bugün

Somali'ye yardım yap desen, benim ülkemdeki açların karnının doyması gerekir der, ülkendeki açlara yardım yap desen, paramın nereye gittiğini bilmiyorum diye boş beleş bahaneler üretir.
insanlar açken, nerden geldiği belli olmayan satılmışlığın göstergesi para ile bir kafa örtücü çapıta 500 lira verip de dindarım diye geçinen kişilerin yanında, arada bir helal kazandığı para ile kendine kıyak geçen laik insandır herhalde. laikçi laik satar, onu bit pazarında falan bulabiliriz.
kafasının içi boştur tıpkı bu önermenin sahibi olan dinci-gerici-markacı-takunyacı kadar boştur hemide.
işçisi açken umreye giden hacı amcanın kuzenidir.
(bkz: al birini vur ötekine)
Kapitalizmin kölesi olmuş laikçidir.
kapitalizmin kölesi olmadığını söyleyip hz.ömerin adaletinden ve devlet gelirlerini eşitçe paylaştırmasından dem vurup yüzü hiç kızarmadan kapitalizmin en aşşağılık kölesi olan abdetsli kapitalistlerden 1000 kat daha iyidir varolsundur.
aynı aç insanlar varken bırak 100 tl felan, 4 haneli rakamları bulan paraları türbana veren veren dinciden çok daha iyidir...
açlıktan kasıt nedir? bizim memlekettin dilencileri bile gayet tonajlı..dükkana hergün en az 20 tanesi uğruyo, hepside balina gibi maşallah. ülkemizde o anlamda açlık yok. bizim dilenciler dahi, daha iyi standartlar için dileniyo belliki.. aç görmek istenirse, hindistan belgeselleri izlenebilir. yani laikçisi de, dincisi de, neye istiyosa 100 lira harcasın. ama tabi amaç bunu tartışmak değildi her zamanki gibi, başlığa dinci laik kürt türk yazayım da nasıl yazarsam yazayımdı.
bir insanlar açken 82345834142341 tane cami olmasına rağmen yeni cami yaptıranlara deli gibi bağış yapan dinci değildir.
anasının amına sokayım onların dediğim insan türleridir,ayrıca buradan tüm zenginlerin amınagoyuyorum...
bir atasözü peydahlamama sebeb olmuştur;
laik insanın fuları yobaz insanın yularından evladır

beyin benim beynim, atasözü de peydahlarım, vecize de.

(bkz: beyin kürtajına hayır)
bazılarına dert olmuş insandır.
belki de karnı açken ne yapıp edip fulara verecek 100 tl bulan gösteriş meraklısıdır. müslüman geçinip bir saate 40000 dolar verenlerin yanında lafı bile olmaz.
zebani kimin götüne o kazığı soktuda o domalan sana gelip acısını anlattı hadisesini çok merak ederim.
tekbir giyim'den giyinmiyordur.
(bkz: laikçi siksin seni)
troll atmış, sazanlar da atlamıştır.
7'sinde neyse 70'inde o olan insan motifidir.

ben görmedim ki bir ayağı çukurda olmasına rağmen seccade alması gerekirken 100 tllik bir fular alan müslüman. belli ki bu insan hayatını kendine göre iyilikler yaparak veya kendine göre yaşayarak geçirmiş... hiç bir kararından pişman değildir ki o yaşta bir fulara 100 tl harcamaktadır.
asıl sorulması gereken soru ;

" bu kişinin 100 tllik eşarbı neden yorumlanma gereği duyar ? "

daha da enterasanı ise ;

" bu kişinin aldığı 100 tllik eşarp neden sözlükte dünyevi değerlerle ahiret tartısı olarak değerlendirilir ? "

allah ile kul arasına girilmez, haddinizi bilin !
insanları aç bırakan zihniyeti suçlamayıp, suçu laiklerde arayan kişinin söylemi.
(bkz: laikçi)
laikçi: laik satan şahıs.
(bkz: dinci)
bu da din satan anlamına geliyor. çok sık kullanıyoruz ama saçma.
edit: kesin gambazlanıcam konuyla pek alakası yok çünkü.
insanlar açken ekmekden vergi alıp damadı pırlanta işinde diye pırlantadan vergi almayan, 3 yıl once bursla okuttugu cocuğuna benim senin paranla gemicik alan şakirtten bin kat iyidir.
insanlar açken o garip eşarplarına 100 lira veren dinci kadardır.
kendisi açken kendisini aç bırakanlara oy veren fakir kadar dangalak değildir kusura bakmayın.
aç olan insanlar mutlaka olacaktır. bir fulara 100 tl veya daha fazla bir meblağ ödeyen insanlar da olacaktır. en acısı da aslında, 2 gram beyne sahip olmayan insanlar da olacaktır.
hayatın gerçeklerine hoş geldiniz.