bugün

linkte görülebilecek zengin menüdür.

https://twitter.com/hayri...status/910905392812740608

kaşar peynire bak ne güzel duruyor gece gece canım çekti ama dolapta sadece pörsümüş zeytin kalmış. keşke o işçilerden biri olsaydım değer bilin açık ve net.
buna razı olup, duruma karşı çıkanları da otur lan ekmeğimizden mi edecen bizi diye paylayan zihniyete müstahaktır.
işim dolayısı ile Türkiye de bir çok büyük firmaya girip çıkıyorum. Emin olun bundan kat be kat kötüleri var. isim verirsem başım belaya girer.
o gün resmi tatil olmasına rağmen o günü çalışarak geçiren, öğle yemeğini yerken baktığı 37 ekran tvde 1 Mayıs işçi bayramında işçinin haklarını savunmak için sokağa çıkanların (hepsinin gayesi bu değil ama sırf işçi haklarini savunduğu icin dayak yiyenler de çok fazla) Taksim'de yediği biber gazı ve dayağın haberini gösterip "ehehehe iyi olmuş komünüslere" diyenlere çok bile o verilenler.

bir dilim kaşar vereceksin tüm gün fare gibi kemirsin dursun pezevenkler.

not : hakikaten işçi ve emekçi olup haklarının gasp edildiğini gören, hakkını gasp edenlere karşı en azından tepkisini sandıkta veren kardeşlerimi tenzih ederim. laflarım günde 10 saat çalışıp buna rağmen 50 liraya muhtaç kalan, o 50 lira için de oyunu satıp kendisini 50 liraya muhtaç edenleri 50 lira karşılığında padişah yaptığını, milyar dolarlık servetler kazandırdığını fark etmeyen angutlara.
alan razı satan razı, bize bok yemek düşer cumhuriyeti.
Birkaç tespit. ilk önce kahvaltılık verilmiş ancak yanında kaşık da var. Neyin nedir?

Türkiye'de çalışanına çok değer veren yerler de var. Çevremde gördüğüm birkaç yer var. Çalışanlarına çok iyi imkanlar sağlıyor. Yemekler kaliteli. Ancak bir süre sonra bu bile sorun olmaya başlıyor. Çalışan sayısının fazla olduğu yerlerde herkesi memnun etmek zordur. O şehirdeki firmayı bilmiyorum. Büyük müdür küçük müdür imkanları nedir? Bir örnek vereyim birkaç hafta önce Türkiye çapında büyük bir firmayı tanıma imkanım oldu. Araziye çıktıklarında mesela genel müdürler, mühendisler, beyaz yakalılar kumanyalarını hiç şikayet etmeden yerlerken işçilerin mırın kırın ettiğini görmüştüm. Hatta verilen yiyecekleri etrafa atanlar bile vardı. Burda tabiki beyaz mavi yaka ayrımı yapmak değil ama bilinçlenmek, haklarını da savunmak önemli.
Kedi köpeğe bile bundan daha çok veriliyor. üzülüyorum ama alın razı satan razı.
burada dehşet bir algı dönüyor alan razi veren razi olduğunu hic sanmiyorum bir seye itiraz edebilecekler durumdalar mi acaba bir tepki bekliyorsunuz? bizim insanımız da ne yazik ki bu var aman canim müstehak onlara sesini çıkarmayan koyun sürüleri yahu tuzun kuru havadan atip tutuyorsun adam sekiz tek zeytin ve bir dilim kasara cocugunun egitimini harcligini temel ihtiyaçlarını riske atmak istemiyor bu ne demek farkinda misiniz? ayrıca sağda solda bu cok iyi daha beterlerini gordumculer türemiş gorduysen ses cikartan sen olsaydin kardesim bu iyi yaaaa buna ses etmeyin demek nasil bir zihniyet kahvaltıda salamlar receller krepler tostlar sıra sıra caylarin envai çeşidini icip bu iyi hadi ordan boktan zihniyetler sizi.
sadaka ekonomisnde batı tarzı işçi haklarımı bekliyorsunuz imansızlar.
sadaka ekonomisnde batı tarzı işçi haklarımı bekliyorsunuz imansızlar.
cok bile verilmis menudur. sikayet eden isten ayrilabilir.
bak bak pahalı cep telefonu ile çekmiş birde fakir muhabbeti yapıyor imansız işçi diye patron tayfasına yalaklık yapacak çok denyo var.
Geçen aylardan birinde sanayiyi geliştirmek adına hükümet yemek ve haftalık izin zorunluluğunu kaldırdı. Bunu o zaman anlattığım zaman yok yav yanlışın var diyorlardı.

işçi denilen ezik tabakaya bunlar çok bile.
güncel Önemli Başlıklar