bugün

instagram kullanmayan erkek

sanırım 3 sene önce instagram hesabı açmıştım. 15 20 tane sanatçıyı takip ediyorum. bunlar da popüler sanatçılar değildir. bi de bir kaç tane aksiyon yıldızı bir kaç tane de eski futbolcu..

zaten kullanmayı öğrenemedim hiç. profil fotoğrafım bile yok. hiç resim de atmadım. ne atabilirim ki a.q. diye düşündüm... aylardan beridir de girmiyorum. tanımadığım hiçbir kızı hiçbir sosyal platformda takip etmem zaten. bana ne elalemin kuzusundan diye düşünürüm..
bunun dışında çokça adı geçen tiktok denen şeyin ne olduğu hakkında en ufak bir fikrim yoktur.

twitter'e 10 sene evvel kaydolmuştum. orada da müzik hesabı olarak yoluma devam ediyorum. pek bi takipçim olmasa da arada sırada sevdiğim klasik eserleri paylaşıyorum. yani şahsımın adına bir hesap değil.
facebook'a çocukken girmiştim. akraba ve arkadaşlarımız var orada da. dar bir çevre yani. takip ettiğimiz sayfalar filan...
yani, sosyal mecraları başkalarının kullandığı şekilde hiç kullanmadım. buna hiç yeltenmedim.
beni takdir etmenizi ve alkışlamanızı beklemiyorum. belki de bizde bir dangalaklık vardır...