bugün

Hiçkimse öldürülmeyi haketmez.
Ama hrant dink öldü diye de ben ermeniyim demem. Hrant yalnızca ermeni olduğu için öldürülmedi. Sadece ermeni olduğu için öldürülecek olsa daha başka isimlerin canı yanardı.
bir tepki sloganıdır.
arkadaş neden gocunursunuz bu slogandan, sen mi seçtin lan milliyetini! hayır düşünüyorum övünülecek bir taraf da bulamıyorum amk, biz 7. yyda taş dikerken adamlar ayasofyayi dikmis, 16. yy`a kadar onu geçecek bir eser dikmeyi beklemişiz. ayrıca insan milliyetinden niye övünür amk ya, alman olsaydım övünecek çok şey bulabilirdim mesela, -belki bilardo yok lan almanlık daha güzel-. kan dökmekten başka ne yaptık anadoluda.
sonuç yerine; vatanım dünya ırkım insanlık.
hepimiz insanız ve yapılanlar insanî şeyler değil.
anlaşılması çok zor olmayan slogan. bir gazeteci ermeni olduğu için sırtından kahpece vurularak öldürülüyor. insanlar bizde ermeniyiz gelin bizi de öldürün dercesine bu sloganı atıyor. bunun ermeni olmakla, ermeni ırkını övmekle alakası yok. bu kadar kolay birseyi anlayamıyosan geçmiş olsun. faşizm beyninin çoğunu ele geçirmiş vicdanına doğru ilerliyor.
vatanı dünya olan yavşak insanlar türkiyeden siktir olup gidebilir ayrıcz ırkı da insanlık olan diğer yavşaklar da türk olmaktan vazgeçip türkçe konuşmayı da bırakabilirler zira türk olmak ırkçı olmaktır onlara göre. milliyet seçilmez ancak kendi milliyetini ayaklar altına almak orospuçocukluğundan başka bir şey değildir.

ayrıca bu olayda hrant dink ermeni olduğu için öldürüldüyse neden abdi ipekçi uğur mumcu da öldürüldü türk oldukları için mi yoksa? gülüyorum ve acıyorum size zeka yoksunları kimse ermeni olduğu, türk olduğu için öldürülmez birilerinin çıkarlarına ters düşüyordur ve katledilir yapılanlar kötü şeylerdir ancak destek şekli hepimiz ermeniyiz gibi bir slogan olmamalıdır o zaman türk olan insanların ölümünde hepimiz türküz diye neden bağırmıyorusunuz işte ikiyüzlüsünüz, yalancısınız, hainsiniz.
bir piç öldü diye hepiniz ermenisiniz şimdilerde, hepimiz ermeni hepimiz hrant diye bu miting alanlarını dolduranlar şehitlerimiz öldüğün de nerdeler ?
serj sarkisyan'ın beslemeleri.

asala tarafından onlarca masum insan katledildi, bugün ermeniyiz diyenlerin hangisi o günlerde hepimiz türk'üz dedi? hangisi hocalı soykırımı olurken bu durumu protesto etti? hiçbiri.

demezler, diyemezler. çünkü katliama uğrayan taraf türkler olduğu için ağzı kulaklarında zevkten orgazm olan ahlaksız sürülerisiniz.

yıllardır empatiden bahsedip de karınları deşilen bebeklerin, testereyle doğranan kadınların, elleri ayakları kesilerek vahşice işkence edilen o masum insanların can vermesi bunlara zevk veriyor.
sikiyim türkünü, kürdünü, ermenisini, her şeyden önce insanız amk.

amına koyduğumun hayatında kimsenin kimliği kimseyi ilgilendirmez, ilgilendiremez.

her neyse ırk yüzünde kim kimi aşağılarsa onun ben ta...

esen kalın.
vücutlarındaki kanın gidecek kafa bulamadığı faşistlerin anlayamadığı slogandır. Hocalı katliamını inkar etmiyorum. Faşist faşisttir. Faşizm her ülkede, her ırkta faşizm yine faşizmdir. buradaki mal faşistler hocalı katliamını yapan faşistlerden farklı değil.

gel gelelim bu deyyuslar yok ermeniler şöyle kullanıldı yok böyle kullanıldı falan. ulan sanki türkler hiç kullanılmadı mı? kullanıldı. hala da kullanılıyor. buna neden diyecek birşeyiniz yok?

yıl olmuş 2014 hala ''hepimiz ermeniyiz'' derken ne demek istediğimizi açıklamaya uğraşıyoruz. bunun okulunu açsak her yıl mezun veririz lan.
birileri anlamıyor, anlamayacak.

hala bu cümleyi ''ermeni olmayı istemek'' gibi algılayanlar var ve bu cidden utanç verici.

hrant dink kim önce onu biraz anlatalım ki ermeni lafından ödü kopanlar, bu cümleyi söyleyenleri vatan haini ilan edenler, katliam yarıştıranlar biraz olsun anlasın.

hrant dink annesi babası ayrıldığı için malatya'da bir ermeni yetimhanesinde büyümüş, öyle çok parası olmayan, küçük bir gazete sahibi, '' bu ülkede güvercinleri öldürmezler'' diyecek kadar bu ülkeyi seven, ancak bir yazısıyla türklüğe hakaret davasıyla yargılanan ermeni asıllı bir türk vatandaşı. ayrıca ermeni diasporasıyla sorunlu biri.

türklüğe hakaret davasından sonra kendini televizyon programlarında ne kadar anlatmaya çalışırsa çalışsın başaramamış, bir takım insanlar tarafından takip edilip, telefonla tehdit edilmiştir. devletten koruma istediği halde istiklal caddesinin ortasına yırtık ayakkabılarıyla serilmiştir.

şimdi bunu anlamayan insanlara soruyorum.

siz sizinle yaşamak isteyen, sizinle olmaktan mutlu olan komşunuzu öldürür müsünüz? sırf birileri vatan haini diyor diye onu anlamadan, dinlemeden ölüme gönderen zihniyetin,
bu ülkede azınlık olmanın, tarihin getirdiği önyargıların kurbanıdır hrant dink.

bu yüzden ben ve benim gibi düşünen milyonlarcası anlamasanızda bunu söylemekten bıkmayacağız.

(bkz: hepimiz hrantız hepimiz ermeniyiz)
yüz yıldır ermeniler' in bu ülke üzerinde oynadığı oyunları görmeyip, yaptığı katliamları hatırlamayıp, öldürülmüş dedelerimizin, ninelerimizin kemiklerini sızlatan grubun, utanmadan, sıkılmadan diline doladığı laftır.

anlatılmak istenen o değilmiş de bilmem ne, olaya bir de yukarıda yazdığım açıdan bak, belki biraz için sızlar, bu lafı sebebi her ne olursa olsun diline dolaman bile başlı başına türk milletine hakaret.
neden hepimiz o genç yasinda namus adina olduren kizlarla beraber kurt ya da turk olmadik.yakin tarihten bahsediyorum bakin hatta su andan su an bile oluyor onlar.
Lafta kalan slogandir. Geçin bunlari. Düne kadar hranti hatirlamiyordu bugünse daha bir makalesini bile okumamis kimseler iyi ya da kötü atip tutuyor.
saçma sapan bir ek.

ulan arkadaş ben anlamıyorum. bir adam öldürüldü ve bu çok üzücü tamam kabul. peki hepimiz ermeniyiz ne demek?
hepimiz hrant'ız dersin anlarım da hepimiz ermeniyiz ne demek ulan.
bazı arkadaşlar hala açıklama yapmaya, bir şeyler anlatmaya çalışıyor hrant dink üzerinden.
güzel kardeşim hepimiz hrant'ız deyip geçsene o zaman.
ve hala gündeme geliyor bu konu. beni en çok rahatsız eden de bu.
1 ay olmadı daha 40 günlük bebeğin soğuktan ölmesi. hala hrant diyorsunuz.
kafanız mı basmıyor? biri öldürüldü bu çok büyük bir yanlış evet ama kimler öldü kimler öldürüldü bu memlekette.
siz hepimiz ermeniyiz dediğinizde hümanist mi oluyorsunuz?
çok meraklı iseniz insan haklarını savunmaya sadece popüler konulara gömülmeyin.
ülkemin milyonlarca sorunu var. biraz da onlara bakın. ve şu olayı sürekli göz önüne getirip popülerlik kovalamayın.
ermeni falan değilim ben sözde de olsa.
vicdan sahibi hiçbir müslümanın sarfetmeyeceği söz.
(bkz: hepiniz Ermeni olsanız ne yazar birimiz mübariz ibrahimov olduktan sonra)
ermenistana gidin o zaman.
hepsi herşeyi olur, sadece türk olamazlar.
(bkz: hepimiz cübbeliyiz)
(bkz: ben değilim)
Hepimiz insanız demenin bir yoludur.
Irkın bir önemi yok efendiler! Hepimiz türküz hepimiz ermeniyiz!
şeyimize kadar.

bir ermeniye bin mübariz'iz biz.
(bkz: hepiniz ermenisiniz hepiniz piçsiniz)
ulan hepiniz ermeni oldunuz,
hepiniz berkin oldunuz,
hepiniz her boku oldunuz bi adam olamadınız ya la.