bugün

prof. dr. ismet yavaşçaoğlu uludağ üniversitesi üroloji uzmanıdır. bu bölümün türkiye'de en başarılı olduğu yer olarak UÜ'ni vurgulamaktadır kendisi. bugün 1.sınıflara verdiği seçmeli derste kendini tanıma fırsatı bulduk ve gayet baba adam olduğunu anladık, doktor gibi değil fazla fazla bizden biri, daha fazla ve daha fazla bir adam gibi adamdır kendileri. derste yaşanan birkaç olaya değinmek isterim:
x:dersi almayan başarılı arkadaşlardan biri
i:ismet hoca

x amfinin kapısını açar, tam girmeye yeltenecekken hocayı görüp geri çekilir ki; hoca tarafından yakalanır.
i:gel gel, bak ne var burda.
x:yok hocam ben gelmeyeyim. (hocayı tanımadı kaçmak istiyor.)
i:gel bak ciddi söylüyorum gel, ne var.
x:ne var hocam?
i:mal var.
sınıftaki diğer öğrencilerin hafif sırıtışları arasında arkadaş sınıfa girer gibi olur; o sırada hoca ameliyatı anlatmaya devam eder:
i:burda da ductus deferens'i geçiyoruz arkada..
x:(can havliyele, hızlı hareketlerle geri geri gider) yok hocam ben gelmiyeyim. direkt kapatır kapıyı.
hoca arkasından kahkahayı patlatır ve
i:heh, malın ne olduğunu anladı.

bir diğer mevzuuu:
hoca ders anlatırken birden durur ve en üst sıralarda konuşan bir elemana haddini bildirir:
-bana bak, benim 5 dakikalık muayeneme adamlar 500 lira veriyorlar be. şunun yaptığına bak. ben ders anlatıcam da sen dinlemeyeceksin ha? oyarımm valla.**
yanındaki 2 asistan abi de saygıda kusur etmediler, resmen hocalarına sırtlarını dönmediler ya; hayran kaldım. helal olsun. mükemmeldi her şey.

http://uroloji.uludag.edu.tr/iyavas.php
2013 yılında muayenesine 500 tl alıyormuş. 2014 de ise zam yapmamış yazık. Hala 500 tl alıyormuş. El insaf yahu. Birde, Hastaların beklediği kısımda klima bile yokmuş. Doktor beyin zam yapmadığı için durumları kotu galiba.