bugün

Crytek firmasının en son ve en facia oyunu. Crytek firması son günlerde bildiğiniz gibi finansal sorunlar yaşıyor ve cevat yerli istifa etti. Son bir çabayla bu oyunu yaptılar ve iki hafta evvel oyun steam platformunda erken erişime açıldı. Fiyatı 69 lira. Oyuna optimizasyon faciası demek gerçekten çok az kalır.

Battlefield 1 adlı oyunu 1920x çözünürlük ve ultra ayarlarda sabit 60fps ile oynatan sistemimde, oyun low ayarlarda kare kare çalışıyor.

Erken erişim falan ama bu kadarda olmamalı. Almayın, aldırtmayın. 5.000 liralık ekran kartında bile 45 fps ile oynanıyor.

Pubg'ye optimizasyon fakiri derdik fakat bu nedir arkadaş...

Ayrıca ps4 için erken erişime çıktığı gün 24gb patch yayımlayarak, yok artık ebesinin örekesi dedirtmiştir.

Ha birde oyun size belirli bir para veriyor avcı almanız için, parası biten oyuncular oyuna devam edemiyor ve "bu boktan oyuna o kadar para verdik ve oyun içi paramız olmadığından dolayı, avcı satın alıp oyunu oynayamıyoruz şaka mı bu" şeklinde serzenişlerde bulunuyorlar.

Oyun trailerlarındaki gibi çok müthiş grafiklerede sahip değil, elbette ortalamanın üzerinde grafikler fakat bir downgrade gerçekleşmiş.

Oyunu inceleyen youtuberlarda; "açıkçası grafikler umduğum kadar iyi çıkmadı, hemde 1080ti ile 30-40 fps almakta büyük şevk kırıklığı yaratıyor" şeklinde eleştirdiler.

Elveda crytek, bu kadarmış. Zaten crysis serisinide hiç sevememiştim.

Deli gibi grafikleri vardı tamam fakat onun dışında fps türüne farcry gibi bir bok yenilik getirmemişti.

Crytek geçmişte de; "artık oyunlarımızda singleplayer olmayacak, biz artık singleplayer'ın öldüğüne inanıyoruz demişlerdi ve dediklerinide yaptılar, hunt showdown sırf multiplayer bir oyun.

Bu sözleriyle epey dikkat çekmişlerdi oyunculardan, benim şahsi fikrim ise, firma bu son oyunlarından sonra iflas bayrağını çekeceklerdir.

Zaten kullanıcı puanları "karışık" statüsünde steamde. Alanlar benim gibi direk iade ediyorlar. 20 liraya dahi değmeyecek, kısır döngü bir oyun.

Kısa sürede puanları olumsuza dönecektir...
Değeri bilinmeyen oyunlardan bir tanesi. Atmosferi ve oynanabilirliği muhteşem.
Böyle bir oyun yok aga.
Atmosfer inanılmaz. Gerçekten orada gibi hissediyorsun. Bitki örtüsü, yeryüzü şekilleri bu kadar gerçekçi olan başka bir oyun görmedim. Diğer oyuncularla girilen çatışmalar adeta gerçekten hayatta kalmaya çalışıyormuşsunuz hissini veriyor.
Alışması zor, ustalaşması daha zor ama oyunu zevkli yapan şey de bu.