bugün

(bkz: hayri gülle güle güle)
(bkz: is as haydar bas diye bas bas bagirmak)
haydar baş başbakan olur olmaz, iyi adamdır kötü adamdır bunları geçersek, kendisi bu sloganıyla türk siyasi tarihinin bence en akılda kalan sloganını bulmuştur. süper bir cümle. haydar başçı falan değilim ama bütün gün sıkılmadan iş aş haydar baş diyebilirim. söylemesi çok zevkli, kafiyeler zaten tunç uyak, kulaktaki tınısı enfes. kabul edelim ki kendisi başbakan olamıcak, meclise giremicek. bari reklam ajansı kursun. turkcell ve vodafone için falan sloganlar bulsun. kötü reklamlarından bıktık.
bir de bu herifin profesör olduğunu söylüyorlar.

senden iş aş isteyen yok be haydar baş...kaybol yeter.
(bkz: iş aş ibrahim kaş)
(bkz: iş aş hasan şaş)
akılda kalmayı becerebilen slogan.
hepsi tamam da bu ''baş'' işi bozuyor be...
türk siyaset tarihinin en yaratıcı sloganı.
muhtemelen kendisini yakında ergenekon iddianamesinde görecegimiz şahıs.

ergenekon iddianamesinde şöyle bir belge var, açıklanması yasak olan mgk tutuanakları ergenekon sanıgı avukatın birisinin -levent göktaş olabilir- ofisinden çıkıyor, geçen diyalog aynen şöyle, asker kanat başbakan ın üzerine geliyorlar, bize sorulmadı şu genelge bu genelge bilmem ne, şu cemaat bu cemaat,

başbakan diyor ki, "dikkat ediyorum bir kişinin bahsi hiç geçmiyor sözlerinizde ve raporlarınızda, sebebi nedir, oysa bu kişi hem cemaat lideri, gazetesi dergisi ve tv leri var, aynı zamanda parti lideri, nedir bunun sebebi ögrenebilir miyim?"

asker kişilerden sadece gak guk sesleri yükseliyor, "efendim biz irticai faaliyet içinde olan kişilerden bahsediyoruz, vik vik vik..."

başbakandan ayar diye gazetelere de yansımıştı efenim benim ordan haberim olmuştu hadiseden.
kendine ait televizyon kanalında seçim öncesi anket yaptırıp, %50 civarlarında oy alacağı haber edilen partinin başkanının, isminin içinde bulunduğu ve yine aynı kanalda halktan seçme kişilerle yapılan röportajlarda, hiç sektirmeden hepsinin ağzından dolu dolu çıkan slogan denilebilir.
yüzde kırh alacağını ilan ediyordu. biz kırk sanmışız. adam haklıymış yüzde kırh aldı.
tanım: koş koş koş haydara koş diye devam eden slogan.
bu yazıyı her gördüğümde gülüyorum. elimde değil. haydar baş'ı ne severim, ne de sevmem. açıkçası umrumda bile değil. ama; ben hayatım boyunca bu kadar komik bir slogan görmedim. **
çakma profesördür para ile satın alınmış profesörlük ve mezuniyetler silsilesine sahip dolandırıcıdır.
siyasi komedidir.

başı kopasıca... eminim hiç kimse ağzıyla gülmüyor.
demokrat parti saflarina gecmistir.artik bayrak tv ve web sayfasindaki anketlerde demokrat parti % 45 le tek basina iktidar gozukuyorsa sasirmayin.
ankara'daki merkezlerine her seçim öncesi hep aynı slogan ve fotoğraf olan afişi asmaktadırlar. ezberledik de haydar baş oylarını belki yirmi, otuz kişi çoğaltmıştır iki seçim arası.

ve evet, yine güldürmüştür. allah razı olsun.
(bkz: iş aş cris bosh)
haydar kısmı biraz sakıncalı, sansürlenebilir.
(bkz: yaran sloganlar)
o bir türkiye lideri..bağımsız türkiye partisi genel başkanının sloganıdır.
gece gece aklıma gelip gülümseten bilmemne partisinin sloganı.
Çok tutmuş ama pek işe yaramamış slogan.
kgb'nin ürettiği ezik slogan.
Oy verirsen iş var aş var vermezsen baş var gibi bir anlam içeren miting sloganı.
güncel Önemli Başlıklar