bugün

benimdir bu. daha doğrusu şahsi bir hesap kullanmıyorum; yaratmaya çalıştığım dijital bir magazine için nude ve boudoir içerikler paylaşan bir sayfam var.

yazılanları okuyunca kimileri öve öve bitirememiş, kimileri yermekten bir hal olmuş, kullanmayanlar kendini peygamber ilan etmiş falan.

dümdüz bir tercih işte. kasmayın...
Buyrun benim?
Sizler gibi vaktimi saçma sapan uygulamalarda heba etmiyorum.
ihtiyaç duymuyorum.
Karı kız takip etmek için bir hesabım var.
vallahi milletin tatil fotoğrafı temalı ayaklarıyla burun buruna gelemem. kimseye de alev filan atamam. en sevmediğim tipler de instagram'da kendini et pazarı gibi teşhir eden kezo ve kıro kıro görmemiş çirkin erkeklerdir.

o mecra bana göre değil. bu hususta küstahım.
kalmadı.
bence öyle bir şey söz konusu değil her döneme ait insanda mevcuttur bir facebook gibi değil ama çoğunda var.
Diğer özelliklerde önemlidir tabi ama +1 puan almıştır.
Bazı şeyleri kafada bitirmiş erkektir.
benimdir. hiç te eksikliğini hissetmedim.
benimdir.
nikah basılması gereken kaçırılmaması gereken erkektir.
diğer özelliklerine bakmak lazım tabi ama yine de düşülebilitesi yüksek erkektir.
Vurduruyordur.
ağzına telefon sokulan erkektir.
instagram'ın güncel fonksiyonu kaşarların vücut sergilemesi değil miydi.

erkek kullansa nolur kullanmasa nolur?
övünülecek bir şey değil diye instagram açtım. inanılmaz bir aptallık hakim. katlanamadım.
Çekingen , utangaç erkektir , güzel fotoğrafı yoktur instagram kullanmıyorum diye bahane eder.

ya da sadece stalk hesabı kullanır.

kullanan erkekler ise akıllıdır sevgili yapmak ve çevresini genişletmek için kullanır.
sanırım 3 sene önce instagram hesabı açmıştım. 15 20 tane sanatçıyı takip ediyorum. bunlar da popüler sanatçılar değildir. bi de bir kaç tane aksiyon yıldızı bir kaç tane de eski futbolcu..

zaten kullanmayı öğrenemedim hiç. profil fotoğrafım bile yok. hiç resim de atmadım. ne atabilirim ki a.q. diye düşündüm... aylardan beridir de girmiyorum. tanımadığım hiçbir kızı hiçbir sosyal platformda takip etmem zaten. bana ne elalemin kuzusundan diye düşünürüm..
bunun dışında çokça adı geçen tiktok denen şeyin ne olduğu hakkında en ufak bir fikrim yoktur.

twitter'e 10 sene evvel kaydolmuştum. orada da müzik hesabı olarak yoluma devam ediyorum. pek bi takipçim olmasa da arada sırada sevdiğim klasik eserleri paylaşıyorum. yani şahsımın adına bir hesap değil.
facebook'a çocukken girmiştim. akraba ve arkadaşlarımız var orada da. dar bir çevre yani. takip ettiğimiz sayfalar filan...
yani, sosyal mecraları başkalarının kullandığı şekilde hiç kullanmadım. buna hiç yeltenmedim.
beni takdir etmenizi ve alkışlamanızı beklemiyorum. belki de bizde bir dangalaklık vardır...
hesap var
app yok.
duruma göre.
vurduruyordur.
benim.
açık duruyor öyle.
fotoğrafların bir boka yaradığını düşünmüyorum.

kimseye de "slm tanışalm mı" yazmıyorum.
O kişi muhtemelen benim. No instagram, no facebook, no soayal medya, no cry. Felsefem bu.
vaktini verimli bir şekilde geçiren aklı başında kişidir.

Instagram kullanan yazarların buraya gelip ben kullanmıyorum, gereksiz gibi hava civa yapmaları ne acı.
sadece instagram değil facebook da kullanmayan erkektir, benimdir o.