bugün

Müziklerinin toygar ışıklı yapmaktadır.
Bu ne la böyle? Zap yaparken bir iki dakika baktım, yaşlı bir adam böğürüyordu falan. Brutali güzel adamın hakkını yemiyeyim.
Coskun harbiden siradisi, fenomen bi karakter. Daha uzun yasamali. Celal alyanakla dusmanlarina yaptiginin benzerini coskunla evlatlarina uygulayabilir. Bilmeli. Amina kodugumun cocugu guzeller guzeli kariya sidikli kontes diyerek ortaya cikinca karnim agriyana kadar gulmekten alamadim kendimi. Cok yasa coskun.
Sarp`a acıdım bu bölüm. Adam o kadar okumuş, polis olmuş ona rağmen köpek muamelesi görüyo amk. her yerden kovuluyo yazık günah.
Götü boklu organize işler polis memuru koskoca emniyet teşkilatını uyutuyor aynen çok realistik bir dizi.
şu anda yayınlanan en kaliteli dizi değildir.

en kalitelisi için (bkz: vatanım sensin)
iyi başladı falan ama son bölümlerde gittikçe mantık hataları artmaya başladı. evet.
Gerçekçi gelmiyor diyenler, mantık hatası arayanlar game of thrones izleyenlerdır. Sktir olup gitsinlerdir.
yapımcı ve senarist birleşip son bölüm son sahnede o silahı ateşletirse bence efsane olacaklar. eğer oradan da dönüş olursa artık boku çıkacak.
son bölümün finali (18.bölüm) cidden ekrana kitlemistir.
izlenmeye değer olmayan saçma sapan çalıntı Türk dizisi.
aylar sonra öğreneceksiniz ki davut sarpın kayıp kardeşi umut. yazık siz hala mert sanın.
birkaç bölüm izledikten sonra kötü bulduğum dizi.
hep aynı sahneler tekrarlanıyor çekimler müzikler çok kötü. biraz çocuklara hitap ediyor çocuk dizisi gibi.
hayatında hiç kaliteli yabancı diziler izlememiş insanların beğendiği bir dizidir.
Herkesin övmesine, izlemesine bakaraktan izlemeye karar verdiğim, 10 dk dayanamadığım dizidir. Herkesin izlemesinin sebebinin "bakın yılın popüler dizisini izliyorum çok elitim" mesajını vermek istemeleri mi acaba. Bilemiyorum. Sıradan Türk dizisi işte; yakışıklı çocuklar, manken kızlar ve biraz da aksiyon. Allasen diğer saçmalıklardan ne farkı var bunun? Tamam anladık hepiniz içerde izliyorsunuz, hepiniz çok elitsiniz, Ben izlemiyorum ve cahilim. evet.
15. bölümünden sonra izlemeyi bıraktığım dizi.

açıkçası ilk bölümlerini oldukça heyecanla izlerdim ama zaman geçtikçe sıkıcı bir hal almaya başladı ve bu sıkıcı hal izlememi etkiledi. Uzun süredir izlemiyorum.
Davut oynadığı tüm dizilerde olduğu gibi yine ölüyor. Ulan bir kere de şu adam sağ salim finali görsün amk.
Muhteşem bir dizi.
Tik...tik...tiktiktik. Bu ne lan?
saglam dovus sahnelerine imza atmis dizi derdim ama o kadar da saglam degil. hatta hic saglam degil.
youtube'dan bir iki sahnesini izledim. simdi erman hoca kimligine burunup yorumlarima geciyorum.
simdi iki kisi kavga ederken bir kere slow motion tadinda kavga etmez.
ayni dirilis denen comar dizisinde oldugu gibi burada da adamlarin birbirine yumruk sallamasi, egilip kalkmasi falan cok yavas.
cabalarini takdir ettim ama bu kadar da yavas dovusulmez aq. zaten cogu yerde havayi yumrukladiklari belli oluyor.
zaten amac yine havayi yumruklamak ama bunu bir de yavas yapiyorsan orada mort oluyorsun iste.
herneyse demek istedigimi anlayan anladi.
bir dizi.
bazı tipler var kronikler diyorum bunlara. (serkan inci ye uyuz oluyorum) türk yapımı olan hiçbir şeyi beğenmeme timi. yabancı dizi aşığı olurlar. ben de izliyorum yabancı dizi. izlediğim 2 türk dizisi var. elbette yabancılar çok ileride . ama değinmek istediğim şey başka.

popüler olan ve gerçekten takdir edilecek yapımlara bok atan ve buna bok attığı için kendini cool, farklı ve özel hisseden tiplere acıyorum. tamam bu diziyi ve izleyenlerini ezince çok cool oluyorsunuz. ortamlarda böyle devam edin belki ekmek çıkar. amk kronikleri.
herkes çok övüyordu neymiş diye bi bakayım dedim ve hayal kırıklığına uğradım.

çetin tekindor abi gibi kaliteli bi oyuncuyu mahalle kabadayısı gibi bağırtıp duruyorlar.
bensu soral sırf güzel ve seksi diye konmuş diziye, oyunculuk eğitimi de alsaydı iyiydi.

dizi kesinlikle benim tarzım değil ama izleyenlerin vardır bir bildiği...
mafya yaşar'ın ramiz dayının taklitini yapması efsaneydi.
Kebapçı celal'in mert'le ilgili düşüncelerine şaşırdığım dizi. ikisi arasındaki ilişkinin Senaryosunu bu şekilde yapmasalardı keşke. Çünkü celal ile mert en sıkı fıkı, baba oğul gibi bir şeydi. Müdürle sarp, celal'le mert karşı karşıyaydılar. Ama şimdi celal mert'in bile fişini çekme aşamasına geldi, saçma oldu.

Bunun dışında gayet güzel giden dizi. Yaşar piçi iyi oynuyor. Al yanak zaten efsane. Keza davut da. Ama mestan reyizi özlemedik değil.
görsel
(bkz: içerdemaa)