bugün

(bkz: futbol topu) zira bir zenginlik ve otorite göstergesiydi.
sponge bob çantası.
kokulu silgi.*.
bizim zamanımızda yani 1990'lı yıllarda kalemlik, silgi, çanta falandı. artık facebook'taki arkadaş sayısı galiba.

+olm şu 2b'lerden ayşe var ya...
-ee
+tam 228 arkadaşı varmış
-o da bir şey mi lan benim 900
(bkz: beslenme çantasındaki yiyecekler)
(bkz: ayakkabı)
ışıklı ayakkabı çok pis fiyaka yapar o çağlarda.
alamanya'dan dayının amcanın getirdiği çok işlevli kalem kutuları büyük statü farkı yaratırdı, içim giderdi onlara be.
yumurtlayan silgi ve pofuduk kalemliklerin vazgeçilmezi; içi simli su dolu, bir ucu tırtıklı cetveldir. *
kavhaltı saalerinde yanında biberli yeşil zeytin getirmek..
beslenme çantasında kivi, mango, ananas gibi meyveler bulunması.
90'lı yıllar... ilkokuldayız. cuma günü gelmiş, öğretmen sıraların üzerine serilen masa örtülerini yıkatmak için sınıfa soruyor:
-evinde çamaşır makinesi olanlar parmak kaldırsın.
sınıfın çoğu parmak kaldırıyor, fakat aradan bir çocuğun sesi duyuluyor:
-öğretmenim ama bizim makinamız otomatik.
ve acı son. evinde merdaneli çamaşır makinesi olan eziklerin, garibanların parmakları usulca iniveriyor...
mavi önlüktür. o yıllarda siyah önlükten maviye geçiliyordu ve ben ilk okul son sınıftaydım herkes maviyken ben siyahtım neden mi? memur maaşıyla bir sene için mavi önlük almayalım seneye nasılsa formaya geçilecek onun için. ulan bir tek ben mi seneye ortaokula geçecektim bizim sınıftaki herkes geçecekti niye sadece ben siyahtım peki. (bkz: süleyman hep başbakan başbakan hep süleyman)
barbie li okul çantası ,kalemi ,silgisi falan filan barbie li olan herşey pek modaydı o zamanlar. winks miş ,bratz mış yoktu öyle tikyy karakterler. barbie ken e yürekten bağlıydı ,tek eşliydi.
(bkz: Mikasa)

(bkz: voit)
(bkz: muz)

bizim zamanımızda muz ile diğer meyveler arasındaki fiyat farkı, günümüze göre daha fazlaydı. beslenme çantasında muz olan çocuk, şak diye iki adım öne çıkardı sınıfta.
(bkz: penis boyu)
Kesinlikle 36'lı Monami pastel boya kalemi seti. Benim hep 8'li idi.Ezildim. Hep "turuncuyu ödünç verir misin? Hemen getiricem." dedim hep.
beslenmeleri anelerin okula getirdiği dönemlerdeki anne tercihi olan beslenme menüsü kesinlikle bu farklardandır..
zaman zaman pek de masum olmadan statu farki yaratabilen, insani yaralayabilen neslerdir. basmali kalem kutusu, isikli spor ayakkabi, yaka kanimca ilk siralarda. mesela en yakin arkadasimi bi gun siniftaki bir acimasiz fakirsin sen butun yakalarin dantel onlugunu de annen dikmis deyip assagilamisti. tabi o gunden sonra annem zaten ezilmis olan kizin sosyal yardim aliyormus hissi yaratip daha da ezmemek icin ablasindan bana yaka ormesini rica etmis, kizcagiza da gidip bir kac carsi isi yaka almisti.
ailesinin deryaya aldığı bot.
(bkz: başkan ve başkan yardımcısının dramı)
simli kalem (bkz: *)
(bkz: facebook hesabı)

-benim feysim var bilionmuu?
(bkz: transformers şeklinde kalem kutusu) koluna bacağına basınca silgisi ataçlığı falan çıkardı bunun. sınıfta bir kişide vardı ve çok kıskanırdım.
.mını siliyim , benim zamanımda arı maya silgiydi lan, çok mu yaşlandık?
Kokulu silgi ve faber castell uçlu kalemin varsa hiç kimse tutamazdı seni. ahh nerde o günler.