bugün

1.Bir şeyin doğruluğu, gerçekliği konusunda kanaat verici belge, delil, iz.
2.Anlaşmazlık konusu olan şeyde, yargıcın kanılarını oluşturan şey, delil.
3.Sonurguya ulaşan bir uslamlamanın dayandığı gerçek, delil.
(bkz: argüman)
(bkz: proof)
senet, vesika, delil. eskiden şeriat mahkemesinde verilen bir hak veya sahiplik gösteren resmi vesikadır. ayrıca islam bilginlerine verilen bir ünvandır.
(bkz: huccet i dafia)
uyuşmazlığa yol açan eylem veya hukuki olayın ispatı için kullanılmasına usul hukukunun izin verdiği herşeydir.
kanal d'nin csi serilerinin çakması olan yeni dizisi.
yeni bir uyarlama kanal d yapımı. çakma csi diyebiliriz. ancak o prof dr ne alaka lan reklamında gördüğümüz??
her alanda bilgisine hayret edilen sevil atasoy un sunacağı kanal d de yayınlanacak, yaşanmış ve gerçek hikayelerden oluşacak programdır.
csi: maimi programından çalınan sözlerle oluşturulan program.
(bkz: delil)
formatı yanlış olan dizimsi. o aralarda çıkıp konuşan kadını sorgu için kullanmalılar. insan onunla yakın mesafede durunca , korkudan yapmasa bile yaptım der zaten.
(bkz: engin benli)
her anlamda csi:ny dizisinden çalıntı olan türklerin her zamanki gibi diğer ülkelerden esinlenerek yaptıkları programlardan biridir. (bkz: özentiliğe hayır)
an itibariyle kanal d'de gösterimde olan program.
cıkan teyzenın suca tesvik ettıgı sey.
çakma csı.
O arada çıkıp konuşan teyze olmasa daha güzel olacak csı çakmasıda olsa daha önce yapılan örneklerine göre güzel olan yapım.
sarışın teyzeyi ilk gördüğümde yabancı sanmıştım lan.sonra ağız hareketlerine baktım türkmüş.yayın saat 22:30 a alındığına göre ömrü çok uzun sürmez sanırım.
kocaeli şehir tiyatroları ndan engin benli nin rol aldığı dizidir. diğer cinayet dizilerinden farklı bir anlatış şekli var.
biraz daha kassalar baya iyi bir yapım olacak bu aslında.

ilk bölümü için "berbat" yorumu yapmıştım, gerek sevil atasoy'a yazılan replikler, gerekse oyuncuların yapmacıklıkları itibariyle, ancak bu hafta biraz daha izlenebilir bir hal almış. türk televizyonu için ilk niteliği taşıdığından (ben daha önce böyle bir yapım görmedim şahsen) fazla yüklenmemek gerek. başlangıç için iyi.
arka sokakların reality versiyonu, ama daha heyecanlı, himymde kullanılan, bir olayın 4-5 versiyonunu çekerek izleyiciyi şaşırtma olayı bunda da var, kaliteli bişey gibi geldi bana, dört düğün bir balayından iyidir.
ups: ne dedim lan ben ?!
kanal d'de başlayan yeni sezon dizisi. kanıtlar affetmez.
parmak izi programlarının bir kademe üstüne geçmiş program türü. bu şekilde canlandırma oyunculukları daha iyi kıvama gelmiştir.
(bkz: )oyuncular artık uyumaya giderken ''iyisi mi ben uyuyayım'' şeklinde iç seslendirmelerden vazgeçmiştir
bana kapanmayan dava dosyaları * * adlı programı çağrıştıran dizimsi şey. gerek kanıtları nasıl bulduklarını göstermeleri olsun, olayın nasıl aydınlandığını detaylı bi şekilde anlatmaları olsun.. benziyor işte.

ama kapanmayan dava dosyalarında olaydaki kişilerin gerçek fotoğraflarını, olayın geçtiği evi ya da olay yerini, olayda bulunan delilleri, sanığın mahkemeye çıktığında çekilen görüntüsünü ya da videolarını, sorgu odasındaki diyalogları/görüntüleri.. hepsini gösteririyorlardı.

acayip uyduruk olmuş. özellikle canlandırma olayına oldum olası kıl olduğum için bana öyle geliyor belki. parmak izinden ya da gerçek kesitten tek farkı arada sevil atasoy un çıkıp bi şeyler zırvalaması. ama yine de her hafta oturup izliyorum ben bunu.

o değil de kapanmayan dava dosyaları tadında bi şey yapsalar, canlandırma yapıp benim sinirimi bozmasalar, şöyle dizi değil de belgesel gibi bi şey olsa, biz de izlesek ne güzel olur.