bugün

Asla mutlu olamayacak tiptir. Hayatının merkezine önce kendisini koymalı insan. Bencillik değil bu. Kendini mutlu etmeyen insan başkasını mutlu edemez, önce kendini mutlu edeceksin. Hayatının merkezine bir başkasını koyduğunda bu onun için de çok fazla sorumluluk doğurur. Yaptıklarının aynını ondan da beklersin. 1 saat mesaj atmasa acaba ne yapıyor diye kendini kemirip durursun. Bugün buluşmak istemiyorum dese önceliğinin ne olduğunu sorgularsın. Nefes aldırmazsın insana, sorarlarsa çok seviyorsun ama sevdiğini yıpratmaktan başka bir şey değil bu. Merkeze kendini oturt, ilk önce kendini sev. inan, kendini sevmekle başlıyor her şey.
Benimdir bu. O da beni merkezine koyarsa birşey kaybetmemiş olurum ama koymazsa evet mallıktır. Ve asla mutluluk getirmez.
Sevgilinizin size eşlik etmesinden çok merkeze alıp kendi hayat çizgilerinizi aştırırsanız,
Sevgilinizi kaybettiğinizde hayatınızı da kaybedersiniz.
Yörüngesini kaybetmiş gezegen gibi nereye gideceğinizi şaşırırsınız. Salak olmayın.
hiç aklı olduğunu düşünmediğim tiptir. herkesin yolcu olduğu bu yerde sevgililer de gidecek hatta bir kere değil belki defalarca kez yalnız kalacak ve yalnızken ne bok yiyeceğini bilemeyecek, eli ayağına dolaşacak tip.
çekirdeğinde 'ben' olmalı insanın.
ulan zamanında oturttukta nolduysak sanki yine terk edilen ben oldum bir şey değişmedi. ne demek senin dışında bir hayatım var ? birlikteysek artık ortak bir hayatımız vardır bizim ayrımız gayrımız o saatten sonra. sen hayatının merkezine yerleştir onu, değer ver, sev, el üstünde tut işittiğim laflara gel.
ben. ben koydum, çok mutluydum, sorun yoktu. sıçtı sonra ağzıma. siz yapmayın aynı hatayı. şimdiki aklım olsa kendimden üstün tutmazdım o adi şahsı.
yanlış yapan tiptir. hayatınızda odaklanacağınız şeyler illa ki olacaktır. ama o merkezde siz olun ve her şey karşılıklı gelişsin. ya hayat öyle tek bir bağlamda , tek bir şeye, sevgiliyeydi falandı filandı şeylere bağlanacak kadar uzun değil. bunlar hep gelip geçici şeyler arkadaşlar, o kadar şartlı takılmayın, yaşamın keyfini çıkartın.
Evlenecekse tamam. Zaten evlenince müşterek hayat kuruyorsunuz, o merkez ve sorumluluk yarı yarıya iniyor.

Evlenmeyecekse saçmalık.
hayatta bir amacı olmayan kişidir.
Bir süre sonra yalnız kalacaktır. Yalnız kaldığı için sevgilisiyle daha da çok vakit geçirecektir. Vakit geçirdikçe kavgalar artacak ve en sonunda ayrılacaktır. Ve Zeus yukarıdan gülecektir.
ailesinden evinden arkadaşlarından sevgi görmemiş biri olabilir. bunun dışı intihardır. hayat o kadar basit değil.
kadının konu üzerindeki tutumu da çok önemlidir.
Sevgiliden önce de yanında olan can dostlarını 2 haftalık yeni insana satan ucuz tiptir ve mutsuz olmaya mahkumdur ağlamasın.
değerse mutlak yapılması gereken olgu.