bugün

Beleşci yancı konumuna düşmek istemiyordur kibar kızdır ama erkek kısmısının daha kibar davranıp ödetmemesi gerekir zaten adam akıllı bi kızsa bir sonraki buluşmada size teklif bile etmeden gidip ödeyecek kızdır ayrıca daha karakterli ve gururlu gözükecek kızdır.

kız kısmısına hesap ödetilmez hiç bir şey olmaz bir yanınız eksilmez.

Ama her buluşmada hesap geldiğinde hesabı ödemeniz için gözünüzün içine bakıyorsa 2 posta atıp o kızdan kurtulmak gerekir.

Ayrıca geçen çıktığımızda yaşadığım olay
Ben: şu hesabı ödeyimde kalkalım artık sıkıldım
Kız: ben ödeseydim canım ya( blöf)
Ben: iyi öde gel burda bekliyorum
Kız: şey aslında ben asjfnjvvifk 404 not found
Ben:( gülerek) tamam sıkıntı yapma geliyorum 2 dkya.

Blöf vs... Türü şeyler yapmayın kasmayın kızlar yoksa paranız söyleyin açık açık bir yanınız eksilmez.
teklif etmeyen kız mı var?
Gururlu kızın yapması gereken olaydır.
(bkz: üniversitede hesabı kızlar ödüyormuş)
Helal olsun derim. Kız dediğin erkeğin elini cebine atmasına izin vermez.
Genelde ödemiyorlar o zaman zorunlu bir alman usulüne geçiş yapıyoruz. Çünkü şimdi kadınlar erkekler eşit ben ödersem kendini ezmiş gibi olacak bende bu adaletsizliğe dayanamadığım için böyle bir yönteme başvuruyorum.
Dünyanın en sıkıcı anlarından biridir. Bu ' hesabı erkek öder' mottosunu kim çıkardı? Hayır sokakta, orda, burda bize karşı her türlü kabalığı yapan adamlar hesap öderken mi ince oluyor yani! Bir de gereksiz bir kasılmaları yok mu ona muhtaçmışız gibi.

Hiç tanımadığın ilk kez görüştüğün birine de diyemiyorsun ki ' ödeyebilir miyim ' diye sanki annesine küfretmişiz gibi triplere giriyorlar. Haydaaa! Sonra ' gururunu kırar mıyım acaba' diye ezilirken bir yandan da senin hesabını ödemesi eziyor. Hayır bir de sonra ' kızlar bizim paramızı yiyooo' tripleri... Biri bana bir çay bile alsa utanıyorum ben.
--spoiler--

ayrıca geçen çıktığımızda yaşadığım olay
ben: şu hesabı ödeyimde kalkalım artık sıkıldım
kız: ben ödeseydim canım ya( blöf)
ben: iyi öde gel burda bekliyorum
kız: şey aslında ben asjfnjvvifk 404 not found
ben:( gülerek) tamam sıkıntı yapma geliyorum 2 dkya.

--spoiler--

Şu durumda ben olsam allah belamı versin intihar ederim, adisyonla boğarım kendimi. Zaten gerçekten hesabı erkeğe ödetmek diye bir şey olmamalı.

Geçen gün annemle oturduk bir yere, kahve-tatlı-muhabbet şeysi yapıyoruz. Yan masada da bir çift var. Neyse biraz zaman geçti, bunlar toparlanmaya başladılar. Kız usul usul kalktı, dışarı çıktı kapıda bekliyor, çocuk da hesabı ödedi yanına gitti. Ya sen nasıl öyle tırıs tırıs kapıya gidip bekleyebiliyorsun. Nasıl alışmışsa artık, deli olduk annemle. Çünkü benim bir adet abim onun da bir adet oğlu var. Eve gidince abime tembihleyecektim bak unutmuşum, gidip söyleyeyim şimdi. *
büyütmeye gerek yok, samimi kızdır.
erkeğini deniyordur. Çünkü hesap ödeyecek kız teklif etmez, bu seferlik benden der gerçekten sevenler.
her buluşmada hesabı size takmaya çalışan kızlar için üzdüğünüz kızlardır.
Düşünceli ve kibar kızdır ancak engel olup yiğidimizin ödemesi gerekir..
ödemek için cüzdanımı açıyorum, cebinden çıkarıp ödedi. bundan sonraki konuşmalar:

mzn: napıyorsun???
kbek: ne napıyorum?
mzn: ben verecektim, unuttun galiba?
kbek: hayır ama ne gereği var, hem bizde böyle biz yanımızdakine hesap ödetmeyiz.
mzn: senin yanında olmamak gerek o zaman? hesap ödetmemek erkeklik de sözünde durmamak? bu nedir?
kbek:ya neden öyle bakıyorsun ama sende nasıl kötü bakıyosun yaa
mzn: (aynı bakışlarla) alır mısın şunu? (parayı uzattım)
kbek: hayatımda ilk kez bir kadınla baş edemiyorum
mzn: (yav he he bitse de gitsek bakışı) ...

kbek: bu parayı hayatım boyunca saklayacağım...
mzn: hıhı sakla tabi yanında bulunsun. zor durumlarda mazallah bi köşeye koymak lazım.

kbek: lütfen, bari çantanı taşımama izin verir misin?
mzn: taşıyamayacağım çantayı yanıma almıyorum, teşekkür ederim.

genel olarak kadınlar taşıyamacağı çantaları yanlarına almazlar, ödeyemeyeceği hesaba girmezler. ve yine genel olarak kadınlar gördükleri pozitif ayrımcılığın ne zaman alışveriş misali kendilerine beklentiyle geri döneceğini, ne zaman saygısızlık ve her türlü şiddet olarak kendilerinden misliyle alınmaya çalışılacağını da sezerler. ama olması gereken ne hesap ödeme muhabbeti, ne o ne bu. başta kendine sonra karşısındakine saygı yeterince gelişmişse, samimiyet zaten bu tip muhabbetlerin akla gelmesine dahi müsade etmez.

ha bu arada kbek: kendini bilmez erkek kişisi.
benim olduğum mekanda ödeyemeyecek olan kızdır. o değil de bozar böyle şeyler delikanlıyı.

ben davet etmişsem benim misafirimsin. sen davet edersen belki gelirim.

napim kız parası yemek huzursuz eder, elimde değil.
Parayı komodinin üstüne koyan kızdır. Lan galiba bu başka yerdeydi.
Eğer sürekli erkek odemisse eskiden kız teklif ettiğinde reddedilmemesi gereken durumdur.
erkeğin hesabı ödeyerek kızı ezdim triplerine sokmak istemiyordur. ayrıca karakterli ve gururludur.
koca parası yeme potansiyeli yoktur.
karşındakini düşünür, değer verir.
kadınlık gururunu ayakları altına almayacak kadar bilge bir kızdır.

hesabı her zaman erkek ödeyecek diye bir şey yok.
bizim de bi gururumuz var, buna izin vermeyiz.

gerekirse çıkarır hesabı da biz öderiz.
böylece kimseye muhtaç etmeyiz kendimizi
yok öyle bir kız. gidin yatın geç oldu.
Olması gerekeni yapan kizdir. Bazen sevgilileri geçtim arkadaşken bile hesabı ödenen kızlar görüyorum. Yahu aç misin açıkta misin? Hadi alman usulü abes kaçıyor olabilir. O zaman sırayla da ödenebilir. Ama her seferinde erkeğin hesabı ödemesini beklemek saçma. Çalışan bir erkeği bir dereceye kadar anlarım kendi parası kime yedirecegine kendisi karar verir. babasının desteği ile okuyan veya yaşayan erkeklerin kızlara haddinden fazla para harcaması dusuncesizlik bence. Hem kız kabul etmemeli hem de erkek kızın öyle bir beklentiye girmesine izin vermemeli diye düşünüyorum. Erkeklik gururu denmesi falan da saçma geliyor. Baba parasini elin kızına yedirince mi gururlu olunuyormuş.
kendi ayakları üstünde durmayı bilen kızdır. veya aileden zengindir durumu vardır.
batının ahlaksızlaştırdığı kızdır.

parayı erkek öder. söz sahibi de odur.
(bkz: ben)