bugün

bu ses bu sarkılar bu yorum. soul un buyuk ustadıdır.
(bkz: lebron james) (bkz: dan brown) un karışımı hebele
konser biletleri vip:100ytl. normal:50ytl. olan çılgın adam.
(bkz: like a sex machine)
-bmw commercials da clive owen dan marilyn manson a kadar genis kadrolu bir filmde oynamıs soul müzisyeni

-i feel good-like a sex machine gibi hitlerini farkında olmadan ezberleten müzisyen.
(bkz: soul man)
souL müziğin efsane sesi.. attığı çığLıkLar iLe beni ve tüm dinLeyenleri mest eden şarkıcı.. james'i dinLemeden önce sesine hürmetten iLk başta bir abdest aLıyorum.. sonra kendisini dinLiyorum.. böyle bir ses oLmaz.. ayrıca şunuda beLirteyim ki soyadını görünce akLıma hep browni geLiyor.. *
Zatürre teşhisiyle kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 73 yaşındaki soul müziğin efsane sesi.
artık Out of Sight, Sex Machine, I Got You (I Feel Good), Living In America gibi hitleri ile anılacak olan efsanevi siyahi şarkıcı.
(bkz: allah rahmet eylesin)
mr and miss brown'ın mr'ı.
Gün itibari ile hayatını kaybetmiş ve hakikatende Funk Müziğinin Babası olduğunu düşündüğüm insan,tabi bi de (bkz: George Clinton) vardır...Müzik dünyası için çok büyük bir kayıp olmakla birlikte şu söylenebilirki böyle insanlar ölse bile isimleri yıllarca yaşayacaktır.Belki biz 70imize gelince bile James Babayı dinliycez...Toprağı bol olsun.Umarım Funk ve Soul müzik daha iyi yerlere gelecek...

Ayrıca Süper James Brown Şarkıları için

(bkz: Sex Machine)
(bkz: I feel Good)
(bkz: Please please please)
(bkz: I am a soul man)
(bkz: Living in America)
(bkz: Hot Pants)
(bkz:.

)
bu sabah 73 yaşında vefat etmiş efsane soul-funk sanatçısı. dünya müziğine yarım yüzyıl boyunca ilham kaynağı olmuştur. huzur içinde yatsın.
funk müziğin artık yaşamayan efsanesi.
siyahi şarkıcılara bahşedilmiş muhteşem sesini kendine has yorumuyla birleştiren, deyim yerindeyse soul of soul olan hakkın rahmetine kavuşmuş sanatçı. sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.
(bkz: bir devir daha kapanır)
artık aramızda olmayan büyük üstad. *
dr. soul arif mardin' den sonra, şimdi de godfather of soul. öteki taraf daha renkli hale gelmeye başladı.
televizyonda duyunca kilitlenip kaldığım haber, acı kaybımız.
ray charles ın yanına gitmiş müzisyen. ölümsüz efsane.
Soul dünyasının gelmiş geçmiş en büyük starı..Zannetmem ki onun gibi biri daha gelsin. i feel good diyesi bile uzun uzun zaman hatırlanacak.
türkiye'ye konsere geLdiğinde "gideLim konsere, adam öLür/kaLır" demiştim arkadaşLara.. ama arkadaşLar "yok Lan bir daha geLir" dediLer.. bu arkadaşLarıma kapak oLsun..

efsane bitmedi.. yeni başLadı..
Soul müziğinin, yine fakirlikten hapishaneden kopup gelen harika müzisyeni... Çok büyük bir imgeyi kaybettik...**
ntv akşam haberlerinde gördüğümde "hassktir" diye tepki verdiğim insan. böyle sanatcılar nedense hep öldükleri zaman haber olurlar.
zaturreeye yenik düşmüş efsanedir. rahmetle anıyoruz.