bugün

genellikle ogrenci kesiminin takıldıgı, ucuz ama lezzetli kavramının
halk arasında yayılmasını saglamıs taksim istiklalin arka sokaklarındaki
gozde durumcu restoranının adı..
eskiden ucuz ama lezzetli ızgaralar yapan ama son zamanlarda nasılsa parayı buldum mantığıyla eski temizliğinden ve lezizliğinden oldukça şeyler kaybetmiş kebapçı.
bu nezih müessesenin kebabında (daha doğrusu burada adına kebap denilen yemekte), formül şu:

- bir sürü yağ
- o yağları bir arada tutup onlara şekil verecek kadar kıyma
- pişir!!

ama baharatı yeşilliği bilmem neyi dayadın mı, lezzeti çok güzel. bu kadar kötü ve bu kadar lezzetli yemek de az bulursun.

"urfa" ya da "adana" istemenizin bir manası yok bu arada, aynı şeyi veriyorlar.
üniversite zamanlarımızın en leziz anlarını yaşadığımız bir klasik haline gelmiş mekan iken şimdilerde adana dürüm namında ne idüğü belirsiz bir şey sunan kebapçı.
masadaki bücür acı bibelerden ısırdığınızda verdiği lezzetli acılık yüzünden yediğinizin kötülüğünün farkına varmıyorsunuz, o da işin güzel yanı*
askerde iken her haftasonu kesin uğradığım, ciğer kebabı ve pide ekmeği antep'te yapılanla aynı olan ve paravanlı tuvaleti olan mekan.
taksimde karın doyurulabilecek en pis mekanlar arsında ilk 3'te olan dürümcü, çok lezzetlidir, bağımlılık yapar o ayrı.
tabak anlayışı olmayan mekandır.
istanbul'da anteptekine benzer "ciğer kavurma" yapan iki yerden bir tanesidir. ayrıca pis değil salaştır.
http://harbiyiyorum.com/i...kbasi-beyoglu-istanbul-2/
Tam anlamıyla salaş, lezzetli ve ucuz olan bir beyoğlu kebapçısıdır. istiklalin ara sokaklarında kalmaktadır. Pide ekmeğin üstüne ciğer kavurmayı, adanayı,urfayı vs. dürüm yapmadan açık bir şekilde servis ederler. Garsonları doğulu olduğu için mi türkçeyi tam anlamıyor bilemiyorum ama adanayı künefe, künefeyi urfa anlıyor şipariş verirken, böyle ilginçliklerle karşılaşabilirsiniz.
olsa olsa kebapçı olur dediğim ve beni yanıltmayan ustadır. var ol hayri usta.