bugün

mesele yeğen, mesele benim gibi tipi tuvalet fırçasına benzeyen yurdum erkeğinin kullanmaması değilmiş mesele... Neymiş mesele yeğen?
-neymiş dayı?
-mesele, yüzü aya, kaşı yaya benzeyen; sırma saçlı, bal dudaklı; ince belli, ok kirpikli; yürüyüşü turna, salınışı suna; bakışları ışık, saçları sarmaşık o ahunun kullanmamasıymış mesele... Anladın mı şimdi meseleyi?
-anladım dayı.

peşin not: ''ulan buldun da sana mı bakacak bu kız'' demeyin agalar. Elbette ki böyle bir kız ancak nihal atsız'ın romanında yaşar. Adı da belki güntülü'dür. Ama konumuz o değil. Bu tarif ettiğim güzellikte bir gönlü olsa, yüreği olsa yeter zaten, ötesini ne yapayım ben?
benimdir. çok gereksiz ve boş uygulama. ewed
ben ne olduğunu bile tam bilmiyorum.
Normalde instagram kullanıyorum ama aşırı sıkmadı mı sizi de herkes bi şov peşinde.
muhtemelen mağarada veya dağda felan yaşayan bir tiptir.
toplum içinde dışlanacak tiptir. yazık...
neredeyse benimdir. iki üç yakın kişinin hesabının takibindeyim o kadar.
net diyorum bakın açık konuşuyorum çirkin ve öz güvensiz insandır.
Sözlüğe instagram linki atıyorlar giremiyorum bir o zaman yokluğunu hissediyorum.

Edit: aman Estağfurullah ne el öpmesi.
Aklı basinda insandır. Ben de bırakmaya çalışıyorum .
Hiç hesap açmadım. Açmayı da düşünmüyorum. Bazen ziyaret etmek zorunda kaldığım instagram linki geliyor o zaman sıkıntı yaşıyorum. Üye girişi yapmadan instagram'da gezinmeye izin verilmiyor artık. Popup pencere açıyor.
insta insanın bir uzulu olmuş kullanmayanlara ooooğğğğ nasığ yağniğ diye tepkiler verilir.
kullanmayan insan kaldı mı bilmem ama kaldıysa ne olur o bataklığa girmesinler.
benimdir pişman değilim.
Kapatalı ne kadar oldu hatırlamıyorum ama çok güzel olmuş. Hem kimse fark etmemiş yokluğumu demek ki bir tane mesaj gelmez oldu löl. Öööyle kafam rahat.
işte ben.
görsel
Benimdir. Cevremdeki insanlarla takiplesmek bana sacma ve gereksiz geliyor. Ayrica sizin salak salak fotograflarinizi da gormek istemiyorum. Ozelimi de paylasmak istemiyorum insanlarla. Ee ne diye kullanim ki o zaman. En dogrusunu yapmaktayim suphesiz..
Yeni tanîştığım insanları bile merak etmeyen olarak benim bu. Bana ne elalelim fotolarından. Bir insanı gerçekte zaten tanıyorsun gerisi beni ilgilendirmez. Ülke olarak profiller aynı zaten kalsın.
Şanışerin küçük kara kutular şarkısını dinlemiş insandır.
O ben oluyorum. Tiktok, instagram, facebook, twitter birbirinden gereksiz sosyal medya ağlarıdır. Bir uludağ var bir de e- posta. Onun dışında benim sosyal medyayla alakam yok.
olmayı sevdiğim insandır. öyle kimse beni ilgilendirmediği için falan değil, tüm zamanımı bana kazandırdığı için bırakmıştım instagramı. şu an yaptığım işten dolayı açık tutmak zorundayım ama ilk fırsatta kapayacağım.
Bir tane sahte hesabım dışında kullanmıyorum. O sahte hesaptan arada futbolcuları falan yokluyorum. Profilleri açık olduğunda lise-üniversite arkadaşlarımı stalklıyorum, kim kiminle zina ediyor.. onlara bakıyorum.
Sadece Twitter hesabını aktif kullanıyorum.
Instagram da 1 takipci elde edebilmis insandır.
artık sadece haber okumak ve güzeller güzeli bir kızın story lerine bakmak için kullanıyorum.

yaptığım tasarımları başkaları da kullansın diye atıyorum onun dışında zaten kullanışlı bir uygulama değil. mesela yorum yazdığın zaman düzenleyemiyorsun silip baştan yazman gerekiyor facebooktaki gibi yorum kısmına foto atamıyorsun.
Başıma bir şey gelmeyecekse bendeniz olurum.
Facebook Instagram tiktok vs adeta amele pazarı olmuş.
Kullanıcı profiline içeriğine bakınca (%97) amele pazarı tanımı ağır kaçmaz.
Zorunluluk olmasaydı WhatsApp bile kullanılmayacak ama...
Yok yani, ille de bir haberleşme aracı lazım ise mail neyine yetmiyor?

Bir ara vardı ama bu hesapların hepsini kapatıp uygulamaları sildim.