bugün

genellikle ayna karşısında gerçekleşen ve upuzun dakikalara tekabül eden erime işlemidir. aynadan gözünüze yansıyan sanat eseri karşısında insanın kendisine boyun eğesi gelir; bu görüntüyü tanımlayabilecek derinlikte kelimeler aranır lakin bulunamaz.

"tanımsız ve kusursuz bir güzellik" denilir ve geçilir.
- lan şu g.te bak arkadaş, şerefsizim benim olmasa var ya...
+ şşşş hüsnü sakin ol, ben de bazı yerlerimi beğeniyorum da sen iyice uçtun lan.
bir gün nehirdeki yansımasına bakarken kendisine aşık olan ve günün birinde kendisine bakarken nehre düşüp ölen narsistyum'un başına gelen durumdur söz konusu olan.peki narsistyum neden kendi yansımasına aşık olmuş diye soracak olursanız çünkü öylesine aşıkmış ki kendisine etrafındaki hiç kimseyi hiçbirşeyi beğenmemesinden dolayıdır.
narkisos'dan sonra narsizm olarak anılan psikolojik durum. yunan mitolojisi kahramanlarından narkisos bir gün göl kenarında suya düşen sliütenin görür ve gördüğü adama hayran kalır. silüetine büyük bir hayranlıkla bakarken de taşa dönüşür. nergiz çiçeğine dönüştüğüne de inanılır ki narsizm kelimesinin çıkış noktalarından biride budur. konuyu 'Metamorphosis of Narcissus' resmeden salvador dali ise narkisos'u nergiz çiçeğine çevirir.
(bkz: ben guzelim demenin 1001 yolu)
genelde aynanın da dayanamayıp eriyip bitmesiyle sonuçlanan aktivite.
(bkz: narsisizm)
Muhtemelen gömleğinin içinde kocaman bir M harfi olan ve " megaloman" olarak anılan süper kahramanın kendine has özelliğidir.
(bkz: insanın kendi güzelliği karşısında ayıp etmesi)
bakılmaktan çatlayan ayna meselesi.
- napıyosun ayol iki saattir banyoda?
- hiiç kendimle sevişiyorum.
(bkz: insan kendini beğenmezse çatlar ölürmüş)
kendini beğenmişlikte gelinen son nokta.
bazi vakkalarda narkissosluğa dogru kosar adim gidildiği görülmekle beraber bir çok echo'nun zebun olmasina sebebiyet veren olgu.
ayna karşısında gerçekleştirilen eylem. narsizm göstergesidir.
hatta ben aynanın karşısına geçip osbir çekiyorum. ne yapayım anasını satim. çekiciyim işte. başkasına gitmek istemiyorum. başakasına gideceğime kendime giderim. bu kadar basit.
* *
narsizmin dibine vurmaktır.
evlilik düşünemeyeceğim vakaların yaşam şekli.