bugün

sigarası olmayınca.otlakçılığa geçiş evresinde gelmişini geçmişini yansıtır.
Bir insanı hiç bir zman kimse tam olarak taniyamaz. ben buna inanırım.
Onu yenmeye/geçmeye çalışınca büyük ihtimalle tanırsınız.
alkollü iken. içki bütün gerçekleri ortaya çıkarır.
tatildeyken alkol aldırıp kombo yapın artık bütün kirli çamaşırlar elinizde hayırlı olsun.
Bir insani asla tamamiyle taniyamazsin. Kimse kimsenin yaninda yuzde yuz kendisi gibi olmaz. Insan evladi kendine bile durust olmayi reddedebilen bir canliyken kendinden baska bir insan evladi yaninda takabilecegi kadar maske takmakta hur hisseder kendini.
Yeni bir ortama girdiğinde tanınır.

Eğer o ortama girdikten sonra sizi artık siklemezse onun gerçek yüzü ortaya çıkmış olur. 350 km'den onunla takılmak için gelirsiniz ama o sizi umursamaz , buluşmak için söz verir ama sözünde durmaz , bunun üzerine bir özür bile dilemez , hatta ve hatta yeni arkadaşları için (bana söz verdiği gün.) Kartal'dan kalkıp şişli'ye kadar gidebilir. Ama ben ayağına gitmeyi teklif etmeme rağmen kıçını kaldırıp 100 metre yürümeye tenezzül etmez. Bunu herhangi biri yapsa umrumda olmaz ama lise başından beri bir gününün ayrı gitmediği insanın yapması koyuyor , en azından bir açıklama bekliyorsunuz ama onu bile yapmıyor. Bizde yeni ortama girdik ama eski arkadaşlarımızı unutmadık.

Bir yandan üzülüyor , diğer yandan seviniyorum sözlük. Gerçek yüzünü görmüş olduk. Hayatımdan bu tür insanları çıkarınca üzerime bir hafiflik geliyor.

Şimdi takılmaya çağırsa gider miyim? O kadar da ezik olmayalım.

Atsız atam ne güzel demiş ; "insanlar güvenilmeye layık değildir."
Aynı evde yaşandığında.
insanı en iyi tanıyamazsın. herkesin gizli bir bölmesi vardır. ama seyahat ederken,bir kız ortamında, aç kalınca ve ayrı kalınca.
Geçmiş zaman,şimdiki zaman,geniş zaman. Eğer bu zamanlara hiç tanımadıysanız gelecek zamanda bir kazık geliyor demektir.
Maç yaparken vs. Alışveriş yaparken
bir insanı en iyi beraber yaşarken tanırsın.
Aynı evi paylaşırken.
önce aynaya bak ve sor ben kimim?diye işte o zaman tanırsın insanı.
dip not: dürüst Cevap verirsen bu soruya.
itirafta bulunmak zorunda kaldığında tanınır.
söyledikleriyle yaptıkları arasındaki farklar irdelendiğinde bir insanı tanırsınız. bu kadar basit.
kırıldığında.
sinirliyken, kötü zamanda, yoklukta ve zenginlikte.
Bir insan en iyi,
Alışverişte
Yolculukta
Birlikte bir ev paylaşıldığında ve
Öfkeli iken tanınır.
Yolculukta, kumar oynarken, içki masasında, hapishanede, askerlik yaparken... Dikkat ederseniz, saydıklarımın tümü, kendi içinde zorluk içeren koşullardır. insanı, ancak zorlu koşullarda tanıyabilirsiniz...
işin düştüğünde, çaresiz kaldığında.
Çıkarlarınız ters düştüğünde, siz ve kendisi arasinda secim yapmak zorunda kaldıklarında.
elindeki her şeyi kaybettiği anda. çünkü ya her şeyini geri kazanmak için yalan söyler ya da yeteneklerini ortaya çıkarır.
Tuvaletten geç çıkan adamdır bizdendir candır diğerlerini sittir et.
Tatilde ve zor günlerde.