bugün

http://www.myspace.com/jehanbarbur adresinden dinlenebilecek güzel sesli şarkıcı...
tam adı jehan istiklal barbur. 80 beyrut doğumlu. bilkent üniversitesi, amerikan kültürü ve edebiyatı mezunu. okul sonrası soluğu istanbul'da alır ve müzik çalışmalarına başlar. myspace sayfası üzerinden şarkılarını dinletirken, sahne almaya başlar aynı zamanda ezginin günlüğü'nün çeyrek albümünde de yer alır. yakın zamanda bülent ortaçgil'in süpervizörlüğünde albüm çalışmalarına da başlamıştır ki aslında tarzlarının birbirine yakın olması dolayısıyla çalışmaları merakla takip edilmektedir. canlı da dinlemek ister bünye ama hem yazar kişisi kafasını işlerinden kaldıramamaktadır hem de kaldırdığında da sakin bir ses yerine bağırtılarda zıplamak gibi bir takıntısı vardır. kendisinin ayrıca okul yıllarında tiyatroyla da ilgilendiğini duyulmuş, aklımızın bir köşesine yazılmıştır.

(bkz: dalyan deltası)
http://www.turkedergi.com...p?iste=yazi&sayfa=152 adresinden röportajına ulaşılabilecek harika insan, müzisyen.
uyan isimli albümü çıkan süper insan.

albümden bölümler dinlemek için:

http://www.myspace.com/jehanbarbur
duru sesi ile Ada müzikten çıkarttığı albümünü belleğime yerleştirdiğim güzel kadındır. Selen Gülün tadı bırakır damaklarda.
insanın içindeki sızıya nereye gitmesi gerektiğini gösteren bir kılavuz aslında sesi. bir süre dinleyince tamam diyorsunuz artık bütün sızılar yerine oturdu ruhumda. varolsun!
melodik ses tabirini duymuştum bir müzik üstadından birisi için söylemişti işte öyle bir ses bu kadınınki de. listeye eklemeli.
uyan adlı albümündeki yoluma çıkma adlı parçası çok başarılıdır, adamı alır bir daha bırakmaz. *

Ayrıca mütevazu kişilik. ses rengi çok güzeldir.
(bkz: gidersen bana da bir dengini yolla)
ele geçirildiği ilk dakikadan itibaren shuffle'da dinlenebilme özelliğine sahip sukunet bir şarkının sahibidir kendisi
(bkz: gidersen)
havanın kapalı olduğu bir pazar gününe eşlik edecek en güzel seslerden.
bir kaç ay öncesinde televizyonda leyla adlı şarkısının klibine rastladığım şarkıcı. sesini gerçekten çok beğenmeme rağmen şarkıyı berbat buldum. daha sonra albümünü dinledim, takdir ettim. şu aralar favori şarkımsa neden adlı şarkısıdır.
neden isimli şarkısı ile sesine hayranlık duymama sebebiyet vermiş harika kişilik.

--spoiler--
dönüşmeden,
değişmeden gün olmaz
çare bulmaz
soluklanmaz zaman
yenilenmez yalan.
--spoiler--
gözyaşı gibidir şarkıları. öyle bir anda doldurur içinizi ve salıverir kendini; göz kenarından yavaş yavaş ilerler, geçtiği bütün hücreleri size hissettirir sanki var olduklarını yeni duyumsarmışcasına. fena dokunur!
http://www.haberfabrikasi.org/s/?p=243 adresinden haber fabrikası'nın 9 soru 1 hayat köşesindeki sorulara verdiği cevaplara ulaşılabilen güzel ses.
fisiltili bir sesi vardir kendisinin. sesi o kadar güzeldir ki ninni gibi gelir insana. dinlemekten asla bikmadim. ismail yk kültürünün gittikçe çogaldigi su dönemler de böyle kaliteleri insan arar oldu dogrusu. özellikle "öylesine" sarkisini dinlemeyenlere tavsiye ediyorum.
her görüşte yeniden aşk şarkısında hiç bir şeycik olmaz demesini beklediğim hatun kişi. fecii ortaçgil kokuyor yaa. arşmahal'in kesmeşeker kokuşu kadar bariz. kötü mü değil etkilenmek normal üstatlardan. *
uyan iyi sayılabilecek bir albüm. geçer not verdim gitti albümü alınıp destek olunası...
eksik tarafı gelip baş ucuna yerleştirir gibi.
tüm yumuşaklığna rağmen huzursuz eden, tüy misali.
reklam yapamayan güzel sesli şarkıcı. eğer düzgün bir promosyon çalışması yapılsaydı burada 22 değil 222 entry görmek işten bile olmazdı.
ne reklam ne promosyon, karşıma hiç çıkmadı. Arkadaş tavsiyesiyle ulaştım albümüne. Üç kuruşluk tiplerin heryerde karşımıza çıkan şarkıları yanında böylesi seslerin tanınması arkadaş tavsiyesine kalıyor malesef
mamoş isimli türküyü adamı yardırarak söyleyen,kavırlayan güzel sesli şarkıcı.
duru şırıl şırıl usul usul akan su gibi bir his veriyor dinleyince.
neden isimli şarkısından bi kesiti arkadaşımın facebookta "ne düşünüyorsun" kısmına yazması sonucunda yazının asıl sahibinin merak edilmesi sonucu google da arama yapılarak bulunduğu ve sonuçta günde 2 defa en az 2 doz alınmak suretiyle bağımlısı olunan, tebrik edilesi, elinden öpülesi sanatçıdır.
cem adrian ile düet yapmasını istediğim lübnan asıllı şarkıcı, sanırım muhteşem olur, huzura ereriz.
leyla isimli şarkısı kafa yapar.* alttan alttan dinlenesi bir sesi var bu kadının.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar