bugün

windows vista ve windows 7 işletim sistemlerinde bir programın yanıt vermemesi sonucunda, sürekli çözüm arayan windows'a söylenmesi muhtemel sözdür. *
Bi sik bulamayan windowstur.
genel de bir bokada çözüm bulamamaktadır.
windows 7 kadar harika bir sistemin mükemmel ve en işe yarayan özelliklerinden birisinin kabaca tabiri. allahım sana geliyorum yarabbim.
türk insanına ters gelen bir ostur. halbuki ne çözüm arıyosun, bekle çözüm sana gelsin.
-ama yeter artık windows, hep sorun hep sorun. ilişkimizi gözden geçirme vakti geldi sanırım
+ama olmaz ki, bi saniye, ben bi çözüm arayacağım...
+.....
+.....
+buldum
-nedir?
+ilişkimizi yeniden başlatalım, reset olayına girelim.
-ama bu kaçıncı windows?
+o halde format atıp herşeye sıfırdan başlayalım?
-onu da denemedik mi daha önce windows. komik olma...
+ama beni içten içe kemiren şu illet vücuduma yayılmasa sana daha güzel günler yaşatabilirim...
-biliyorum windows, aslında suçlu benim. ama senden önceki işletim sistemim bunları yapmıyordu...
+artık beni linuxla kıyaslamaktan vazgeç...
-tamam windows, bitti... seni çözümlerinle baş başa bırakıyorum...
+çözümlerimin çözümsüzlüğünü çözemeyecek kadar çözümsüzce çöz... system error! no solution.
çözümlerine küfür edilen windows.
(bkz: bilmiyorsan bilmiyorum de)

gerçi windows bize çözüm aramıyor. açıyor bir html sayfa. tonlarca yazı. ara ki bulasın. bak bulasın dedim. biz arıyoruz çözümü. sonra da windowsun g.tü kalkıyor ben çözdüm diye.
windows sana balık vermicem sana balık tutmayı öğreticem düşüncesiyle hareket ederek insanda önce çözümü bulduğunu zannettirerek heyecan yaratır fakat o kadar yazının içinde en ufak bir çözüm olmadığını anladığında yıkılmasıyla devam eden olaylar dizisine sürükler. sonunda yine bilgisayardan anlayan bir arkadaş aranır ve çözüm telefondan yardım alarak çözülmeye çalışılır ve gelen cevap, burdan bişey diyemicem görmem lazım olur ve küfür edilir o gece bilgisayar ve internet olmadığından erkenden uyumak isteği doğar bünyede artık kişi yatak yastık ve yorganda huzur arar. tatlı rüyalar...