bugün

(bkz: entry nick uyumu)
(bkz: adam sinemacı beyler)
(bkz: bizi tanıdı koş)
(bkz: burası cehennem olmadan kaçalım)
oyuncusu, setçisi, sesçisi, kameramanı, satıcısı, dağıtıcısı vs. filmin yapacağı hasilata göre değil, film bittikten hemen sonra paralarını aldıkları için ortada yenen bir hak yoktur. e reklam anlaşmaları şunlar bunlar derken yapımcısı, film şirketi şuyu buyu da filme harcadıklarını daha gösterime bile girmeden fazlasıyla karşılıyorlar zaten. e birkaç milyon da eksik kazansınlar artık, o kadar da olur.
bir dvd'yi orta halli vatandaşın alamayacağını bile bile hayvan fiyatlara satanların yediği kul hakkından daha haksızdır.
internet ücreti : 55lira **
kullanılmayan telefon ücreti : 20lira

birileri bizden fazlasıyla alıyor zaten..
indiremiyoruz ki izleyelim denilip savuşturulması gerekir. sen 720p film 1 mb internetle kaç saatte iniyor biliyor musun? geyiği geçtim en ucuz blu ray 30 lira lan!
biz millet olarak yemeyi severiz zaten.*
tamam saadete geliyorum; kimden istiyoruz helalliği?

olm gidip kiraladığım malı kopyalamıyorum ya. internetin ücretini sapına kadar değil sonuna kadar ödüyoruz.
ne hakkı? hakkı kim? öyle biri bulunamadı.
korsansa korsan okumak için seyyardan kitap alınmasının da taraftarıyım. ya insanlar paralrı çıkışmadığı için alamayacaklar ya da okumayan, bilmeyen olacaklar.

o halde durmak yok, torrentleri çalıştırmaya devam.

sahi o değil de; kul hakkı filmini izliycem, torrent linkini bulanlar pm atsın.*
yerim öyle kulun hakkını. *
mp3 içinde aynı şey söyleniyor lakin şimdi para ile mp3 satıyorlar. ha dersen ki formatı wma. aman ne kadar büyük bir fark demeden geçemiyor insan. indirmek neden yasak? çünkü bundan gelir elde edemiyorlar...

indirilen film zaten belli bir zaman sonra internet ortamına düşüyor. o zamana kadar gişe payını filmin bütün emekçileri alıyor.

artık dvd alıp ya da kiralayıp film izleme olayı epey geride kaldı zannımca. ya da biz internetten izlediğimiz için öyle düşünüyor da olabilirim.
3 boyutlu filmleri sinemada izleyenler de bizim hakkımızı yiyor. ona ne demek lazım? biz de evde 3 boyutlu film indirip izlemek istiyoruz.

(bkz: yavuz hırsız ev sahibinden baskın çıkar)
göz hakkıdır.
(bkz: gb) cinsinden hesaplanabilen haktır.
şaşırtan kul hakkıdır. ne hikmetse işsizin sömürülen hakkı durumunda sabrı tavsiye eden sağ cenah kapitalistin parsayı götürdüğü sektörlerde birden mümin kesiliverir.. korkma başkan, ben bir film indirdim diye kimse acından ölmez ama bu ülkenin üçte biri açlık sınırının altında.
eğer yurtta kalıyorsan bir de internetten film indiriyorsan internetin ağzına sıçtın demektir.
kul hakkı + actadan pandik yemektir.* eğer türkiye acta (bkz: #14604074) sözleşmesi dahilindeki ülkelere girerse kul hakkının yanında sahtecilik suçuyla mahkemelik olmak da göte girenler listesine eklenecektir. dikkatli olun! acta ve sopa* sizi izliyor.
afiyet olsundur.bilet fiyatları ortada.edebiyat yapmayın lan.
tarife durumuna göre değişen haktır. kotasız ise netiniz 50 lira değil ise http://sorusor.diyanet.gov.tr/
bizim dinci komşu,ilahiyi indirmek yerine gidiyor nt magazalarından para vererek alıyordu vs neymiş günahmış,gerçekten hangi zamanda yaşıyoruz belli değil...
milyonlarca dolar kÂr eden yapımcılara dokunmayacak kul hakkıdır. bırakın bu ayakları adamlar zenginken siz daha mı zengin edeceksiniz. tamam yeri gelir sinemaya da gidersin de her filme de para vermek yersiz.
Haksızlığın ortaya çıkardığı haksızlıktır.
filmi yemiyoruz ki indiriyoruz.
Üstüne para bile verilse izlenmeyecek filmlerin olduğu bir sektörde orjinal dvd'ye para verilemeyeceğinden çok da umrumda olmayan haktır.
hak mı, ya bırakın bu işleri. insanların, sözüm ona dünya gözü önünde lider kılıklı olup halkı soyup soğana çevirirken, üstüne üstlük bir de birbirlerini öldürsünler diye teröristlerine silah dağıtan bir yönetine sahip ülkede, başkalahının haklarını gasp ederken, benden alıp kendi milletvekillerine yedirirken, internetten indirilen bir filmin söz konusu olması bile yersizdir. iyi niyetlilerin ve suçsuzların haklarını suistimal edenlere giren her kazık müstehaktır.
öyle bir şey yoktur. Yohtuur.
hiiç üzerime alınmayacağım kul hakkı.
dvd filmlerin 22,99 tl ile satılması sonucu, her 4 kişiden 5 inin yaptığı eylemdir.
normaldir efendim!
sinemada bile o kadar pahalı olmayan bir filmin dvd sini 3 katına satmakta neyin nesi!
ayrıca bir yıl sonra aynı filmi 3,99 satmak kadar akıl almaz birşey yoktur.
hani masraflar falan ne oldu! diye merak edilir.