bugün

şu ülkenin başına gelecek en güzel şey olur. bir zahmet ilahiyatları da kapatın.
sizin gibi gerizekalı muhalif kesim olduktan sonra mevcut iktidar tabi ki ihlleri, dini, dindarları sevdiklerini göstererek samimi ve yahut değil oy toplarlar..

konuş,konuş,konuş..
icraat? icraat yok. ne icraatı? sadece konuş!
2017 den temennimiz.
ilk entryim bu başlığa olsun
iki aydır yazarmışım şimdi farkediyorum
bari 12. nesil olsaydım
başlık nasıl açılıyor?

edit: öğrendim. çok mutluyum. iyi yazmalar.
edit2: saldırı oldu. ben de bu işte bi sıkıntı var diyordum.
gene mutsuzum.
görsel
Telefonu şarz yerinden ekrana bakacak şekilde eğin ve tek gözle resme bakın.
görsel
türkiye'nin en çok bilim insanı yetiştiren kurumuna yapılan saldırının cümlesidir.

bilmiyorsunuz ki imam hatipler kapatılırsa, ülke yaşanmaz hale gelir, oecd ye göre yüksek gelirli ülkelerden çıkarız. maazallah.
ya da her gün, her saniye din kaynaklı bir nefret suçuna şahit olacağız.
ülkemize adam yetiştiren okullardır. karşı çıkan laleler ölseniz cenazenizi kim kaldıracak ulan evet....
kapatılsın bir daha açılmamak üzere.. kurtarılsın oradaki gençler...
görsel
Resme telefonun en alt kisminden, yere paralelimsi yaparak bakiniz.
yasaklara karşıyım ama bu kadar çok sayıda imamhatip olması da bence doğru değil.zamanında yasak olduğu için bugün böyle çoğaldılar. bırakın kendi akışına ne istiyorlarsa onu yapsınlar.
müsade edin bu seneyi tamamlasınlar. seneye hepsini kapatırız. yerlerine bale, tango,vals,keman,piyano kursları açarız. on seneye kalmaz *muasır medeniyet* seviyesini geçeriz.
sene olmuş 2017 hala insanlara din öğreten kurumlar mı olur. çağdaşlaşmanın ilk şartı dini bireylerin hayatından çıkarmaktır.
din kimsenin hayatından çıksın istenmiyor ki, bizim istediğimiz dini değerleri en uç noktalarda yaşamamaları sadece.

ayrıca suçlu olan kurum değil, birey gözüyle baksam da genelde, bu gibi kurumlarda bu bakışım tamamen değişiyor. siz birine neyi baskılarsanız, onu daha çok üstüne giderek yapacaktır.
her 3 günde bir tekrar ediyoruz bu başlığı amaç 40 kere söyleyip kaptırtmak mı acaba?
Muasır medeniyet seviyesini dini hayattan çıkarmak olarak görüyorsan sığ beyinlinin tekisin. din asla hayattan çıkmaz hep varolacaktır. mesele dini nasıl anlattığındır. senin hocalarının çoğu, dini sadece islam olarak anlatıyor buna da "din kültürü ve ahlak bilgisi" diyorsun. insanlara tarafsız olarak anlatsan dinleri, seçme şansı ya da araştırma şansı versen memlekette dinci yobazlarda olmaz ateist olmuş yobazlıktan kurtulamamış insanlarda olmaz.

Din öğreten kurum yok, islam öğreten kurum var. insanlara bir dini zorla sunarsan, bu insanlar ya işid kafasında huri hayali kurar ya da her müslümandan nefret eden bireyler ortaya çıkar.

O kadar samimiyetsiz geliyor ki iki lafından biri müslümanlık olan. dinini kendin yaşa kardeşim, banane senin dininden derler adama, sonra "kafir hüloğğğ" dersin. bir adam burada hıristiyanlığı övecek ağzından hz.isa'yı eksik etmeyecek tepkiniz ne olur merak ediyorum.

Medeniyet deyince dinsizlik gören, bilim deyince dinsizlik gören, türküm deyince "hepimiz müslümanız türk'ü yok" diyen insanlar oldukça sizin sayenizde insanlar islamı yanlış anlar.

"gerçek islam bu değill" dersiniz sonra gerçek islamı bile bilmeden!
Destekliyorum.
görsel
imam hatiplerden mi kaynaklaniyor bu olay çocuklarını iyi yetiştiremeyen ebeveynler yokmu nesneye kızmak niye insana kızmak varken kendine kız. Saldım çayıra Mevla'm gayira
uygulanması kötü sonuçları doğurabilecek önerge.

neden kapatılması yoluna gidiyoruz ki ? tamam ülkemizde din bir takım kişilerin siyasi çıkarlarına alet olmuş durumda ama neden yenilemek,geliştirmek varken kapatma yoluna gidelim ? bu sefer de aaa din düşmanları okulları kapattı olacak. verilmeseydi imam hatip açma yetkisi valilere bu denli göze batmayacaktı ya da bu kadar vasıfsız insanlar yetişmeyecekti. bulunduğum şehirde 3 ilkokuldan 2 si imam hatip. o 2 okul cillop gibiyken kalan 1 okulun hali harap. okulun biri de ingilizce ağırlıklı imam hatip orta okulu kayıtlara başlamıştır diye pankart asmış mantık ? olay okulları kapatmakta değil zihniyeti değiştirmekte. yoksa akıl ve mantık dahilinde hareket edip klavuzluk edecek din adamları da lazım bu ülkeye.
Kapatılmasın ama yenileride açılmasın.
böyle topaçlar yetişmesin diye imam hatipler kapatılsındır.

görsel
oldu çok beklersiniz chpkk zihniyetliler.
dua ile hiçbir şeyi değiştiremezsiniz. bilimci bir ülke olmalıyız.