bugün

kafa karışıklığı nedir sorusuna bile yanıt veremeyecek kadar kafası karışık olmak.
belirsizlik barındırır.
kararsızlık degildir ama, bir karar verilmistir. sadece beklemeye alınır. acaba oyle mi yapsam, acaba boyle mi yapsam' lar dolasır dilinize. verilen karar uzerine olasılık hesapları yapılır, garip bir durumdur. anlamlandırılamaz ayrıca. yasanır, gecer. gecsindir.

(bkz: gri)
(bkz: mavi)
sabah kalkarsin, saat 7 30'dur. hazilanirken bi yandan da kahve icin su isitmaya baslarsin. zira evden cikmak icik 20 dakikan vardir. neyse hazirligin biter ve kahveni yaparsin ozenle ama tabii alelacele. bi miktar sut, az biraz seker ve bir olcek hazir kahve. sonra birden kendini mutfak lavabosunun onunde icinden duman cikan beyaz seramik kupanin icine bakarken ve afallamis olarak bulursun. neden mi? cunku 10 sn once karistirdigin ve icime hazir olan kahveni birdenbire (herhangi bir deli tarafindan kovalanmiscasina) lavaboya boca etmissindir. oylece kalirsin bi sure. 'yuhh' dersin ve kendinden korkarsin. ancak oylece kalakalma hadisesini fazla uzatamazsin. zira hemen defolup cikman gerekir ve daha da muhimi kafan cok karisiktir...
(bkz: kibar olmak icin kufretmek yerine 'yuh' demek(yazmak) zorunda kalmak)
kafa edilgendir.. karışmaz.. karıştırılır..
uzun surdugu takdirde bileklerini kesip kanini icmeye kadar uzanabilecek olan vahim durum!
kafa karışıklığı bir bakıma içimizde birbirimize ters düşen iki güdünün rekabetidir. fikirlerin çatışması diyebiliriz.. her insanda bulunan çok çeşitli güdüler arasında birbirleriyle bağdaşmayanlar, bireyi aynı zamanda birbirine zıt davranışlara güdüleyebilir. bu türlü organizma içinden gelen ve bireyi aynı zamanda birbirine zıt iki ayrı yöne çeken güdülerin birbirleriyle çatışması durumudur.. üç şekilde görülebilir:

a) yanaşma-yanaşma : birey bazen kendisi için aynı derecede çekici iki ereğin etkisi altında kalabilir..

b) kaçınma-kaçınma : sevmediğimiz, istemediğimiz iki şıktan birini seçmek zorunda olduğumuz zaman, çatışmanın ikinci bir şekli ile karşılaşabiliriz..

c) yanaşma-kaçınma : bireyin aynı zamanda hem çekici hem de itici bir durumla karşı karşıya kalması durumudur.. yani insan aynı nesneye karşı hem sevgi hem de nefret duyabilir..

kafa karışıklığı her zaman iç huzuru kaçıran psiko-fizik enerjiyi boşa harcayan bir durum meydana getirir. Bir çatışma karşında birey, sinirleri gergin ve yorgun duruma girer. ancak yine de kararlar vermek için insan, bir bocalama ve iç savaş yarar. en iyi method problemi bir kere adamakıllı düşünüp, karar verdikten sonra arkaya bakmamaktır.. *
konsantrasyonun kopmasına sebep olan, büyüdükçe depresyona davetiye çıkarandır. gerçekleştirilemeyen hayallerin duygu çöpünü doldurması ve bu çöpün patlamasıyla kişiyi her an sinir krizine sokma ihtimali bulunandır.
yeni yeni kurtulduğum ve bitmesiyle kararlar verdiren karışıklıktır.
http://img251.imageshack....4206/kafasikarisikhi8.jpg
keşkelerin, belkilerin, acabaların, yoksaların, kafada cirit atması. olumsuzlukların fazlalığını görüp "vazgeçsem mi?" sorusuyla, karar anına yaklaşmak.
farkedene tatildir bu. suistimal edilmeden, iyi niyetli ihtimalle.
bildiğin, 'hocam kendimi iyi hissetmiyorum, yüzümü yıkayıp gelebilir miyim?'.
hüzne vakit kalmaz, gözyaşı sıkıştıramazsın geceye (iyi ihtimalle).

sağımdan solumdan iri canavarlar gibi geçen iett otobüsleri, karşıdan yürüyen adam tükürüyor yola. adamın hayatını kuruyorum kafamda, karısını dövmüş müdür hiç acaba. aynı anda özlediğim arkadaşımı aramak için elim çantama gidiyor, o gün girmediğim derslerin vicdan azabı takıntı gibi. takık gibi. takılmış.
aklı meşgul etmeye çalışırken, akıl gerçekten meşgule alıyor. kafa karışıyor. bilerek anahtarı almadan evden çıkar gibi. ya da tebeşir tozu yutarsın. öyle.
yürüyorsun ama, nereye? nasıl gidiyorsun. kaza olmuş dönüp bakmıyorsun. hızdan oldum olası ürkerim. ama böyle 'öğlen içilen üç bira kafasıyla araç kullanılmaz salak' diyorum. bir şeyler yanlış ama, müdahale etmekten çekiniyorum. sonra sorgulamalar. normali böyle mi acaba? anormal olduğunu sandığım, aslında olması gerekenmiş meğersem. 'sana biz şaka yaptık?!'. kamerayı bi tarafınıza sokup gidin mesela. el sallarım arkalarından ama işte. ssssssssaf.

kafa karışıklığı bence iyidir, dinleme-görme-okuma-duyma-anlama molası. okuduğumuzu anlayalım molası.
bu kimyasallarla ilgili de olabilir

etkisi altında olduğumuz hani

olmayabilir de

kendiliğinden sadece gereksiz açıklanması hani

kesinliklikle biz ile ilgilidir ama

biz diyebileceğimiz bir diğerini katmak ile ilgili yani...

yoksa

ben der dururdu değilmi bütün hepimiz

biz

yani *

bir kadının alnında şarap damlaları yuvarlamak istememin bunla bir ilgisi olmadığını

bunun bir entry olduğu durumu ile geçiştirmek isterim..

kafa karışan bir şeydir demek niyetim..

head

konfüyızıd..

funny sunny

fenerin lincoln ü almayacağından adım kadar eminin.
(bkz: yapılmış en aptalca dalgınlık/@fehimsiz ekmek) dalgınlık dediğimiz şeylerin tümünün nedenidir. Kronik olanı baş ağrısı, mide bulantısı, uykusuzluk yapar.
berbat bir duygudur. ve nedense kafayı karıştıran şey dışında her şeye mantıklı bir cevap çıkar da oturup adam gibi düşünmeyi beceremez insan kafasını karıştıran şeyi.
doğru düzgün düşünme ve hareket etmenin imkansızlığını beraberinde getiren halet-i ruhiyedir.
görsel
yolun sonunda ne olduğunu bilmediğimizden dolayı hep olacak durumdur.
bütün akşam elinde kitapla gezip, gecenin sonunda sadece 5 sayfa okuduğunu fark etmektir.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
bazen de (bkz: zihin bulanıklığı) .
Şu aralar yaşadığım karışıklıktır. Napsamki bunkızo sözlük. Bak saat oldu 1 hala mesaj yok.
kişiyi paralel evrenin başlangıç noktasına iten durum. vereceğiniz kararlar o denli önem kazanır ki yanlış yapmamak için fazla düşünmekten yanlışın babasını yaptığınızı fark etmezsiniz. biraz sakin kalıp uzaktan bakmadıkça ileriye değil geriye götürebilecek durum. sakin ol ve kafandaki düşünceyi yavaşça doğaya bırak dostum!
Ayakta uyumama neden olur, yatakta değil kafamın içinde bir sürü zıkkım dönüyor dışarıdan bakılınca sadece dalgın. Belki de hiç sormadılar nasıl olduğumu ya da bir sürü kafamda karıştırdığım düşüncelerden ötürü sormadıklarını düşünmem. Her neyse sadece saçmaladım.
Hangi ülkeye kaçmamız gerektiğine karar veremiyorum.

Kaçmak diyorum çünkü şuan içinde bulunduğum ruh halinden kaçarak kurtulabileceğimi düşünüyorum.

Para da yok ki amk.