bugün

az önce flash haber olarak haber sitelerine düşen gelişme. ırak dışişleri bakanlığı bağdat büyükelçimizi çağırıp kendisine top ateşleri ile ilgili bir nota vermişler. bu gelişme üzerine tüm türkiye de sokağa çıkma yasağı ilan edildi. halk fırınlara ve marketlere hücum etmiş durumda. bende bu entry i güvenli bir sığınaktan giriyorum. gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim.
alınan bilglere göre ırak hükümetinin verdiği bu nota üzerine genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanları görevlerinden istifa etmişlerdir. rte nin ata uçağı ile yurtdışına kaçtığı yönünde haberler geliyor.
acilen türkiye tarafından; türkiye'den ırak'a 31 notası verilmesini gerektiren demeç, olay.
bunun ardından ırak'taki kabile reisleri ''yaaa nasıl nota verdik, pışşşık'' çekmişlerdir. korkudan titremekteyiz an itibariyle.
aklıma eceli gelen köpek cami duvarına işermiş atasözünü getiren notadır.
telefona gelen bilgi mesajıyla haberdar olduğum olay. an itibariyle hiçbir sitede göremedim ancak doğruysa yüreğime derin bir korku dalgası yayılması ihtimalini doğuracaktır. Artık adamlar nota çıkartabilmektedirler ancak o nota nerelerinden çıkar ve nerelerine girer o kesin. * *
(bkz: ne dedin ne dedin sen) *
sol anahtarı unutulmuş nota. buyrun sol anahtarı da benden;
http://img520.imageshack....img520/4910/pearl1ut6.jpg

ek: lan benim dildo araya kaynadı. halbuki artı yağmuruna tutulur diye düşünmüştüm.
nota'yı verene (bkz: ana avrat duz git ordan saga don).

edit: bizim ne yapacağımız merakla beklenmektedir.
(bkz: ırak için opera)
(bkz: gotune gore cubukla oynamamak)*
(bkz: yiğenin gel bi soluklan ayazda kalma)
nota ülkedeki insanları korkutmak için verilmez, zaten türklerin de hiç birşeyden korkmayacağı bilinir. daha çok nota mahalle kavgalarında taraflardan birinin söylediği "akıllı ol" ya da "gelsene lan gelsene" tadında bir davranıştır. yemek yemesini bizden öğrenen araplar ve hala bilmeyenler kürtler bize kafa tutmaktadır.

bu hükümet bu kadar sessiz bu kadar aciz bir duruş sergilerse daha çok nota gelir bize.

allahtan ordu var demekten alamıyor insan kenidini.

şu an çok huzursuz hissediyorum kendimi. birileri çıkıp bana akıllı ol diyor... ama benim liderlerimin tasmaları başkalarının elindi olduğu için ben yumruğumu sıkıyorum gene içine atıyorum.

ordan da kara karının biri çıkıp "aman öyle geniş operasyon yapmayın, istikrar bozulur" diyor.

ne olur? senin yetiştirdiğin peşmergeler yok olur.. bu mu istikrar.
kükreyen sıçan.
verilecek en iyi cevap (bkz: notanı da al git)!
işgal altındaki bir şıçtım oldu devletinin yine işgalcilerine güvenerek yediği hede.
Irak yönetimi Kuzey Irak'a top ateşi yapıldığı iddiasıyla, Türk Büyükelçisi'ni Dışişleri Bakanlığı'na çağırarak, nota verdi.

Irak Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasına göre, Erbil ve Dohuk'a yönelik bombardımanın halk arasında panik yaratması nedeniyle Türkiye'nin Bağdat'taki maslahatgüzarına bir protesto notası verildi. Bildiride, Türk topçusunun ateşi sonucu ağır hasar meydana geldiği ileri sürüldü.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Muhammed el Hacı Mahmud, bombardımanın derhal durdurulmasını istedi ve bu tür hareketlerin iki ulus arasındaki güveni sarsıp dostluğu olumsuz yönde etkilediğini bildirdi. "

http://www.hurriyet.com.t...undem/6676486.asp?gid=180