bugün

sırf ekşici piçler yüzünden ısınamadığımdır.dizidir. dizi yayında kaldığı müddetçe bu ibneler 'bizim sayemizde oldu yeea' deyu göt kaldırcaklar. safi bunun içindir kinim. birisi de çıkıp demiyor be goduklarım yere göğe sığdıramadığınız işler güçler, akasya durağı'nın bilmem kaçıncı tekrarının aldığı reytingi alamıyor ne bu havanız(?)

yapım ekibi de garibim bu ibnelere inanıyor, bu götverenler iyi dediyse iş tutar diye düşünüyor da ortada akasya durağı diye bi gerçek var, birilerinin acilen yapım ekibine anlatması lazım reytingi belirleyen bu ekşici götoşlar değil. hani kılavuzu değiştirsinler belki tutar diye...
beğenilmez, seyredilmez, komik bulunmaz anlarım da rezalet nedir yahu. eğer işler güçler için rezalet deniyorsa gerçekten rezalet olan dizilere ne diyeceğiz merak ediyorum doğrusu. yani bu kadar da neyse iftara az kaldı.
beğenen var beğenmeyen var, olabilir. ama şunlar mantıklı değil; birincisi leyla & mecnun benzer tarafları var gibi gözükse de aslında konu olarak bu diziden çok uzak, akasya durağı desen bir bölüm dahi izlemediğim ama izleyene de bok atmadığım bir dizi, karşılaştırmak büyük hata. bu bir zevk ve tercih meselesi. ama şu var ki öyle ahım şahım ünlü isimler olmamasına rağmen bence beğenilen hatta her hafta beklenen bir dizidir işler güçler. ha biz alıştık romandan bozma diziler seyretmeye, ki bu romanlar dejenere edilerek sunuluyor! amcasının karısını ayartan yeğen, ablasının kocasını ayartan kız kardeş, dalavereci üvey kardeş, her felaketi paratoner gibi üzerine çeken dramkolik aileler var tv'de. doğal olarak bu doğallık, bu gerçeklik bize mantıklı gelmiyor. kim neyi izlerse izlesin ama emeğe saygı da başka bir şey. eleştirmek başka hakaret etmek başka, bu ince çizgiyi görmeyip basıp geçenlere de sanırım söylenecek çok fazla bir şey yok...
gelmiş geçmiş en iyi dizilerden bir tanesidir.

perşembeyi iple çekmekteyim efendim. bu his bana yeter. uzun zamandır bir diziye bu kadar gülmedim sempati beslemedim.
4.bölümün giriş sahnesinden;

-topuklarına sıkın ha, sağ istedi selçuk
-sol topuk olmaz mı?
-olur olur...

te allah'ım ya espriye bak :d. geçende trafikte turuncu koniler koyarlar ya ismini hatırlayamadım onada
-şu vlc player'ı al şurdan. demişti ahmet :d.

küçük küçük ince espriler var, leyla ile mecnun'da da böyle herkesin yakalayamayacağı belli birikimi olanlara hitap eden espriler vardı.

hoş oluyor.

zaten çalgı-çengi'den angaralıları oynayarak gönlümüzü feth etmişlerdi.
bu rezaleti beğenenler, üsküdar'a giderken'i de beğenmişti. iq seviyelerini merak ediyorum izleyenlerin.
salih abinin yardırdığı komik dizi. karakterlerin gerçek hayatla paralel olması ayrı bi güzel.
6.bölüm çok fena geliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=5BBIYZYaHRg

-çünkü tipin shaggy'e benziyor.
--spoiler--
+ben doktora hanımla görüşecektim
-siz kimsiniz
+hasstasıyım ama öyle böyle değil
--spoiler--
izlemiyorum ama yayından da kalkmasın düşman kardeşler le atbaşı, benim için.
perşembe 22 de olması dolayısıyla çarşambadan heyecanı bastıran .izlerken "bu diziyi yapanın aklını öpeyim la ben" tipi haykırışların beraberinde "çok güzel dizi lan "diyerek ağlatan dizi. bayan oyuncuları gayet hoş ve güzel, erkek oyuncularda bir o kadar yetenekli ve diziyi akıllara oturtacak güçteler. o ince çizgiyi baya baya yakalamış durumdalar , hadi bakalım hayırlısı.
salih abi'nin rahatlığı ve galesizliği ile yarım yarım yardıran dizidir. ayrıca ;

--spoiler--
perfect yaptım ya la.
--spoiler--
--spoiler--
doktoraaanım
--spoiler--

edit: bunu editlemem kompile saçmalık oldu.
izledikçe senaristinin ne kadar zeki bir insan olduğunu gördüğüm dizi. zehra´ya laf atılan sahnede zehra´nın hadiseye müdahil olma şekli harika:) .
Çok güzel, ama bazen konuşmalar anlaşılmıyor, çok yayıyorlar.
perşembe günlerini sevme nedenidir, her perşembe bunu buraya yazmalıyım sanırım...
bu diziyi akasya durağı ile bir tutan ibnedir.
survivor konseptli 6.bölümünün ilk dakikasında altyazılarla yarmıştır. çay genzimi yaktı ya la.
ezel akay'ın canlandırdığı "görüntü yönetmeni gökmen abi" karakteri ile stv ve bilimum dini film ve müzik yapımlarına inceden giydirmiştir...
bomba bir bölümle ekrana gelen güzel dizi.
türkiye'nin dizi sektörüne adeta superman gibi giriş yapmış komedi dizisi, gayette keyifli olan dizi.
ve ahmet ayarı verir yeni yönetmene.
gökhan semize selam çakmışlardır son bölümünde..nur içinde yat gökhan semiz.
nihayet ahmet kural - murat cemcir ikilisinin rol aldığı dizilerden olan bir bulut olsam a atıf yapılmıştır.
pazardan sebze alır gibi oyuncu beğenen, dış görünüş, fizik, sansasyonal derken mankenler arasından cıkamayan yönetmen alemine güzel kapak olan dizi.

özellikle o sekreter parçasına vrdiği ayar unutulmazdır.