bugün

insan ulaşamadığı herşeyin ''delisi'', ulaştığı herşeyin ''nankörüdür''.
insanı üzen her an onu düşünmek zorunda olmak, geceleri aklından çıkmaması değil, onun seni hiç düşünmediğini bilmektir.
öyle bir zamanda gel ki; vazgeçmek mümkün olmasın.
Kim bilir; masalınızın kahramanı başka bir hikayenin figüranı olmaya gitmiştir belkide. Değer mi gitmesine? gitmezdi değmese.
"Nasıl bittiyse bundan öncekiler, bu da biter.. Bite bite sonunda bende biterim.. Olur biter!"
"Sen birilerini düşünüp hayatını zindana çevirmişken, onlar birileriyle hayatlarını yaşıyorlar. Tam olarak anlatmak istediğim bu."
"Ben kimseyi öldürmedim, kimseyi öldürtmedim, bıçaklarıyla üzerinize gelen çocuklar, onlar sizin çocuklarınız, onlara ben öğretmedim. Siz öğrettiniz."
Charles Manson
"Bana yağmurdan bahsetme yağdır!" Hayat felsefesi olan sözdür. Bir de şu vardır ki anlayabilen olursa artık işi bitirmiştir. Cife-i dünya değil matlubumuz, bir bölük ankalarız kaf-ı kanaat bekleriz. *
--spoiler--
Gerektiğinde, Gereksiz insanları Hayatından Çıkaramazsan; Hiç Gerekmediğinde, Gerekli insanlarla Arana Girebilirler...

Boris Vian
--spoiler--
'uygun şartlar altında herkes suçlu olabilir.'
''ne kadınlar sevdim, zaten yoktular; gerçek değildiler, birer umuttular.''

attila ilhan.
kendi bahçesinde dal olamayanın biri, girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor.

özdemir asaf
''Bu dünyada yaşamanın mantıklı tek yolu, kuralsızlıktır.'' *
Bir sabah bu memleketin omzuna bir öpücük, baş ucuna da bir not koyarak çekip gitmeyi planlıyorum: öyle güzel uyuyordun ki uyandırmaya kıyamadım diyerekten... septemberwoman
evinde yiyecek ekmek bulamayıp da eline kılıcı alıp savaşmayan insana şaşarım.

(bkz: ebu zerr)
bir çiçekle bahar olmaz ama her bahar bir çiçekle başlar.
herkes yalan söyler herkes yalan söylemedim der.
(bkz: murathan mungan)

--spoiler--
Bir gün gelir, dünyanın bir yerinde yıllarca senin haberin olmadan yaşamış birine, bütün hayatını anlatmak istersin.
--spoiler--
ben seni seviyorum sen gezmeyi, senin gittiğin yere hiç gelemiyorum ben, öylece durmayı seviyorum, durup ardından bakmayı ama sen yürümeyi seviyosun hem de arkana bakmadan... yaprak seviyorum ben yaprak kuru yaş ayırmadan, sen ezmeyi seviyosun neye bastığına bakmadan..
biz içtiklerimizle değil düşündüklerimizle sarhoş oluruz.
Dest-bûsı arzûsiyle ger ölsem dostlar
Kûze eylen toprağım sunun anınle yâre su
fear is the mind killer.
seni aldattığım herkese, seni anlattım ben.
bazı insanların bam teline hakaret mızrabıyla vursan da ses gelmez.
hala ellerindeki şişlerle kendine bir evlat mı örüyorsun anne?