bugün

1)inançları yoktur. ( sadece din olarak algılamayın)
2) sözlerinde durmazlar ve yüzleri hiç kızarmaz.
3) arkadaşlarına zor zamanda sırt çevirirler.
4) kârları doğrultusunda hareket ederler.
5) şerefsizdirler.
Edit: karaktersizler rahatsız.
duruma göre kişilik değiştiren insandır. menfaatçilerdir. utanmazlar. güvenilmeyi de asla haketmezler.
önyargılı ve boşboğazdırlar. yükte de pahada da beş kuruş etmeyen tüm cümleler çıkarken, ağızlarının pis kokularıyla karışır.
olmayan varliklarin ve olmayan alemlere inanirlar. bunlar uzerine yeminler ederler. kendileri herseyi yaparlar baskalari yapinca benim inancim var derler.
Korkak olmaktır. istisnasız bütün karaktersiz insanlar korkaktır.
en çok oy verilen partiye oy vermek, koyun olmak gibi bir şey.
en çok oy verilen partinin başında olmak.
en bilinen özelliği ile;
(bkz: karaktersizlik)
bu kişilik işine ne yarıyorsa onu yapar .
haysiyet yoksunluğu.
yavşak olmaları, her an kıvırmaya yatkın olmaları ve çıkarları olmadığı müddetçe yaralı parmağa dahi işemeyecekleri gibi özelliklerdir.
insanlarla iletişimi sadece dedikodu ve(kadınlar için söylüyorum) erkekler üzerinedir.
bunlara bir de hoşsohbet diyenler var. kafanıza köpek işesin sizin!
karakterleri yoktur .
karaktersiz diye bir şey yoktur. herkesin karakteri vardır ama bazılarının bozuktur azdır çoktur.
genel özellikleri ise orospu çocuğu olmalarıdır.
sürekli yalan yere yemin eder bu adamlar.
yaptığı karaktersizliği açıkça yüzüne söylediğinizde bile gülebilmeleridir. (bkz: yüzüne tükürsen yarabbi şükür diyen insan)

geçen gün gözümün önünde yaşanmış örnek olay;
büyük bir kamu kurumunda çalışan tanıdığın telefonu çalar. telefondaki kişi yakında o kurumda işe başlayacağını söyler. tanıdık ah canım çok sevindim der. sonra başlar tüm birimlerin şeflerini, kendisini oraya aldıran torpilini telefon ile aramaya. ağzından şu sözler dökülür; "çok tehlikeli kız. aman haaa sakın almayın" cv'yi kime teslim ettiğine kadar öğrenir. bu telefon trafiğinde arada kızı da arayıp; ah canım çok sevindim, ama sen o torpilinden uzak dur güvenilir değil, kandırıyor insanları" türünden konuşmaları vs vs vs

bu tanıdığın yanındayımdır çünkü ameliyat olmuştur ve refakatçi kalmışımdır. kıza dönüp sorarım, ne tehlikesi var bu kızın neden öyle dedin?
-hıkkk kemmm kümmm lisedeyken çok şımarıktı
+bir şey diyeyim mi sana, asıl tehlike sensin. kudurdun ayağını kaydırmak için aramadığın insan kalmadı, ne adiymişsin sen ya
-ya ben iyiliği için... yaa kandırmasınlar diyeeeaa

konuşma böyle sürer gider. refakatçi olduğumdan bu konuşmaya rağmen o gece oradan ayrılamam ve sonrasında bu şahıs hala telefon açıp, "ay hastaneden çıktım 10 gün oldu bir eve gelmedin aşk olsun" diye sitem eder.
götü sıkıyı görünce u dönüşü yapmakta mahirdirler.
söz verip sonra ben öyle bişey demedim demeleri...az adam olun ya söz vermeyin ya da vediğiniz sözü tutun. ah pardon verdiği sözü tutmak karakterli insanlara has bir özellikti değil mi? afedersiniz boş bulundum. *
yaşamadıkları şeylerin emeklisiymiş gibi taklidini yaparlar.
kar(ın temizliği)ak(ın masumiyeti)ter(alından akan) siz lik.
vatanı yağmacılara peşkeş çekerler.
Tüm kurumları özelleştirme adı altında satarlar.
Boş konuşmak lafı cevirmek falan falan abartmak herseyi .
Boş konuşmak lafı cevirmek falan falan abartmak herseyi .
Farklı günlerde farklı farklı insan olarak karşılaşılan, asla bir kişi olamayan bireydir.
çoğunlukla başarılı olmaları.