bugün

izmir Kültürpark'ta, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından gerçekleştirilen ve en küçüğünden en büyüğüne her türlü kitapevinin katıldığı bir kitap fuarı etkinliğidir.

http://www.izmirkitapfuari.com/
Bu sene, 14-22 nisan tarihleri arasında 17'ncisi düzenlenecek olan fuardır.
bugün itibariyle başlamış fuardır. ilk gün olmasındandır belki ama ilgi oldukça fazlaydı. ama pahalı mk. ucuz kitap istiyoruz.
bu yıl 19 nisan da başlayacak fuardır. önceliğim ahmet ümit ve yekta kopan söyleşisi olacak.
katılamayacağım için içimin parçalandığı fuardır. izmir dışında okumak bir hataydı kabul ediyorum.
içeri girdiğimde cebimdeki paranın biteceğini hiç hesaba katmadığım , kumarhane gibi bir yerdir. "şu kitabı da alayım ,şu karikatür cildini de, eh bir de anahtarlık ,aa bu da iyiymiş" diyerek paralarım uçup gitti ama değdi.
bu sene 18 nisanda başlayacakmış efendim. ilgiyle bekliyoruz.
canım izmir'imde olsamda katılabilsem dediğim şahane etkinlik... izmirli kitap severler akın edecektir, her zaman olduğu gibi......
geçen sene gibi mükemmel olan ancak kitapların ateş pahası olduğu fuardır.

% 30 indirim olmasına rağmen hala pahalıydı. olum tek romana 25 lira mı verilir lan? 100 lira ile 20 kitap alınması gerekirken bizler 4 tane alabiliyoruz.
birde çoğunlukla ziyaret eden kesim öğrenciler olduğundan haliyle çoğumuz sadece bakabiliyoruz kitaplara. çok abes olabilir ancak belki de kitap okuma oranının düşüklüğünün bir sebebi de bu olabilir.
albert camus- denemeler

j. p. sartre- duvar

cahit külebi- bütün şiirleri

yaşar nabi nayır&salih bolat- şiir sanatı kitaplarını aldıran fuar. harbiden kitaplar çok pahalıydı. biraz daha indirim yapılmasını beklerdim. olsun fuar oldukça güzel.
Bu yıl Son bir kez daha gidip gitmeme konusunda kararsız kaldığım fuar. Kitaplar için değil. Kitaplarımı çoktan aldım zira.

(bkz: 20 izmir kitap fuarı/#27474442)
bu sene 22 nisanda başlayacakmış efendim. meraklılarına duyuralım vesileyle.
Duyuru için teşekkür ederim götümüzün dibinde cereyan eden olaylardan dünya gailesiyle haberimiz olmuyor valla. .
aşırı kalabalık olan fuardır.
eğer bir kez daha umut sarıkaya'nın eski kitaplarını görürsem seneye boykot edeceğim fuar! Benim de söyleyeceklerim var ı-ıı-ııı okuduk sıkıldık artık. eskileri ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar.

türk dil kurumu o boş beleş kitapları her sene koyuyor ama alan yok! türk tarih kurumu daha çok ilgi çekiyor ama eser çeşitliliği az.

Hayal kırıklığı...
Cuma günü bir aksilik olmaz ise katılacağım fuardır kendisi. Gidenlerden yorum veya 'sakın şuraya uğramadan ayrılma' tarzı öneriler alabilirsem çok bahtiyar olurum.
kalabalıktı.
türk tarih kurumu ve iş bankası standları hariç tümü iğrençti.

Özellikle türk dil kurumu'na sesleniyorum. Siz 2017 yılında daha 1 tane bile türkçe etimoloji sözlüğü yazamamışsanız siktirin gidin!
Kitaplar çok uygun kırk liralık kitabı on liraya aldım pazar günü son bitmeden gidin alın kitapları ihtiyacıniz olmasa bile. iki katı fiyatına satarsınız.
bu sene fuar izmir'e taşınmış olan ve halen sürmekte olan güzel fuar. 6 kasım'a kadar devam edecektir.
farklıdır, güzeldir. gidin biraz ufkunuz açılsın.