bugün

Garantisi kesin olan yerlerden yapılınca gayet güvenli, hızlı bir eylemdir. Ekstra haz verir. O kargonun hareketlerini incelemek bazen zevk verse'de bazen korku yaratmaktadır.
çok çok güvenilirliliği bilinen siteler haricinde yapılmaması gereken durum. bilerek, görerek almak daha güzel.
görsel
görsel
Güven vermiyor. Geldiydi gelecekti gelmek üzereydi bir sürü iş. Evet.
normal alışverişe göre daha çok para harcamanıza sebep olan platform.
genelde tercih etmediğim elle dokunacaksın bakacaksın hissedeceksin öyle alacaksın yoksa zevk alamıyorum.
genellikle tercih etmeyeceğimdir.
elle dokunacaksın bakacaksın, sahip olmak isteyeceksin öyle alacaksın yoksa içimde bir eksiklik kalıyor.
Ama normalde bulunması zor ürünler için elbette kargo iyi bir imkan.
ilahımız olan teknolojiye karşı olanların sevmediği şey.
Pandemi nedeniyle gözümüzun icine iyice sokulan şey.
şu dönem market alışverişi başta olmak üzere tercih edilen durum.

ama sigara içki internet alışverişinde (örn: migros carrefoursa gibi marketlerde-market alışverişinde) yok.
bu da başka bir garabet durum.
market de sat, internet de yasak.

ya kardeşim, benim bilgilerim (üyelik-kart vb) elinizde. sigara ve içki içme-satınalma yaşım uygun ki alacağım bir şişe rakıyı sigarayı içmek şöyle dursun istersem üzerine otururum...
neden mağaza da satış yasak değil de internet alışverişinde yasak?
bu komik ötesi uygulamayı...

vanminitlan!
formula yarışında kupa töreninde şampanya yerine gazoz patlatılan ülkede yaşıyorduk.
pardon, unutmuşum.
Pandemi döneminde artan çılgınlık.
pandemi döneminde fazlasıyla artmıştır. olan kargo firmalarına olmuştur.
Kolay ve sorunsuz alışveriş.acil ihtiyaclar haric en iyisi.
Çok değil 10-15 sene önce "saçmalık, kim mağazalar dururken internetten bir şeyi görmeden alır ki" derken, bugün bilmem ne cuma kampanyalarında site çökertiyoruz.

Bu kontrolsüz hız çok kişiyi mağdur edecek.
güvenli sitelerden yapıldığı takdirde insana inanılmaz zaman kazandıran olay. misal az önce düdüklü tencere alımş biri olarak gayet mutluyum.
Her geçen gün daha sık tercih ettiğimiz ve yorulmadan alışveriş keyfini deneyimlediğimiz harika bir kolaylık.
(bkz: batağa saplanmak).
görsel
Ucuzdan pahalıya seçeneğine tıklıyorsanız, fakir olduğunuza dikkat çeken alışveriştir.
Kargo yolu gozledigim kadar sevgili yolu gözlemedim.
şu an mecbur kaldığımız olay.
Trendyol elite oldum şu pandemide.
Her şey ihtiyaç gibi geliyor.

Mesela, teslimatı en yakın teslimat noktasından alıp 20 tl indirim kazanıyorum, onu harcamak için 100 tl daha alışveriş yapıyorum.
Böyle bir döngüye girdim.
evin kapısına salatalık veya performans arttırıcı ilaç gelmesine sebep olur.
instagram hesaplarından verilen siparişlerle karıştırılan alışveriş. haberlere konu olan ''x aldım hıyar çıktı'' haberleri internet alışverişi değildir, instagram vb sosyal medya hesaplarından telefon ile verilen ve ücreti havale/eft ile ödenen alışverişlerdir. güvenilir internet sitelerinden yapılan alışverişlerde dolandırılma ihtimali yoktur. olsa olsa ürün sorunlu/arızalı çıkar ve birçok site bu durumda müşterinin hakkı olan iade/değişim sürecini sorunsuz tamamlar.