bugün

özellikle Coşkun karekterinin konuşma tarzina hasta olduğum dizi..

not:kurtlar vadisi pusudan sonra düzenli olarak izlediğim ilk ve tek dizi.
her yerde "tik tik tikitik" duymaktan bıktım ama.
Konusu itibariyle genişleme kapasitesi olmadığını düşünüyorum. Olay 2 kız 2 erkek eksenli devam edecek diye de izlemeyi tercih etmiyorum.

Ezel gibi de derinlik olmayınca suç dizisi görünümlü ergen dizisi oluyor.
Kendisini ezel'le kıyaslamak saçmalıktır. içerde mevcut diziler arasında en iyisidir şu an, bittiğinde de Türkiye'de çekilmiş en iyi diziler arasında yer alacaktır evet ama ezel'in klasmanı farklıdır. Ezel değil Türkiye'nin, dünyanın en iyisi desek hemfikir olan kişi sayısı bir hayli fazla olur. Yabancı ülkeler tek tek ezel'in senaryosunu alıp uyarlamaya başladı bile. Amerikan ünlü yapım şirketi bile aldı. Öne çıkan yabacı dizilerden bi eksiği yok bana sorarsanız. Bugüne baktığımızda övüle övüle bitirilemeyen ve benim de çok beğendiğim bir dizi olan braking bad'den daha iyi bence. işte ezel'le içerde'nin farkı bu. Biri ülke içinde iyi bir çıkarmış dizi olarak anılıcak, biri ülke dışında da en iyi yapımlar arasında anılacak.
yaşar karakterini kim canlandırdıysa çok sağlam rol kesiyor. tam psikopat.
Ya 22 bölüm olmuş, hala tek bir olay üzerinden dönen dümenler mevcut. Diziyi sevdiren karakterler de olmasa, mesela yaşar-coşkun-alyanak, çekilecek gibi değil.
Bu nasıl bir görüntü yönetmenliği; adam telefonla konuşmak için ıhlamur bardağını masaya bırakıp çıkarken ne oluyor da oluyor bardak elinde beliriyor. Ulan içme bari. Bu millet salak değil.

Tavsiyem; diziye eklenecek sürpriz iki üç karakter ve dikkat edilecek çekim unsurlarıyla tekrarları bile reyting meyting dinlemez.

Edit; amcam yaz dedi yazdım ulan adamın bi dizisi var daraltmayın.
--spoiler--
handan coşkun'un kızı.
--spoiler--
bu dizideki coşkun karakterini oynayan abi (bkz: nebil sayın) yakında amatör bir tiyatro grubu olarak sahneleyeceğimiz tiyatro oyununu izlemeye gelecekmiş. düşünsenize oyunun en heyecanlı yerinde en ön sıradan "tık tık tıkı tık!" diye bir ses. *
iki tane sikike koca koca adamların sote yerlerde mızıklanmasını konu alan dizi.
pazartesi sendromuna çare
Çağatay Ulusoy*.
10 sene sonra falan youtubeda stok yapmak yad etmek için mükemmel bir seçenek olacak olan dizi. tabii arka sokaklar gibi 5000 bölüm sürmezse bu dediğim olur. swf.
(bkz: içerdemaa)
sırların artık ortaya çıkmasını istediğim dizi. 23 bölüm oldu sadece oyun kurma ile geçiyor.
uğur yücel, kudret sönmez tek rolünde diziye katıldı. bunu da akın ışık gibi 2 bölümde harcatıp celal babayı büyük mafya rolünde gösterirlerse izlemeyi keseceğim artık.
Ismini bildigim (bkz: sosyal medya) fakat asla izlemedigim ve izlemeyi dusunmedigim dizi.
ana hikayesi Mou gaan dou'dan aparılmış, bölüm hikayeleri ise the americans'tan hacılanmış.
24. bölüm itibariyle Uğur Yücel'in dahil olacağı fena olmayan dizidir. uğur üstat renk katacaktır diye düşünüyorum.
Bu akşam Mertin tam anlamıyla açığa çıktığı bölüm oynanacaktır. Çok heyecanlı lan merte fetocu muammelesi yapıyorlar o da kaçıyo falan baya hoşuma gitti.
fetocu değil yakalanıyor celal baba ' ya çalıştığını öğreniyolar...
hiç izlenecek bir tarafı yok dizinin akışından tut müziklerine kadar o kadar sıkıcı ki o dövüş kavga patlama sahneleri çok sahte. zaten bunu izleyen kızların yarısı çağatay ulusoy yarısı da aras bulut iynemli için izlemiyorsa ben de neyim. bir de erkek çocukları izleyip polis olmaya özeniyordur.
Bu mert'in yakalanma olayı büyük bi ters köşe. 1 - 2 bölüm sonra düzelecek bir mevzu bu. Bu ayşe denen kız hafızasını yitirdi davut vurduğu için. Kızın hafızası yerine gelince mert'i kurtaracak. mert de görevine geri gelecek. Amk dizisi galiba 2 sezon olacak.

Edit: mert itiraf etmedi ısrarla muhbiri olduğunu söyledi ayşe nin. Neden kaçtın diye soracaklar o da temiz olduğumu kanıtlamak için diyecek. Yani mert açığa falan çıkmayacak. 1 ya da 2 bölüm sonra mert yine polia olarak dönecek.

Edit2: tamam sonuç olarak mert açığa çıkmadı amk.
Hakkında Yanlış bilgilerin gırla döndüğü dizi.
Dizi iki sezon değil, tek sezon olacak. 39 bölüm süreceği başlamadan önce kesinleşmişti zaten.
Ayrıca ayşe hafızasını kaybetmedi. Kaybetmiş olsa da zaten mert'i gerçekten de hayatında ilk defa gördüğü için mert'i kurtarabileceği bir durum yok.

Heyecanla devam eden dizi.
önyargıyla bakmayın.
gayet sarıcı bir dizi.
kebapçı harikalar yaratıyor.
Biz mertin açığa çıktığını düşüneduralım. Biz merti düşünürken Sarp açığa çıkacak bence. Bu kadar elini kolunu sallaya sallaya hem davutu hem celali takip edebilmesi kıllandırdı beni. Celal sarp a da zaten bi katekulli yaptı araba değiştirme muhabbetiyle. Sarp ın testleri bitmedi muhtemelen. Sarpla ters köşe yapacaklar.
Yarın yeni bölümünü izleyeceğim dizi şeysi.