bugün

Buna mecbur olmayan kisidir.

Dini kucuk dusurmemeye, insanlarin hassasiyetlerine saygi duymaya bi olcude mecburdur belki.

Ama dine saygi duyup, ogretilerine uymak zorunda degildir. Ceremesini de kendi ceker.
insan varlığına inanmadığı hayali bir şeye nasıl saygı duyabilir sorunsalını doğurur.
Gulyabaniye saygı duy desem duyacak mısın?
Ya da gandalfa?
Hah aynı hesap.
kotası dolmuştur muhtemel ki.

"ezan okunuyor, saygı duy!" nedir yani? ayak ayak üstüne atarak oturma... e sanane be yarrak kafası, nasıl istersem öyle otururum. yok, saygısızlık. e sikeyim öyle saygı anlayışını. ayağımla alıp veremediği ne senin ezanının, rahatsızlık duyuyorsan sorun senin oturuşunda demek ki.

"kur'an okunuyor, saygı duy!" nedir yani? nedir yani? okumak sünnet, dinlemek farz. tamam da sana farz güzel kardeşim. benim öyle sünnetlik, farzlık bir halim yok. şamanım ben. tanrıya şiir okurum arada, o da sevişmek için güzel kadınlar, içmek için şarap verir. güneşi doğdurur, mutlu eder. yağmuru yağdırır, yeni şiirler dinler. okumak da aynı değerde hem dinlemek de.

"oruç tutuyorum, saygı duy!" nedir yani? git sigaranı ötede iç. peki de sevgili dangalak sen gidip orucunu ötede tut. benim dini inançlarımda duman çubuğu da inancımın bir parçası ve bu öyle senede 1 ay tabi olduğum bir ibadet türü değil benim. git sen evinde tut orucunu mesela. ben hep sokakta sigara içiyorum, yılın çoğunluğunda sen de öyle. hava kararınca da öyle... yani burada saygı duyulacaksa sen duy bi saygıyı.

"hacca gidiyorum, saygı duy!" nedir yani? öyle havalimanında açık seçik kıyafetlerle dolaşma. peki de sen benim durduğum tarafa bakma ekşimik kokulum benim. he yok ben o kadar hâkim değilim diyorsa zaten hacca da gitme, döndüğünde de 12-13 yaşında kız çocuklarına tecavüz falan etme.

saygı duy! ulan ne sikim bir ifade bu. kişisel iletimi okumaya davet ediyorum sizleri canlarım. kazanmak için çabalamak dışında hiç bir yolu yoktur kazanmanın o dediğini.
türkiyede solcuların neredeyse tamamıdır. ota boka çiçeğe böceğe karşı sözde duyarlı olan bu güruh mesele kültürel değerlerimize geldiğinde küçümseyici bir tavır takınır.
Dinciler yüzündendir.