bugün

Gidişin, bir dalımı eksiltir sadece. Hiç unutma ve hep hatırla ki, bu yüreğin kökü hâlâ bende. (kim demiş bilmiyorum ama iyi demiş)
"ağzından çıkanla kulağının dediğinin duyduğunu,ben bi kere olsun artık allaaşkına farkına var bildiğin lafı konuşurken yaa.."
ismail abi
Bayıra karşı yatır beni tırmala beni kaşı beni.
içimde birikmiş bir kamyon sevgi var. Lakin kimin üzerine yıkacağım konusunda hiç bir fikrim yok. @thengin
"sen uzattığın eli tutmayan ele mi dargınsın, yoksa onu tutmayacak birine uzattığın için kendine mi kızgınsın?"
-Hz Mevlana
http://www.facebook.com/d...g/posts/10151024463581314
"Siz görmezden gelseniz de gerçekler varolmayı sürdürürler."
Aldous Huxley
"Tecrübe insanın başına gelen şey değildir; o insanın o başına gelenle ne yaptığıdır."
aldous huxley
güncel iki yavşak tabir; hümanizm ve medeniyet. namussuzların ve alçakların en sağlam kalkanları.
Vuslatın başka âlem, sen bir ömre bedelsin.
Serabın bir sonu vardır,
Ufkun, sıradağın sonu.
Uçarın, kaçarın bir sonu vardır
Senin sonun yok.
Ahmed Arif
Kalbim düşünmeyi bıraksa
çabuk biter gece.
Süreyya Berfe
Hayırlısı be gülüm!
yaş otuz beş yolun yarısı eder diyen şair ne bilsin matematiği,
zaten bilse matematiği yazar mıydı ölmeden 10 sene evvel böyle bir şiiri..
Size matters not. Look at me. Judge me by my size, do you? -Yoda (bkz: küçük yeşil adam)
“idam sehpasında hapşıran mahkuma; ‘çok yaşa!’ demek gibiydi bazı umutlarımız...”
insanlar maşuk aramıyor, bencil duygularına köle arıyor. Köle buluyor ama aşkı bulamıyor
(bkz: şems-i tebrizi) .
bazı kızlar çok güzel.
http://www.facebook.com/d...g/posts/10151032225866314
güven duymak, inanmakla çok yakın bir çizgide ilerliyor çoğu zaman. sırf bu yüzden inandığınız birine ,güvenmemek çok saçma bir şey olabilir.
Bazen daha fazladır her şey her yeni biri geldiğinde bir başlangıçtan söz edilemez her başlangıçta bazen eskiye dönüştür ..
Gölge gölgede saklanır. Ölürse ölür ölmezse bir daha vur.
bir silgi gibi tükendim ben. başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım. mürekkeple yazmışlar oysa. ben kurşun kalem silgisiydim. azaldığımla kaldım.

oğuz atay
anlattıkların karşıdakinin anladığı kadardır.
aklından firar edip ve azad edip en sevdiklerini, kendini tıkıştırdığı bavulunu yanına alıp kimliksiz koyulduğu yolda adressiz bir yolculuğu düşlemek hevesi, kalıp düşleyememenin çaresizliğidir.