ilkokul seviyesinde konuşan adam.
onun bir suçu yok aslında, bu halkı flash tv seviyesinde bırakanlar utansın.
ssk'yı idare ettiği tarihte 6 yılda aydın devlet hastahanesinin kazan tamiratını gerçekleştirememiş zat-ı muhterem. 6 yılda üniversite kurulur be!
CHPDE iSTiFA EDEN EŞREF ERDEM iLE ALAKALI OLARAK SORULAN SORUYA VERDiĞi CEVAPLA DÜŞÜNCE VE FiKiR ÖZĞÜRLÜĞÜ HAKKINDA NE KADAR ÇAĞDAŞ DÜŞÜNDÜĞÜNÜ GÖZLER ÖNÜNE SERMiŞTiR.

"Sayın Eşref Erdem uzun yıllar CHPde görev almış, üst düzey görevlerde bulunmuş bir arkadaşımız. Kendisinin partiden istifasını üzüntüyle karşıladım. Keşke istifa etmeseydi. Ama tabii takdir kendisine ait. Bu takdire de bizim saygı duymamız gerekir"

DiYEN KILIÇDAROĞLU AYNI ŞEKiLDE EŞREF ERDEMiN EVET DEME TAKDiRiNE SAYGI DUYMAYIP PARTiDEN iHRACI iÇiN DiSiPLiN KURULUNA SEVKiNE SEYiRCi KALMIŞTIR.
insan düşünmeden edemiyor. sanki kemal kılıçdaroğlu baykal'dan sonra recep tayyip'in chp başkanlığı için görevlendirdiği ikinci adam. sanki bunlar akp yükselsin diye uğraşıp duran büyük bir komplonun baş aktörleri. ya da sadece basitçe, chp'de adam yok, lider yok. hiç bi bok yok.
kılıçdaroğlu'na şuursuzca bok atanlara bakarsak,ne kadar doğru yolda olduğunu görebiliriz kendisinin.
bekleyenleri hayal kırıklığına uğratan chp genel başkanı.recep tayyip erdoğanın yeni rampası.ne var ki başbakanımız bu adamın üzerinden daha çok faydalanacaktır.
sanki akepe ile anlaşmış gibi muhalefet yapamayan daha doğrusu yaptığı muhalefeti akepeye oy kazandırmak için yaptığı görülen cehape başkanı.

o kadar haksızlık, usulsüzlük, fesat işler varken takmış "bu referandumun fındığa faydası var mı?" lakırtısına. be adam desene anayasa mahkemesi ele geçiriliyor, yargı siyasetin memuru haline geliyor, ordu zaten ortada kalmayacak, orduya sızan cemaatçiler artık atılamayacak vs.... diye. sana mı düştü fındık? fındığı zaten başbakan cüneyt zapsuya bedavaya toplattırıyor.
2 yaşındaki torununu sigortalı olarak gösteren chp genel başkanı, nam-ı diyar indire gandi kemal .
hem dürüst hem iyi bir insanoğlu.
kesinlikle deniz baykal'ı aratan ilkesiz, gelişi güzel saldıran, popülist, 1990larda kalmış siyaset anlayışı ve jargonuna sahip chp lideri.
önümüzdeki genel seçimlerin sonuçları açıklandığında deniz baykal'ı aratacak olan siyasetçi.
ülkenin menfaatinin değil resmi ideolojinin, dolayısıyla da kendi partisinin süregelmiş tek parti olma fantezilerinin devam etmesinin mücadelesi içinde feryat figan olan, malatya'nın kayısısını siyaset aracı olarak kullanan kalitesiz lider.. kendisinden bekleneni hiç vermemiştir; muhalefet lideri olarak uzun bir müddet kalacağa benziyor.

sakin güç: [null http://www.dunyabizim.com/images/news/15566.jpg]
ülkeyi kurtarması beklenen, umut.