bugün

(bkz: olmalı mı olmamalı mı)
(bkz: bülent ortaçgil)
(bkz: hafifff)
intihar etmeye meyilli bir insan için metallica-fade to black önerilir.
kişiden kişiye değişen müziktir. bazı insanlarda cd boş çıkmıştır tabi, orası ayrı.
kişiden kişiye değişmekle kalmayıp zamanla da değişen şarkılardır. cranberries-linger suanki ruh halime gore.
kişinin karakterini,ruh halini,tüm kişisel özelliklerini kısaca kişiyi yakalayabileceğiniz şarkılardır..
muhtemelen çok boş bir anımızda dilimize takılmış olurlar veya hiç ummadığımız bir anda o şarkıyı söylemek isteriz..veya çok severiz şarkıyı..ilk dinlediğimizde "tamam bu şarkı benim" deriz..
herkesin vardır öyle..
Belki duygularımı anlatma yükünü üzerimden biraz daha alacak şarkılardır. hayatı anlarken gary jules mad world veya cat stevens wild world çalsa, ölümüne aşık olduğumda chris daughtry I walk the line ile ağlasam, ayrılık canımı yaktığında the rolling stones-angie damarlarımda gezinse, sonra sertap erener rüya ile toparlansam sona ulaşsam nefes almayı bıraktığımda kazim koyuncu ile seslensem hoscakal.bob dylan ile kol kola knockin on heavens door.
opeth - ending credits
deep purple - soldier of fortune
riverside - embryonic
riverside - ok
tool - diskografi
a perfect circle - diskografi
değişik şekillerde karşılaşabileceğimiz müziklerdir.
misal:
(bkz: sex machine)*
(bkz: eminem lose yourself)
istiklal'de yürürken sağdan soldan kimi zaman silik kimi zaman vurgulu duyulan ve hissedilen şarkılar bunlara bir örnek teşkil edebilir kanımca.*
" küçüğüm, daha çok küçüğüm, bu yüzden bütün hatalarım. ( sezen aksu ).
a new day has come.
only time.
bir melek diliyorum tanridan muhtaçlara
çaresiz, yuvasiz aç susuz çocuklara
bir melek diliyorum sevgiden yoksunlara
suçsuz olan esirlere, mahkumlara, insanlara

rafet el roman
the cure - friday i'm in love
theatre of tragedy - a distance there is
reflections of passion - yanni.
massive attack' ten heat miser olsa gerek bu başlığın açıklaması.
ferfecir. * *
nihat dogan - bitanesinden bitanesine
uzun ince bir yoldayım.
şivan perwer'in yare'sidir. aşkı da anlatır ayrılığı da..hayranlıkla sitem beraberdir bu türküde.
guns'n roses - knocking on heaven's doors
(bkz: mad world)
şiddetle;

bayhan - unchained melody
benim şu anda ki ruh halime göre demir demirkan 'aşktan öte'..ve geri kalan hayatımında bu fonda yayınlanmasını istemekteyim.