bugün

ankara'da ikamet eden sözlük yazarlarının duyarlı olması gereken konudur.
türkiye de %6.8 orana sahip ab rh + kan ihtiyacıdır.

ankara türkiye nüfusunun %6.67 sini oluşturur.

ankarada yaşayan ve ab rh + kana sahip insanlar türkiye nüfusunun %0.45 ini oluşturur.

750 online yazar olduğunu varsayarsak ankarada yaşayan ve ab rh + kan grubuna sahip yazar sayısının beklenen değeri 3 tür.

kan bulunana dek başlık hep yukarlarda olmalı.
Ankara'da yaşayan yuzırlardan destek görmesi gereken yardım talebi.

Böyle başlık up up up yapılır işte.
Kanım b+ olduğu için gidip kan veremeceğim ama insanlar duysun diye elimden her geleni yapacağım kampanyadır.
Acil şifalar dilediğimdir. Ancak aklıma da takılmıyor değil; hani ab kan grubu hepsinden kan alabiliyordu ?
ankara'dan sözlüğe giren yazarların özellikle gözlerine çarpması gereken başlık. *
duyarlı yazarların ilgisinin beklendiği yardım talebidir.
Tüm sözlüklerde ve diğer sosyal medya ortamlarında da yayılmalıdır.
kan bekliyor.
ankaralı arkadaşlardan beklediğimiz destek.
ankaralı arkadaşlar biraz zaman ayırın hadi la.
kanım b+ olduğu için kan konusunda yardımcı olamayacağım kampanyadır. ancak aklıma başka bir şey geldi. kanı b+ olan ve sürekli kan ihtiyacı olan bir çocuk lösemi hastasını kardeş edineyim ben, ailesiyle tanışayım. ha dedikleri zaman gideyim. madem böyle sürekli lazım oluyor, ipek değilse gamze, ayşe, fatma,hasan, ahmet...

bak bu iyi fikir sözlük. gençler buradan faydalı bir kampanya çıkarabilir, ulu sözlük lösemili kardeşler ediniyor diyerek. faydamız dokunsun.

ayrıca

organ bağışı önemli!
sözlük yazarlarının kendisi bu kan grubundan olmasa da, ankara'da yaşamasa da yaşayan akraba, tanıdık, arkadaş vs. kişilere duyurmaları gereken kampanyadır.

(bkz: gayret et güzelim)
elbetteki destek olacağız, allah ipek'e uzun ömürler versin.

sadece 2 tüp kan vererek hayat kurtarabileceğinizi unutmayın!

(#16274282)
ankaralı tanıdıklara ulaşıp çabalamayı gerektirendir.

göze batması gereken, en tepede durması gerekendir.
jandarma subaylık sınavları için ankara'da olduğum zaman kan vereceğim kampanyadır. sınav tarihi henüz belli değil. ama bu ay içerisinde muhakkak oradayım.

kan grubum ab r+.

ya da ben buradan versem oraya kızılay gönderir mi ki?
allah bağışlasın, minik tatlı kızımıza kan bulunur inşallah.
kanım 0 rh+ .. gönül isterdi ki o minik yavruya derman olayım... lütfen bu başlığı herkes okusun diğer sözlükler de ilgilensin.. allahım esirgesin ipek'i, annesine babasına bağışlasın..
üç ayda bir kan veren bir 'bebe'yim. lakin benim kan a rh + grubu be ipek. ab rh + olsaydı vallaha atlar gelirdim ankaraya. ama iki yanaktan iki makas alırdım.
bir derdim var köşesine bu mesajı ne kadar yollarsak o kadar istek yapmış oluruz arkadaşlar. haydi destek!!!

"ipek imize kan desteği" başlığını sol framede üstte tutabilme ve farklı bir renkte yazma şansınız var mı? küçük çocuk için kan aranıyor ve ankara'dan sözlüğe girenlerin belki dikatini çekebilir. çok rica ediyorum. şimdiden teşekkürler...
minik ipek için haydi destek olalımm. zall'da yardımcı olursa başlığı yukardan hiç indirmeyelim olmaz mı?
duyarlı olunması gereken destektir.
angaralı arkadaşlar. la la demeyi biliyosunuz. yakın olan arkadaşların duyarlı olması gereklidir.
ankara ve civarında oturan yazarların özellikle gözlerine çarpması gereken başlık.
ipek için kan desteği. upupup.